Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne většinou přes 30 °C, noc na zítřek výjimečně tropická

Diskuse o počasí Bouřky 19.4. až 1.5.2014

54
# 23.04.2014, 14:25

Tak postup bouřek je dnes velmi pomalý, takže je možné, že dnes budou asi bouřky ještě lokálnější záležitosti než obvykle.

# 23.04.2014, 14:49

Bohužel bouřky stojí skoro na místě. Moc tomu dneska nevěřím :(

FGh
Avatar
13
# 23.04.2014, 15:14

Tak když vydají upozornění, tak nakonec nic moc není - zákon schválnosti :). Dneska už to na nic moc nevpadá, tvoří se to hlavně v Polsku.

54
# 23.04.2014, 15:22

matous160
Podobně jsem to myslel i já ze svým předchozím příspěvkem.

Tak momentálně kolem 16. hodiny se východně od nás vytvořilo nové jádro bouřky.

# 23.04.2014, 16:27

Přece jen by naši oblast mohla zasáhnout bouřka..

54
# 23.04.2014, 16:30

matous160
Tak tady u nás už dobrých 20 minut hřmi.

85
# 23.04.2014, 17:17

Jsem zvědav jestli dorazí i něco k nám zatím to tak nevypadá. Ale včera jsme si to dost užili.

# 23.04.2014, 17:47

Zajímavé, že dneska je těch bouřek o mnoho méně, než včera. I navzdory malé oblačnosti.

311
# 23.04.2014, 18:46

Taky se tak trochu divím. Když už teda vydají výstrahu, tak téměř nic a v předchozích dnech, kdy nic vydáno nebylo, tak bouřilo o sto šest. Uvidíme zítra.

33
# 23.04.2014, 18:48

Prave ted nas pravdepodobne ceka bourka a prichazejici mraky vypadaji opravdu uchvatne.
Pridavam fotky

mraky vypadaji jako slehacka.
nadherne podsviceny bourkovy mrak
to same
835
# 24.04.2014, 11:33

Dnes je opět velkou otázkou kde se přesně budou tvořit bouřky a jak se budou chovat. Aladin, i když víme že modely jsou na konvektivní srážky též krátké, dává více srážek na J/JV/V území. Model GFS to vidí komplexněji, ale více slibuje Vysočině, Z/SZ Čech či lokálně ve střední části Čech. Lepší hodnoty energie jsou v Čechách dle prognózy, ale opět hodnoty střihu větru či Helicity téměř nulové, takže bych to opět neviděl na nic výjimečného. Obecně lepší podmínky v Čechách i dle měření ve výšce.

# 24.04.2014, 14:55

Aktuálně Pardubice, Hradec a Chrudim silný déšť a pár blesků:blesk::prsi:
Bouřka se dále přesunuje na Z až JZ.

3
# 24.04.2014, 14:58

Jediny co mě dneska štve je to, že brdský radar je mimo provoz, jinak s bouřkovou situací jsem spokojen

835
# 24.04.2014, 15:03

hoffik
Ten prakticky ani nepotřebujeme, můžeme sledovat Německý. (více verzí na více serverech, vč. DWD.) V odkazu je verze, v níž lze zapnout i detekci blesků na radarové snímku.

3
# 24.04.2014, 16:33

tom-791
diky za radu ;-)

182
# 24.04.2014, 16:54

Českej radar zase zkolaboval .... co to tam máme za starej vypadávající krám? Opravdu se u nás nedá na nic spolehnout.

Zase se musím dívat u sousedních imperialistů. :D ještě že je máme. ;-) :D

# 24.04.2014, 17:13

Stranik
Pavel Borovička z Infometu.cz: "Dobrý den. Výpadek podle obsluhy radaru pravděpodobně souvisí skutečně s úderem blesku, při kterém došlo k mechanickému posunutí selsynu. Radar se domníval, že měří na přiřazených elevacích, avšak ve skutečnosti měřil s posunem 2 stupně směrem dolů. Část měření tedy ve skutečnosti probíhala pod oblačností. Zároveň byl zdeformovaný tvar pulsu na magnetronu. To mohlo rovněž vést ke špatnému vyhodnocení přijatých informací."

0
# 24.04.2014, 18:15


Tak dnes kolem 15.hodiny se do Blažejova přihnalo několik bouřek. :blesk:

bouřka Blažejov směr západ
3
# 24.04.2014, 19:08

foto z 19:00 zachycuje vznikající bouřku nad Kokořínskem :blesk:

# 26.04.2014, 11:15

Nechápu proč ESTOFEX na dnešek nevydal žádnou výstrahu kvůli bouřkám. I dnes by se totiž měly vyskytovat během odpoledne hodně.:blesk::blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.