Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Situace v týdnu 11.12.-16.12.

49
# 12.12.2023, 09:10

Stále SSP, sníh se zkrátka drží jak houno košule, tmin ve dvou metrech +0,4 (mělo být +2) a při zemi to pěkně přimrzlo, odtávání se tím hodně zpomalilo.
Přechodné ochlazení v pátek, vypadá to, že naděje na chladnější počasí klesá rychle bohužel, ikdyž výhled mám stále do +5 a to by ještě šlo, Praha +9, takové teploty mně v zimě už selou...

# 12.12.2023, 09:20

Ty výhledy na další dny jdou každým výstupem více do plusu. Přechodné ochlazení ve čtvrtek a pátek nebude stát za řeč a podle modelů tady u mě v nejchladnější den týdne (pátek) ani nebude mrznout a teplota bude celý den někde mezi 0-3°C a od soboty jdeme opět nahoru. Potom nás ovlivní ta TV nad západní Evropou, kde se může stát že v Čechách do počasí promluví inverze kvůli vyššímu tlaku na západě, ale na Moravě myslím bude teplo jisté a zdá se že na Jižní Moravě se také dočkají několika dní s maximy okolo 8-9°C.

Další výhled už nepatří do tohoto temátu, ale ten příští týden se může stát ledacos. Vypadá to na převažující západní proudění s tím, že se budou střídat chladnější SZ směry s těmi teplejšími Z/JZ. Osobně tedy nějakou větší zimu v nížinách v příštích 7-10 dnech moc neočekávám.

65
# 12.12.2023, 09:27

U nás teď nad 3 zataženo,ale svítí :slunce: po sněhu ani památky :(

# 12.12.2023, 10:49

Zatím pokračuje teplejší ráz počasí, aktuálně nejvyšší teploty v Ústeckém kraji, viz tabulka. V dolním Poohří a Polabí, teploty většinou 7-9°C. Chladnější zůstávají stále některé oblasti na východě, tam hlavně podle toho, jak se promíchává vzduch, teploty 2-6°C. Teploty okolo nuly už zůstávají jen na hřebenech hor

1249
# 12.12.2023, 14:00

Včera maximum 9°C, dnes 9.7°C. Minimum jen 4.7°C. Celkem je tu vedro oproti minulému týdnu. :D
A krásně svítí sluníčko, jako včera. V noci byla i nějaká přeháňka. Hlavně jsem rád, že nejsou inverze. Tento podzim tady byla inverze docela vzácností. No a výhledy tak nějak stejný, žádné mrazy, jen teplo. Zatím to moc ani nesleduji..

388
# 12.12.2023, 14:10

Stejně je ta oranžová barvička na grafech taková hezky teplá.. zítra jsem zvědav co to tam napíše na Štědrý den..:)

pěkná barva.. oranžová..
# 12.12.2023, 14:28

Leknín
Už od včerejška ve městě nes.
Dnes 0 , jen hromady a ty se nepočítají, mimo město nes. Do cca 500 m :(
Roztalo to nakonec dříve než jsem počítal.

# 12.12.2023, 14:31

HaMeLeOn14
Taky jsem rád že inverze nejsou, stačilo 2 dny minulý týden a hned byla na sv smogova situace.
To raději Atlantik.

49
# 12.12.2023, 16:42

Aldy1977
No neměl jsem čas udělat nějaké fotky (ty tvoje jsou k pláči :() , ale sníh tady stále žije a pohled z okna pořád signalizuje, že je zima, super zasněžené kopečky :snih: a díval jsem se teď na webky tady v okolí, tak zas tragédně to nevypadá, ale ono bude... Moc toho dnes neslezlo, teplota včrera +4, dnes +5, ty příští dva dny tak podobně a už tam bude ten bod, kdy se bude sněhová pokrývka dát považovat za nesouvislou, ale už mně to nebaví sledovat a ten chaos ve výhledech už vůbec ne. Mrknul jsem na dlouhodobé výhledy a neleze to na 10 dní přes +5, ale je to děs z deseti dnů mít jen tři mrazové :!!: druhá dekáda teplejší, ale u nás žádný extrém jak vidim ty Čechy :zz:

381
# 12.12.2023, 16:46

Tak tu máme další rozhraní..
Ovšem ty teploty S, SZ od něj jsou o dost vyšší než minule, cca 3-7°C..
Jižně od něj velice podobné jako posledně 10-15, ale i přes 20°C...
Jinak, tady už prší, dorazilo to nějak dřív..

54
# 12.12.2023, 17:57

Tak nevím, všecky modely v čele s tolikrát oslavovaným iconem mi dávají na dnešní večer +4 a realita je +1,0. Při zemi mrzne... kde se asi stala chyba.. :cool: jinak dneska ráno všecky chodníky namrzlé a výstraha nikde, řekl bych, že aj čhmú nám spinká, ne jen silničáři, když napadne sníh.. naštěstí jsou chodníky už posolené, takže snad zítra ráno nehrozí stejná situace... tuto situaci zvládly z modelů jen ty druhé kategorie, třeba wrf, který moc nesleduju, ale to večerní ochlazení trefil.. jako netrefit se o 3,2 °C.. to mi přijde dost, a pak se tady budou lidi hroutit z výstupů co modely kreslí za 14 dní...

275
# 12.12.2023, 19:10

U nás sněhu na naše poměry hromady, na zahradě souvislá vrstva až na malé výjimky kde svítilo slunce 8-9cm, stejně jako v uzavřeném vnitrobloku, kde bylo dnešní max. +4°C, ale přes stodolu úplně jinak a pomale na tričko při sázení česneku, do severního kopce se pomale nedá vyjít ani teď.

A je to v zemi, bude se pokračovat s výsevem za týden
169
# 13.12.2023, 07:26

Aladin má do zítřejšího rána na jihozápadě až 30 mm :prsi:

381
# 13.12.2023, 09:02

kuba
Tak to doufám, že neklapne..
Otava a další řeky by šly hodně nahoru..
Taky by se nám tu asi utopil česnek na záhonech :!!::D

275
# 13.12.2023, 09:58

swan1
Tak tam máte dát houbu co požírá ostatní škodlivé houby a nejenom česnek chrání, neshnije vám ani kdyby byla celou zimu vysloveně bažina.

Jinak u nás na Vranovské přehradě jsme zkrouhli z 6m podstavu zatím jen 40cm, pošlete ty srážky sem, ještě 400cm a budu spokojenej, zbytek si nechávají vodohospodáři stejně jako rezervu na zbytek zimy.

381
# 13.12.2023, 10:09

Houba tam samozřejmě je ..Nepsal jsem, že shnije , jen , v lehké nadsázce samozřejmě, že by se topil..

111
# 13.12.2023, 10:51

swan1
Yurri
U nás teda taje vysloveně zahradnickou rychlostí, každá kapka se vsakuje, žádný vítr ani odpar nehrozí.
Clonoplus dávám taky.;-)

172
# 13.12.2023, 11:27

Jo ještě dneska ráno to je celkem souvislé, ale uvidíme co zítra. Ale i tak období SSP od 29.11. - 13.12. je v těchto klimatických poměrech velice slušné, od roku 2010 druhé nejdelší období z přelomu listopadu a prosince.

Jinak venku zatím solidní podzim, deštivo a mlha jak mlíko s poměrně chladno.

49
# 13.12.2023, 14:02

Dnes je to venku fakt na zblití :zz: šedivý humáč, nedá se pořádně dýchat jaký smrad a teplota +3.
Dále SSP, jak jinak a ty srážky naštěstí nebudou nějaké extrémní jak to ve výhledu vyhazovalo minulý týden. Třeba Slovinsko tam má zas nášup, tento rok co už měli vody by mně z toho švihlo :!!:
Tady mám blízko webkameru, zde na serveru ji nemají, je taková zajmavě pohyblivá s blbým časem :D: https://ratibor.cz/

275
# 13.12.2023, 14:07

ludvicek
Dal jsem i bakterie a Trichodermu, ráno mlha jako mlíko a +1°C, po čem prd, tak se to tady drží zuby nechty, ty nachytané 2m3 budou stačit tak na 10 stromů, takže kéž by to tak šlo srážkově dál v lednu i únoru, jsem zvědavej v jaké hloubce narazím při odběru vzorku v sadu na sucho😉.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.