Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne většinou přes 30 °C, noc na zítřek výjimečně tropická

Diskuse o počasí Bouřky 19.4. až 1.5.2014

182
# 26.04.2014, 11:21

To taky nevím, už začínají vznikat poblíž nás. Pěkně to tam bublá a roste. :D

ota
Avatar
3081
# 26.04.2014, 11:28

Tak včerejší den k nám na Přerovsko přinesl 2 velmi slabé přeháňky, ze kterých však napršelo jen neměřitelné množství srážek. Večer však dorazila i slabší bouřka, která přešla v déšť, který trval několik desítek minut. Nakonec napršelo 6mm srážek, což je zatím nejvíc vody za toto vlhčí období. Uvidíme, jak to dopadne dnes.

2
# 26.04.2014, 15:10

Tak tu mame prvni letni den v Usti nad Labem, ale v okoli se vytvorilo a stale tvori nekolik bourek.

28
# 26.04.2014, 15:35

V časných odpoledních hodinách se tvořily přeháňky a bouřky na Krkonoších. Bleskově moc aktivní nebyly, ale jeden blesk se podařilo zachytit.

121
# 26.04.2014, 16:32

Tak pro Strakonice a defakto i pro jz a jih území to je od neděle(1.nej bouře)totalní fiasko!
Dnešní srážky se vykytují hlavně na horách a nyní to slábne.Něco se tvoří na západní Moravě či jih Slezska? :D

182
# 26.04.2014, 21:28

Malá bouřka opravdu byla u přehrady Jesenice (u Chebu) a vůbec poblíž Chebu, Sokolova a Varů to taky asi řádilo.

ML to nějak obešlo jako vždy :D Kolem 13.hod to vypadalo nadějně ale byl prd ... těsně to lízlo a odlezlo to pryč.


Jsem zvědav co se bude dít v Neděli ... prý to vypadá nějak jistěji.

# 26.04.2014, 23:10

U nás v Lipníku n/B napršelo 9,9 mm včera později odpoledne a navečer. K tomu navíc hřmělo celkem dlouho... :blesk:

311
# 28.04.2014, 11:36

No v Terešově (severně od Zbirohu) včera spadlo 72,3 mm srážek, což je za toto období bouřek snad nejvíc. U nás za celý týden bouřka nebyla žádná, jen několikrát pršelo z doznívajících přeháněk, což je ale lepší, než přívalové srážky, které pouze stečou.

Úhrn srážek od 26.4.2014 11:00 do dnešních 11 h.
121
# 28.04.2014, 14:10

Tak dnes je bouřek nespočet v ČR.Ještě se budou vyvíjet.Teplota ráno ve Strakonicí byla neuvěřitelně +16°C!

835
# 28.04.2014, 15:38

Stranik
Předpovídat bouřky v pondělí na konec týdne může jen bulvární informátor, takže si dovedu představit z jakých zdrojů může informace pocházet. Zatím není jisté, jak se bude chovat koncem týdne studená fronta, kdy přesně bude přecházet, takže nelze rozhodně odhadovat výskyt bouřek.

85
# 28.04.2014, 16:33

tom-791

Nýbrž to psal Stranik v sobotu tak si myslím že myslel včerejší neděli.

Jinak před chvíli nás minula silná bouřka. Nás to zasáhlo okrajově a za 30min. spadlo 5,6mm srážek. Uvidíme jestli se ještě něco dneska vytvoří ale spíše ne.

182
# 28.04.2014, 16:34

Ted' nám sem dorazily nějaké :blesk: před chvílí jedna byla.

3
# 28.04.2014, 17:01

Podřipsko zasáhla silná bouřka, u nás chvíli padali male krupky a v úseku na železniční trati Praha-Ústí nad Labem hodinu nejezdily vlaky http://www.po...ku-staly.html

835
# 28.04.2014, 17:17

hoffik
Bleskově aktivní bouřky mají za následek komplikace v železniční dopravě i východně od Prahy a na Mělnicku. ;-)

182
# 28.04.2014, 18:02

Něco nám tu Pražáci stále pouštěj :D takže ještě asi párkrát za :blesk: :D

Jen at' sprchne, stále máme nedostatek vody.

ota
Avatar
3081
# 28.04.2014, 18:04

tom-791
Někdy není na škodu si přečíst datum, kdy někdo příspěvek psal, než jej budete kritizovat.

Jinak nás na střední Moravě dnes bouřky obcházejí. Přitom jen v pár kilometeů vzdálených oblastech spadlo i víc než 15mm, u nás pouze neměřitelné množství. Hezky se ukazuje, ja dovedou být bouřky lokální záležitost. :)

# 28.04.2014, 18:50

V Česku dnes zatím podle detekce ČHMÚ uhodilo 12 800 blesků, což je nejvíce za jediný den od začátku roku.

3
# 28.04.2014, 18:54

In-počasí
toto číslo není zdaleka ještě tak u konce, kolem mě ještě i teď vznikají další bouřky :blesk:

0
# 28.04.2014, 19:59

Dnes se od jihovýchodu přihnaly do Blažejova bouřky, které se postupně rozpadly.

1302
# 28.04.2014, 20:04

Dnes u nás byly 2 bouřky. Ta první nebyla nějak silná, ale ta druhá přinesla i krupobití. Škoda jen že se bouřka stočila a nás kroupy nezasáhly. Zasáhli Chropyni a okolí... :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.