Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Bouřky od 10.8 do 13.8.2019

117
# 10.08.2019, 15:58

Když je bída na bouřky,aspoň zaprší.JZ to potřebuje,po zime skoro sucho.Fronty netrefují.6 let sucha v ČR.
Noc na pondělí bude prý zajímavá,ale dopadne tak stejne jak výstrahy tv novy.To se mohou podat ruce..

# 10.08.2019, 16:07

Zvláštní že v tom není ani jeden blesk:!!::!!:?
No ale u nás 30,8°C skoro jasno a mega dusno:( vlhkost 74℅ od JZ jdou vidět kupovité mraky

# 10.08.2019, 16:16

Dnešek zatím mile překvapuje. Už 6 hodin zahradnicky prší, zatím napršelo 9 mm, je 18 °C a ještě by mohlo něco spadnout. U nás se dnes modely sekly, naštěstí na jinou stranu než obvykle. Mimochodem se tady jedná o první trvalejší déšť od letošního května.

# 10.08.2019, 16:24

Tak v kuchařovicích je podle uživatele jménem - Bouřka s blesky

12
# 10.08.2019, 16:51

Tak u nás to vše obešlo, to je asi konečná :( že dneska nekápne, to jsem nečekal ani v nejhorším snu :!!:

293
# 10.08.2019, 16:54

V pondělí už i Aladin pro severozápadní část Čech ubral. Podle mě, když jednou stočí modely srážky východněji, tak je téměř jisté, že zpátky na západ už je nenakreslí. Není to poprvé.

# 10.08.2019, 17:03

Tak Aladin kreslí, že by mohla vzniknout multicela a pěkně zapršet na celé Moravě. Dneska je tu řádně nepříjemně, jak už jsem psal do tématu o tropech. Aktuální rosný bod je 20,26 C. Něco se začíná tvořit v okolí Znojma a má to zatím lepší pozici než ve středu, kdy to hlavní šlo na SK. Možná i ČHMÚ vydá po 6 večer výstrahu, ale poté středě zatím čekají, jak se to vyvine. U mě je aktuálně zataženo a silné dusno. V pondělí by pak opravdu mohla dorazit MCS. A vzhledem k velmi vysokému střihu větru by dokonce mohly vzniknout v pondělí odpoledne i supercely na Moravě a ve Slezsku. Nejspíše na pondělí zvažují i oranžovou výstrahu, protože podmínky budou velmi nebezpečné a k tomu velký teplotní rozdíl. Jinak Aladin ukazuje pěkné srážky na pondělí ráno pro severozápad, tak byste mohli dostat něco podobného jako v noci na středu. Jinak popravdě vám dneska závidím těch 19 C, protože tu se nedá větrat a je velmi nedýchatelno. A to je u mě v létě naprosto neobvyklé závidět 19 C, takže je to fakt mazec.

# 10.08.2019, 17:05

Tomas1241980
Ty bouřky vypadají dobře zasáhnou ale hlavně jižní polovinu Moravy pak půjdou směr SK
Jinak pondělí to je plné otazníků takže znáš jak to dopadlo ve středu:(
Edit: poslední aktualizace radaru: srážky zeslábly bohužel
A navíc to bleskově aktivní jde bohužel na Fstorma což mě mrzí

# 10.08.2019, 17:25

Sněžník
Fakt nechápu ,proč to dneska nejede víc ,rosný bod na celé Moravě je mezi 17-20 C. K tomu pěkný střih větru. Jenom cape chybí, ale zase je podpora fronty. Helicita na jižní Moravě je , jenom to cape a Lifted index chybí. Tak asi je při nedostatečné frontální podpoře docela potřeba. Já vím, ale ve středu také téměř nebylo a vznikla velmi silná bouře tvaru Bow echo ,která na Slovensku způsobila velké škody a některé oblasti byly bez proudu i celou noc. A teplotní rozdíl je velmi podobný asi mají v Čechách slabou frontu na to, aby něco na Moravě a ve Slezsku rozjela, ale nechci ji ještě podceňovat. Aladin něco kreslí až kolem 8 hodiny večer. V pondělí to zatím vypadá, že to hlavní na východ ještě nedorazí. Spíše zase až po půlnoci, jak se původně očekávalo ve středu.

# 10.08.2019, 17:27

Tomas1241980
Je moc malé Cape (100-300J/kg) v pondělí to vypadá o dost lépe (1000-2000J/kg):)
Musí být větší Cape

# 10.08.2019, 17:41

Jinak v Brně mírně prší takže snad něco naprší a navíc to zesiluje

272
# 10.08.2019, 17:52

Teď pár přeháněk, vůbec to nestojí za řeč, pod stromy nic, jako vždy poslední dobou je to lepší na Znojemsku, Podyjí to vždy nakopne, neuvěřitelné co dělá s počasím trocha lesa, Podyjí není rozlohou nějak velké.

107
# 10.08.2019, 18:43

No asi to CAPE hraje velkou roli a v těchto chvílích už je na nějakých jen asi 50-100 J/kg.

Bouřky asi nebudou, ale silné přeháňky nebo déšť možná. Uvidíme třeba se to ještě rozjede, ale za tím velká slabota.

74
# 10.08.2019, 18:55

Tady 3 kapky na prach ale fouká a aspoň se ochladilo z toho hnusnýho dusna:pozor:

F4
Avatar
109
# 10.08.2019, 19:09

No bude to zajímavé, snad spadne všechno, co aktuálně Aladin ukazuje.

107
# 10.08.2019, 19:10

jack

Schválně jsem si prohlédl vaši oblast na radaru a zjistil jsem že tam muselo pšet i víc a na víc přes vás nějaké srážky ještě přejdou, ale tím bych nechtěl říct že kecáš, ale ten radar opravdu neukazuje skutečné srážky a ti pitomci co ho provozují by se měli na to podívat a spravit ho.

To nejsi jen ty, ale už jsem to slyšel u více lidí a dokonce i já sám jsem to někdy poznal. Tak si myslím že by jej měli opravit nebo aktualizovat. Vždy to třeba po třech měsících spravovali, ale teď se už dlouho nic neděje:zz::zz::zz:

69
# 10.08.2019, 19:11

Tak Jeseníky to nakonec trochu nakoply a teď u nás celkem solidní deštík, 5 mm za půl hodiny a toto ještě před hodinou vypadalo že se to spíš rozpadá a nic nebude ;-)

142
# 10.08.2019, 19:18

Fstorm
rada srážky hodne nadhodnocuje, u nás to samé, vypadalo to na intenzivnější odraz, ale vypadalo to reálně jako rozprašovač a je po. Ovšem Slovensko to opět nějak nakoplo - u nás to zesláblo a o pár km jižněji větší a větší rudé odrazy...

74
# 10.08.2019, 19:18

Fstorm
No nekacám,minule taky u nás na radaru bílo a šupák jako blázen

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.