Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Odpoledne většinou přes 30 °C, noc na zítřek výjimečně tropická

Diskuse o počasí Bouřky 19.4. až 1.5.2014

92
# 21.04.2014, 20:08

space
V některých částech města bylo po kroupách i bílo: Strakonice - kroupy

Stanice ČHMÚ Strakonice dokonce zaznamenala mezi 17. a 18. hodinou srážkový úhrn 35,8 mm!

92
# 22.04.2014, 09:44

Dnes je moc oblačnosti, na východě to na bouřky vůbec nevypadá. Chtělo by to slunečnější oblohu, aby se více mohla rozvíjet konvekce.

# 22.04.2014, 10:00

Souhlasím, že by to chtělo slunečnější oblohu a alespoň tři dny bez jakýchkoliv přeháněk a bouřek. Takhle je to furt dokola, člověk ani nemůže naplánovat venkovní aktivity.
Předpověď počasí je vyloženě děsivá. Jako kdyby se někde něco zaseklo. Přeháňky a bouřky kam oko dohlédne. Podle mého názoru budou dneska bouřky častějším jevem než včera.

Možná se většina bouřek vybere v tomto období. Je dost možné, že na léto jich moc nezbyde.

# 22.04.2014, 12:04

První bouřková jádra se začínají objevovat jak na Šumavě tak také ve Slezsku.

54
# 22.04.2014, 13:52

Tak nyní máme bouřku v dálce, něco se formuje jižně, jihovýchodně od nás v oblastí Beskyd, a je i poměrně teplo. Tak snad se nám tu budou čertí ženit.

# 22.04.2014, 14:03

Tak pěkně se nám to začíná rozjížďet :) nové jadérka se pořád vytvářejí a spojují se....:blesk::blesk: Dnes to bude zajímavý bouřkový den.

33
# 22.04.2014, 14:13

Jj
Právě ted nás přechází středně silná bouřka s odrazy kolem 40 dbz
Tak možná se dočkáte i ve slezku.

# 22.04.2014, 14:32

Já to tu psal už zprvu, že JV proudění je za této situace živnou půdou pro tvorbu bouřek,které doputují celkem v klidu až k nám nad Ostravsko!! Beskydy a SZ SK se o to vždy postarají:-)
Toto je ideální stav.
Jen tak dál:-)

# 22.04.2014, 15:17

Bouřková aktivita již slábne :( Jak rychle začala tak rychle také slábne.

835
# 22.04.2014, 15:25

matous160
Podle čeho soudíte? Na SV/V ČR je naopak blesků dost, další také přibývají. Zatím o slábnutí hovořit nelze.

54
# 22.04.2014, 15:47

Spíš je to ve fázi kdy jsou jednotlivé jádra bouřek již spojené a odrazivost srážek již není tak velká v jádrech jednotlivých bouřek.

182
# 22.04.2014, 18:10

Slábne to u nás na západě, už máme slunečno a téměř jasno. ;-)

# 22.04.2014, 18:12

Praha si teď prožívá své:D:blesk:

311
# 22.04.2014, 21:19

Nám se srážky stále vyhýbají a nepředpokládám, že to bude lepší. Vždycky se vytvoří buď za námi nebo než k nám dojdou, tak se rozpadnou.

54
# 22.04.2014, 22:59

Tak mi jsme zde dneska měly po dlouhé době štěstí na bouřku, žádná průtrž z toho nebyla, jen trvalý mírný déšť, ale i tak sem rád aspoň zato.

# 23.04.2014, 10:07

Dnes vydal ESTOFEX varování 1. stupně pro SV časti České republiky, časti Slovenska a také Polska zejména kvůli velkému krupobití a vydatným srážkám.


ESTOFEX 23.4.2014 8:00 SELČ až 24.4.2014 08:00 SELČ Zdroj: Estofex.org

# 23.04.2014, 10:35

Kuba.T
Nezávisí to jen na CAPE :) uvidíme jak to nakonec dopadne.

54
# 23.04.2014, 13:10

Tak CAPE je jen jeden z mala faktoru které mají vliv na vznik bouřek. Další teplota, vlhkost a střih větru. Kdyby byly vysoké hodnoty CAPE, ale měl nás třeba ovlivnovat střed TV, tak bouřek zase tolik nebude.

Jináč podle všeho bych to dnes na východě mohlo vypadat ještě lepé než včera. ČHMÚ už vydaly varovaní, před silnými bouřkami a dalé i Estofex dneska vypadá lepé.

Tvořicí se nové bouřky. Zdroj: ČHMÚ
# 23.04.2014, 13:32

Mark
Včera mě docela zklamalo to že bouřky se spojily do většího komplexu a potom z toho jen pršelo. Chtělo by to oddělené bouřkové buňky...:blesk::blesk: ale ano dnes by to mohlo být zajímavé ;-)

33
# 23.04.2014, 14:01

To jo už to přichází ze slovenska

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.