Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Počasí na Vánoce 2023

77
# 12.12.2023, 19:41

zimník1
Stačí na to zemědělka a je z tebe meteorolog, konzultant a hlasatel počasí.

11
# 12.12.2023, 19:56

Tak příhodná konstelace pro delší zimní epizodu, jako tomu bylo v úvodu prosince, se zřejmě kolem Vánoc nevytvoří. Studenému proudění se nebude chtít prorážet tu nadprůměrně teplou a rozsáhlou vzduchovou hmotu nad JZ Evropou a budeme tak rádi za nějaký sníh jen na horách.

# 12.12.2023, 19:59

No tak mi alespoň vyjde těch 10°C na štědrý den. Teplo ale bude i po něm i před ním. Njn klasika.

# 12.12.2023, 20:21

Pro letošek se budu snažit být optimista...:D. takže budu doufat že tady na západě Prahy bude na štědrý den teplota -3 a sněžení.

77
# 12.12.2023, 20:49

lukáš friedrich
Jářku, jsi pořádně nabitý optimismem:D
Budeme rádi, že na Štědrý den v nížinách neprekročíme denní teploty +10.

275
# 13.12.2023, 14:18

John Deere
Tak ona když je třeba taková krásná svižná predikce na Štědrý den, tak to nejde ignorovat.

# 13.12.2023, 14:30

Na Štědrý den to vypadá na vichřici s nárazy větru
až kolem 90km/h.

# 13.12.2023, 14:43

Nemůžou třeba ještě k té vichrici padat ho..a místo deště nebo vloček? Aspoň by jsme měli na ten Štědrý den nějakou tu novinku která tu ještě nebyla. A saharský písek by taky nebyl špatnej. A k tomu všichni povinně doma vystavme zimní pohlednice od Josefa Lady.:snih: kdyz svět se nám obrací naruby, tak ať to ma poradny grády i v tom počasí.

# 13.12.2023, 15:36

101 km/h:D:D

# 13.12.2023, 16:58

Slavné vichřice njn.
To by se ta níže co maluje majstr gšfš měla posunout jižněji. Teď je posunuta tak že i v nížinách na SZ při 3°C má napadnout 1cm a vítr 60-70km/h. Njn. Ale teď to smaže a třeba dá tam zase nějakou atmosférickou řeku s hodně deštíčky a třeba bouřkami. Třeba 00Z výstup měl tam takové ostré dešťové lajny.

Ale ecwmfw chce klídek a níže u Islandu.

53
# 13.12.2023, 19:07

Tak, z možného zvratu o Vánocích je v současné době spíše zv*a*ek... :D ale ne, já to tak neprožívám, určitě si nenechám počasím zkazit svátky, i kdyby měly padat hovna z háčkama... :D Vánoce nejsou o sněhu a mrazu za oknem, kdo tvrdí, že jo, tak je vedle... za celý život pamatuju tak jednou, kdy jsem šel na půlnoční a byl mráz i sníh.. takže asi tak. Jednou to samozřejmě vyjít může, ale je to tak malá pravdědpodobnost, že to vyjde. Že fakt nemá smysl to vlastně ani řešit...

388
# 13.12.2023, 19:19

kapr84
No, musel by to být opravdu zvrat (ek) :D, jak říkáte, snažil jsem se býti optimistou, no.. teď jsem přišel z krátký procházky se psam, po půl kilometru jsem se na to vyp..l, ty jo, vidět tuje na padesát metrů, smog jak kráva. je tma. tak tu zase místní experimentátoři topí v kotlech i térovou lepenkou, či co, to je masakr, skoro se nedá dejchat, zavřel jsem všechna okna na baráku.. nějaká inverze sem leze, denní teploty do mínusu nikde nevidět 29.12. na konci výhledu mi to tam ve 12:00 hází teplotu +11..dokud se nenaučíme přesně předpovídat počasíbude veškerá meteorologická moudrost spočívat ve dvou slovech... čekat a doufat (parafráze na hraběte Monte Cristo)..:D
p.s. - jsem zvědav, teď tam naskákalo na 24,25,26, okolo nuly ve dne i v noci a pak hned těch +11 a pro změnu, taky ve dne i v noci..:D, to je teda prd.l tohle to..

53
# 13.12.2023, 19:33

něco pro hory a střední polohy tam sice je z toho západního proudění, ale nížiny to mají asi jisté... to nevím co by se muselo stát. Tady ještě stále nesouvislá pokrývka, dnes do toho dopoledne pršelo, odpoledne se na chvilku vytvořila mlha.. Teď kouřmo. +3,3 °C.. tak prosinec asi tak, no užili jsme si pár dní sněhu a mrazu a jak rychle zima začala tak i zase skončila.. Jinak jsem chytl rýmičku, tak to taky nepřidá na náladě. V ensemblech tam furt nějaké slabé ochlazení kolem 22.12. je, ale zatím se to jeví tak, že bude hodně nevýrazné. Co jsem viděl wxmaps tak jsou průměry kam vidí gfs spíše takové březnové... no, nějak bude.

# 14.12.2023, 08:11

To by byla parádička co:)vtipné je že v noci tam bylo +8 stupňů a :prsi:,je jasné že se to tam zase vrátí :D

53
# 14.12.2023, 08:24

Třeba to ještě dopadne a nějakých sněhánek se dočkáme.. u Gfs ens nebo ECMWF je to tak půl na půl s ochlazením kolem Vánoc...

# 14.12.2023, 14:29

Může mně někdo říct, k čemu je dobrý tady na inpocasi ta dlouhodobá předpověď? Jeden výstup je tam mráz a sněžení, hned vzápětí 10 nad nulou a déšť. Co si mám z toho vzít? Nebylo by rozumnější to udělat třeba jen na 3 dny dopředu?

53
# 14.12.2023, 14:42

Možná by bylo vhodnější ty dlouhodobé předpovědi brát z průměrů ens...

49
# 14.12.2023, 14:44

Stačilo, kdyby tam dávali jen nějaký průměr jako na jiných webech-nevim jak to přesně dělají- s výhledem na 10 dnů. Tam se drží při zemi a nejsou takové lítačky jako tady. A ještě je to pro mou lokalitu trochu většinou podhodnocené, psalo o tom víc uživatelů.

Dnes do asi 13h tam byly ledové dny, včera večer +11 a teď +7-no to je ten průměr :D
Jinde mám stabilně kolem +4 a žádne hrky horem dolem, +-o stupeň

# 14.12.2023, 15:08

Leknín
Je to hodně amatérský tady ta dlouhodobá předpověď na 10 dni. Možná by bylo lepší, kdyby místo těch barvicek který tady lítají plus mínus 10 stupňů výstup co výstup prezentovali dva grafy špaget od dvou hlavních modelu gfs a ecmwf a uživatel ať si udělá názor sám, ale házet tady takový cifry mně nepřijde jako nějaký relevantní výhled.

# 14.12.2023, 15:24

Víceméně co mám vysledované tak výhled in-počasí je složen z výhledu modelu ICON dle Ventusky na prvních 7 dní a dále je to dle GFS. Je to vždy dle aktuálního výstupu a všichni víme, že modely jsou schopny otočit mezi jednotlivými výstupy klidně o 180° takže vůbec mě to nepřekvapuje. Jestli někoho ty výhledy pohoršují, tak prostě sledujte jen prvních 5 dní a zbytek ne. Tam se to tolik nemění.

U mě to teď ukazuje až do 24.12. každý den maxima 5-10°C takže za mě ideální oceánská zima a moc se neprotopí což je pozitivní. Myslím, že ty Vánoce dopadnou letos tak nějak průměrně a osobně tipuji u nás 6°C a západní vítr v zádech, sem tam nějaká přeháňka. Tohle ostatně tipuju skoro každý rok a většinou to vyjde. :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.