Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně slunečno a po chladném ránu odpoledne většinou přes 20 °C

Diskuse o počasí Situace v týdnu 11.12.-16.12.

380
# 13.12.2023, 14:55

Yurri
Bylo by už načase, kdyby sis uvědomil, že to, co máš na zahradě místo normální půdy, kromě tedy těch pár záhonů , je naprostý extrém, ne normální hlína..
Všichni zahradníci by teď potřebovali opravdu hloubkový vrt, aby se dostali pod totálně nacucanou a mokrou hlínu pod svými zahradními či sadovými trávníky..
Jen ty to budeš mít zase jen pár centimetrů, jak jinak.:D
Jinak, ten Aladin s těmi 30mm na JZ do rána, to vypadá na slušný úlet.. Ani náhodou...

2
# 13.12.2023, 15:13

Toto je uplne nejvíc hnus pocasi, co je mozne...5 st.,deka,vlhko,sero,zbytky snehu odkryvajici odpadky a slehlou travu plnou bahna,syrovo,nevlidno,mrholeni...fuj proste.

380
# 13.12.2023, 15:44

U nás s vodou aktuálně takto, jižní okraj vesnice..
I kachny to považují za solidní rybník :D

kachny březňačky :)
274
# 13.12.2023, 15:57

swan1
Bylo by načase, aby jsi si uvědomil, že moje půda je nejvíce zastoupený typ půdy v ČR tj. kambizem a ještě modální ty extréme a tvoje pochyby z mnou naměřených hodnot jenom dokládají neschopnost přijmout skutečnost takovou jaká je, ale v pohodě, to je častý jev u předsudkovejch typů😉.

Do Vánoc to tady nevypadá na téměř žádné srážky, aspoň se pak bude dobře sekat sekačkou a nezabřednu.

380
# 13.12.2023, 16:13

Yurri
Ne, je to extrém..
Jakobys to tam deset let pravidelně rok co rok válcoval nebo sis půjčil od silničářů i hydraulický kladivo..
Bez rekultivace zůstaneš i nadále v tomto extrému, nad kterým tu uživatelé jen kroutí hlavou..
A mýlíš se..Já myslel, že máš v sadu hlínu..Ale tohle?
Cos tu před časem postnul ty vyrýpnuté vzorky, už naprosto věřím tvým měřením..
Tahle jakási podivná hmota, co tam máš , vodu prostě nějak normálně, běžným způsobem přijímat nemůže a nikdy nebude...;-)
Jinak, Aladin to osekal ty srážky už na půlku, ale ani to si myslím nespadne..

274
# 13.12.2023, 18:44

swan1
Vodu samozřejmě ta tebou zvaná hlína přijímá a vsakuje, ale však jsem psal, že jde o zatravnělý sad, čímž se všechno vysvětluje, ale to jsi zřejmě jako obvykle vůbec nevstřebal, u tebe fotodokumentace samozřejmě nemá smysl, opět jak typické pro předsudkové typy;-)

380
# 13.12.2023, 20:41

Yurri
Omg..
Psal jsem o tvém sadu, kde 30mm provlhčí 3cm, nikoli o záhonech..:D
Ty už vůbec nepobíráš, o čem je řeč..
Tak ještě jednou..ty předsudku..
Ty fotky vyrýpnuté podivné hmoty, cos tu dával..ze sadu..
To je prostě děs, ne zemina ..
To vodu pobírat nemůže a nikdy nebude..Tomu fakt věřím..Po těch tvých fotkách jo..
Vypadá to jako uválcovaná navážka z nějaké demolice..
Já mám v sadu pod stromy taky trávník, normální zelený trávník..ale pod ním normální pěknou zeminu.Jako každej jinej, tady v okolí..
Krtiny ze sadu jsou prvotřídní zemina k použití rovnou na záhon..
Ale nejen zahrady a sady tady, ale i louky..
Když tam někde kopneš , všude pěkná, tmavá hnědozem..
A taková zatravněná půda, louka , pastvina , prostě normálně cucá déšť, bez problémů.. Všude..
Tak si tam s tím něco udělej a nečekej na zázraky...

# 14.12.2023, 07:18

U nás už jsme skoro bez sněhu ..

64
# 14.12.2023, 07:29

Dnes +4, sníh už není vůbec a začínají mlhy..stejně jsem od tmy do tmy v práci takže je mi to vcelku jedno.Jsem ráda,že jsem si aspoň pár dnů toho sněhu mohla užít

48
# 14.12.2023, 08:59

Lucina
Tak tady podobně, jen víc sněhu. Přes zimu dělám doma v dílně a mám práce nad hlavu. Venku mně to vůbec netěší, už ať je konečně slunovrat a odrazí se to. Jinak opožděně vše nej k svátku :love: pokud se tak jmenuješ asi jediná pranostika, která funguje :cool:
Vydržet, nějaké problesky na svátky jsou- výhled inpoč. mně teď tam střelil ledové dny a každý den 3 cm sněhu! ;-) :D

274
# 14.12.2023, 09:27

swan1
Omg jasně že se bavíme o sadu, o čem jiném člověče😀
Pošumaví obecně není moc úrodná oblast, tady JV Třebíčska je hodně hnědozemě a zemědělsky intenzivně využívaná oblast (ždímaná), ty se svými podmáčenými loukami a lesy tomu samozřejmě nemůžeš konkurovat, vidím to tak na jablka, meruňky a vinnou révu pochybuji a v té mrazovce už vůbec nee.

380
# 14.12.2023, 11:25

Yurri
Třebíčsko je jeden velkej průser tak akorát .
Počínaje lesama, tedy spíše už nelesama a konče tou uválcovanou navážkou co máš v sadu.
To nikdy propouštět vodu nebude.. Už bys tu o té hmotě mohl přestat spamovat, svádět to na trávník a podobně, je to odstrašující příklad..
Tady máme krom krásných lesů parádní louky, pastviny, pod kterými je všude kvalitní, úrodná hnědozem..
O tom se tobě s tvým terra preta obdélníčkem může leda tak zdát...:D
Brambory, dýně, rajčata, jablka, švestky, hrušky, třešně, broskve, papriky.. atd, atd..Nestěžujem si, máme se tu fajn..;-)





# 14.12.2023, 13:10

Leknín
Ta tzv černá zima už mě taky se...
Furt zataženo, kourmo či mlhavo, občas mrholeni či pár kapek...
Zítra to vypadá na krátkou změnu, snad aspoň proměnlivou oblačnost a sem tam :slunce:
No ale TV se uhnizdi na jižní Evropou a bude k nám znovu posílat teplý vzduch, no snad ne dlouho, před svátky je naděje na změnu, tak uvidíme:cool:

# 14.12.2023, 13:13

Je to depresivni no. Jste to videl vcera , -35 a vsichni by vrazdili :D -35 a 35cm :D

48
# 14.12.2023, 13:21

Aldy1977
No Honsová chce být hlavně úspěšná podnikatelka a tak vymýšlí jen jak zaujmout, "černá zima" mně nikdy takový výraz nenapad :D
Tak z reakcí většiny lidí musí být nadšená, to je klikačů a všude se o ní mluví, nemyslím, že jí vadí, že v negativním smyslu, hlavněže to sype :cool:

Jsem zvědavý co to bude dělat s blížícími svátky, kdy se to ustálí nebo den předem nebudeme vědět, která páčka :!!:
Z +11 ledové dny, taková normální otočka 10 dní před situací,.. mohlo by to vyjít, byla by to bomba po čase

1249
# 14.12.2023, 14:05

Dnešní ráno bylo opět teplé (4.8°C), ale tentokrát po delší době s hustou mlhou. Tento styl blátivé, sychravé, šedé a teplé zimy nesnáším, ale to asi nikdo. Naštěstí tady inverzí zatím moc nebylo, ale někdy to začít musí.. výše bude velká a výrazná. Změna zatím bohužel není klasicky v dohledu.
Taky jsem koukal, že GFS ten předvánoční orkánek na toho 22. stále drží, tak uvidíme. Mohlo by to býti zajímavé.

# 14.12.2023, 16:35

Tak dnešek přinesl už vyrovnanější teploty. Nejčastěji mezi 4-7°C. Chladnější zůstává hlavně Zlínsko, tam většinou 2-5°C, podobně i SV Moravy. A také severní části Libereckého kraje, maxima do 5°C. Nejvyšší teplota dnes zatím Dobroměřice na Lounsku, nad 8°C

# 14.12.2023, 16:39

Mě by zajímalo, jestli je v předpovědi na příští týden nějaká vichřice.

380
# 14.12.2023, 20:43

Tohle trefil Icon perfektně..
Srážky se teď tvoří přímo tady..
Od SSZ mírné návětří..
Je to samozřejmě v dešti..

48
# 15.12.2023, 06:47

Teplota tady padá, aktuálně +0,4 a možná to opravdu hrkne na chvilku ještě pod nulu jak má Aladin. Jinak svatá trojice-icon-gfs a ecák dává nulu a venku je mokro, spadlo neměřitelné množství, ale posledních 7 dní denně nějaké srážky, týden skoro žádné srážky a příští pátek je tam 1 cm sněhu

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.