Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Chladné a proměnlivé počasí s přeháňkami, na horách sněhovými

Diskuse o počasí Bouřky od 10.8 do 13.8.2019

# 10.08.2019, 19:19

Tak to vypadá, že po 2 denní pauze si dá pěknou sprchu i Ostrava, doufám, že radar nekecá jako v Moravském Žižkově, ale to spíše při kovadlinách je problém a srážky, které jdou na Ostravu jsou spíše frontální.

74
# 10.08.2019, 19:20

igore
klasika poněkolikáté to přeleze:( Moravu a Slovensko jede

# 10.08.2019, 19:25

jack
Tak to je co za diskriminaci od bouřek:D Zase Slováci dostanou bouřky a Moravu vynechají. U mě se už zmírnilo dusno a je trochu dýchatelněji, ale úleva se už blíží od západu. Průměrný úhrn za srpen je okolo 70 mm. Přímo v Mošnově je 73 mm. Po dnešku už bych se mohl přiblížit k normálu pro srpen. Zatím mám 38 mm a na radaru to vypadá na déšť až do 2 do rána, tak uvidím ráno. Tak teď jsem se díval na fotky ze slovenské diskuse a ta bouřka u Stupavy vypadá jako supercela. Nevím jestli tu není zakazané psát o jiných webech, ale tak jedná se o zahraniční web. Je to https://meteoinfo.sk/diskusia Kdyby někoho zajímala diskuse ze Slovenska. Kdyby to vadilo, tak prosím napište.

107
# 10.08.2019, 19:26

No čumím na to jako blázen u Vídně bouřka přežívala s pár blesky a přejde SK hranice a tak ji něco nakoplo a už je tam blesková show.:blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk::blesk:

Takže toto tam teď vyrostlo MASAKR https://meteoinfo.sk/discussion/gallery/?id=746472&idx=0
12
# 10.08.2019, 19:29

Beru zpět co jsem psal dříve. Už u nás taky pěkně leje. Kupidivu se to začlo sunout na východ. Tak snad to pár hodin vydrží, vyhlížím novou vlnu hřibů :D

142
# 10.08.2019, 19:29

Fstorm
To je běžná věc, a věř že i kdyby ta bouřka byla v AT silná a směřovala jak nad Záhorí, tak k nám na jih Moravy, přeleze hranice, u nás vždy chcípne, a SK to ještě víc nakopne :D To už není ani k čumění, to už je takový fakt, který by šel zapsat i do učebnic.... možná je nad Záhorí víc lesa, protože předpokládám, že by měli na bouřky vliv Malé Karpaty, když to zesílí ještě před postupem nad ně...

# 10.08.2019, 19:32

Fstorm
JJ přesně to je fotka, na kterou jsem upozorňoval, ale fakt nevím, jak je to tu s AP na In počasí. Na některých webech se fotky z jiných webů mažou. Jinak by měla být hezky pozorovatelná i z Hodonína od igora. Minimálně někde na vývýšeném místě, ale nevím jestli máte v Hodoníně nějaký kopec. Tak jsem dopadl stejně jako na jižní Moravě ani kapka ze zelených odrazů. Jindy je při nich potřeba deštník a v zimě kolabuje doprava, ale nyní nespadlo nic. Asi je u nás moc vedro. 19:44 Slabé mrholení.

# 10.08.2019, 19:37

Však podle dnešní prostějovské sondáže je CAPE hodně, tak nevím, kde je chyba. :!!:

384
# 10.08.2019, 19:40

Akorát koukam na TV, po Evropě tornáda a u nás na severu supercela, docela pokoukání na NOVĚ právě teď. Tak si teda nestěžuju, dneska hezký déšť, od začátku měsíce skoro 30mm srážek, spokojenost, tornáda nepotřebuju.:)

# 10.08.2019, 19:43

TV Nova si zase nasrala na hlavu. Teď v půl povídali: Přes SZ čech se přehnala supercela, je pro ji typický velký tmavý mrak. Já vím, že se snaží říkat to, co pochopí i laik, ale tohle je tak na úrovni dětí z mateřské školy...

11
# 10.08.2019, 20:21

Jak to vidíte na pondělí pro Čechy? Střih větru bude vysoký, ale zase hodnoty CAPE nebudou žádné, myslím, že bouřky u nás asi nebudou, bude se to odehrávat dál na východ. Tak snad to modelům alespoň trochu vyjde a něco naprší. Na dnešek u nás také Aladin nic neukazoval a nakonec celkem pěkně zapršelo.

270
# 10.08.2019, 20:31

Pondělí večer je poslední šance na něco zajímavého, jestli bude výstraha s vysokým st. nebezpečí a potřetí bude propadák, tak si budu stěžovat;-) Vítr by jim ale mohl vyjít, na ten je spoleh, srážky doufám že zase nepůjdou jen okrajem a nevyžere to zbytek Vysočiny.

18
# 10.08.2019, 20:52

Tak to pondělí vypadá nadějně. V noci z neděle na pondělí by mělo něco přejít a v pondělí večer na Z a JZ Aladin také přidal dost na srážkách. Tak snad to příštím výstupem posune ještě o kousek na SZ, ale jde vidět, že je to stále dost nejisté. Myslím si, že možná zítra večer budeme teprve vědět co v noci přijde a co přijde v pondělí večer, to možná zjistíme až v pondělí odpoledne. Poslední dobou zjišťuji, že meteorologům ani modelům to nějak nevychází :D

# 10.08.2019, 20:57

Dnešek je tedy na SV od Aladina pěkné faux paux. Úhrny okolo 30 mm za 3 hodiny a ono možná nespadne ani 5 mm, ale je to docela těsné. Aladin se netrefil o 70 km. Nejsilnější srážky si znovu dávají na Slovensku a teď nám ani déšť nepošlou, protože jejich systém není , tak výrazný a jedná se spíše o jednotlivé buňky a o 1 supercelu.

67
# 10.08.2019, 21:44

Co ten estofex? oni čekají bouřky v noci tam kde je 50% šance? protože zatím tam nikde bouřka nebyla :D až na pár výjimek u CZ hranic

228
# 10.08.2019, 22:39

Sice bez blesku a bouřky ale leje statečně no paráda aspoň tak

67
# 11.08.2019, 00:35

Zajímavý estofex dnes na většině ČR krom východu 50% šance na bouřky a taky 1. stupeň ale CHMU s ničím nepočítá. :D

270
# 11.08.2019, 06:55

Včera to zase vyhrálo Znojemsko, kolem Brna na Chřiby a Zlínsko s Beskydama až k Ostravě, přesně jako minule, tam všude přes 10mm, ja mám zase 2mm, takže úplné houno, fakt už mě uspokojí jedině pondělních 40mm.

77
# 11.08.2019, 11:57

GFS pro nás na zítřek všechny srážky vymazal,tak uvidíme jestli mu to vyjde.Jinak za včerejšek spokojenost,12mm,což mě mile překvapilo,nečekal sem nic...

11
# 11.08.2019, 12:40

Co se týče bouřek, máme jedinou šanci v noci na zítřek, jestli k nám něco doleze. Zítra se bouřky budou týkat výhradně východní poloviny území. Aladin pro střed Čech smazal skoro všechny srážky a snížil teplotu.


Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.