Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Poměrně slunečno, hlavně na jihozápadě ojediněle přeháňky

Diskuse o počasí Situace v týdnu 11.12.-16.12.

64
# 15.12.2023, 09:44

U nás dnes chladněji +3 ,ale zase nejsou mlhy a je oblačno, sem tam :slunce: Takže bez ledovky naštěstí

274
# 15.12.2023, 10:51

swan1
Najdi si to na půdní mapě, o úrodnosti a suchu v jiných oblastech nevíš vůbec nic, někomu holt stačí pohled z okna a krtinec na jeho zahradě a má jasno, tomu se musím jenom smát, hlavně že ví o navážce u mě na zahradě a terra pretě, o které doteď podle mě v životě neslyšel, posílá každej snímek radaru ze svojí lokality, jako kdybychom si radar neuměli nikdo najít, promiň to je strašný.

Tady zbytky sněhu jak na polích, tak na zahradách, takže koulovačka bude, slabě + nuda šeď, těším se na další výsev v pondělí při skoro +10°C a slunečnějším počasí.

# 15.12.2023, 11:03

Tak dneska dle předpokladů začalo chladnějším počasím, teploty se pohybují od 1°C do 4°C, nejvyšší teploty zatím na SZ Čech, místy nad 5°C. Místy se protrhala oblačnost až na skoro jasno, hlavně západně od Prahy, na většině zbytku území převládá zvětšená oblačnost a ojediněle se i vyskytují srážky, sněhové i dešťové, podle nadmořské výšky. Pěkný den :slunce:

48
# 15.12.2023, 11:57

Slunce prosvítá sporadicky, teplota v poledne nahoru moc neleze, je +2 a zítra to vypadá obdobně. Na neděli už tam jsou +4 a pak je výhled stále do +5 a tolikrát to vypado, že tu hranici +5 překročíme a houby s octem. Mohl by tam být pak jeden slunečnější den a pak zase srážkové období, jak kdyby to už nestačilo :zz:

1249
# 15.12.2023, 17:19

Zde dnes po kratší přestávce opět hezky polojasné nebe. Maximální teplota po lehkém ochlazení 4.6°C. Mrazy stále v nedohlednu.. Po Vánocích se to snad už změní, ne? :D

48
# 16.12.2023, 10:30

Dnes v noci teplota spadla na -1, venku stále zbytky sněhu a toto téma končí, jen to teplo nechce skončit. Tak si dáme další týden, bude to asi divočina. Mám tam jeden jasný den-pondělí, žádný vítr a chci si ho užít. Pokud ovšem ta předpověď vyjde...

# 16.12.2023, 10:41

Leknín
Zde díky tepelném ostrovu teplota neklesá pod nulu, teplota stabilní od půlnoci kolem 1 stupně.
Ta NO mě se... snad se nejpozději zítra rozpadne.
Jinak zimní ráz pro mou oblast v nedohlednu. Dokud ta TV z jihu, jz neodtahne nic se nezmění.
Srážky za prosinec zatím průměr, příští týden to na výraznější srážky zde nevypadá.
Teploty nadprůměr.

48
# 16.12.2023, 11:11

Aldy1977
Srážek mám za prosinec ke 20 mm, normál je 58 mm. Dnes už je to trochu lepší jak včera, je víc světla, vítr úplně klidný, teplota moc hore neleze.. no nějak to přežít...
Ten příští týden čekám stále nějaký ten zvrat, Ecák má teď chladější vychod na Štedrý den tmin-1 tmax +1 a GFS naopak východ teplejší tmin +4 tmax +8 :D jen aby se na ten zvrat nečekalo do toho března :zz:

1249
# 16.12.2023, 11:34

Dnes ráno minimální teplota 3.6°C. Opět dnes krásně svítí sluníčko s typickou podzimní oblačností a teplota letí nad 6°C. Každopádně jsem zvědavý na konec příštího týdne, bude to ještě velmi zajímavé.. snad se to nevymaže.

52
# 16.12.2023, 11:48

Pošlete trochu slunka i sem.. tady pěkná deprese za oknem... :( snad bude slunce zítra, aladin zase jen slibuje. Teplota +2,8 °C. Je den, přesto musím v mísnosti svítit...

SV v modelech zatím nevidět.. jen takové přechodné ochlazení prozatím.

# 16.12.2023, 11:49

HaMeLeOn14
Co se snad nevymaže???
Jsem nepochopil, myslite vitr nebo dest?
Ja myslim, ze nepotrebujem aktualne ani jedno.

48
# 16.12.2023, 12:52

John Deere
GFS tam má právě na Štedrý den přechod studené fronty, za ní ochlazování z +10 na 0 a mezi svátky ledové dny. Jenže je to GFS a je to daleko.

# 16.12.2023, 12:55

Leknín
Aby z toho nebyl nakonec Silvestr 78/79 :D

48
# 16.12.2023, 13:04

zimník1
To musel být tehdy masakr, bohužel to jsem byl v té době jaksi mimo... :D
Svět bez modelů, internetu, mobilů, tohle moje děti vůbec nechápou- jak jsme mohli vůbec žít?? Co bude až já budu starej, ty jo...

387
# 16.12.2023, 13:07

zimník1
No nevím, dle nového GFS to moc na ten rok 78/79 už nevypadá..;-), ale což bavme se tím dál..sranda muší bejt..

No silvestr zatím nic moc..
# 16.12.2023, 19:31

Tak tady konečně opadala většina listí ze stromů, na některých jabloních a břízách tedy pořád nějaké listí visí, ale to tam nejspíše doslova "přimrzlo", nedošlo k oddělení xylémových a floémových svazků přirozenou cestou, a tak tam ty suché hnědé listy prostě visí a strašit tam budou nejspíše až do jara. Tudíž zahrada jakš takš uklizena a může klidně přijít další sníh, zatím to ale příliš nevypadá, no nevadí, alespoň se tolik neprotopí.

# 16.12.2023, 20:40

palma
V Chorvatsku bude mrznout no. Ten studenej vzduch nas tak krásně obteče jak moč. Ale zítra tam může být zase něco jinyho

# 17.12.2023, 10:24

Tak na většině území pokračuje teplejší ráz počasí. Dnešní vývoj ovlivňuje často inverzní zvrstvení, tepleji je místy ve vyšších polohách, nebo v klasických lokalitách za Jeseníky /Milešovka 6°C, Klínovec 5°C, Jeseník a Javorník, okolo 6°C/. V nižších polohách v Čechách je nejčastěji 2-5°C, zatím. Hlavně střední a východní Moravu ovlivňuje nízká oblačnost, a teplota je okolo 2°C. A ještě ke včerejšku, maximální teploty se dostávaly až lehce nad 8°C, například na jihu JM, nebo na SZ Čech /např. ÚnL-Vaňov, Dyjákovice, Dobřichovice/. Chladnější opět Zlínsko, s teplotami jen do 5°C

# 17.12.2023, 11:04

U nás dnes od rána slunečno, včera i v pátek se slunce také na nějakou dobu ukázalo, takže naprosto parádní počasí. Zítra pokud se nevytvoří nějaký dekl tak asi padne 10°C. Takže tento nadprůměrný týden končí a dokonce i ten nejchladnější den týdne tedy pátek byl lehce nadprůměrný, takže prosinec už je v "černých číslech".

32
# 17.12.2023, 12:19

JohnBattler
V Lounech už teď padlo 10°C.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.