Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Počasí na Vánoce 2023

6
# 24.12.2023, 13:26

Zde na krajním východě stále inverze odolává oteplení. Teplota se drží kolem 1 stupně a sníh kromě cest moc neodtává. Sníh stále zůstává i na stromech. Na zemi ho zůstává stale kolem 20cm. Vše je obalené, a kolem cest velké hromady sněhu. Za mě tedy jedny z nejsněhovějších Vánoc, co jsem zažil.

47
# 24.12.2023, 14:46

Doizer
Jo, je to letos fajn, akorát to rychlo vyšumí do kopru a ten výhled otřes, vzpomínám na takové vánoce 2001-to bylo skoro -20 a toho snihu, ikdyž už je to fakt dávno a mám to dost zamlžené, ale do konca roka to byla idylka :) :love:... rád si v tomto čase vždycky prohlížím své alba, nechce se mně už tomu ani věřit. Od roku 2003 se u nás už fotilo digitálem (MinoltaZ1) tuším to byla a tak taky to sjíždím rok po roce, ale takové vánoce už tam prostě nebyly :(

3419
# 24.12.2023, 14:51

Tak tady u mně, letos zatím nejnižší max teplota na Štědrý den, za poslední 3 roky
2021 9,9°C
2022 10,7°C
2023 9,8°C zatím

7
# 26.12.2023, 01:37

Tak letošní nástup Vánoc a Štědrý den, byl asi, a to díky počasí, jeden z nejzvláštnějších. 23. prosince postupně intenzivní sněžení. Za čtyři hodiny napadlo 13cm sněhu což způsobilo na cestách dost problémů. Večer všechno krásně obaleno sněhem, takže vánoční atmosféra dokonalá. Padalo ale až do rána a sníh byl čím dál těžší, takže stromy se začaly lámat. Po půlnoci na Štědrý den ovšem všechno zhaslo a byli jsme bez elektřiny. Ráno již pršelo. Díky počasí bylo celý den dost temno, mlhavo. No a když ani před druhou hodinou odpolední nic nejelo a byly informace, že možná ani do večera nepojede, tak už jsme vymýšleli ,jak to večer provedeme. Elektřinu zapnuli před třetí hodinou, tak se ten Štědrý večer nakonec vydařil. Jinak ten štědrovečerní den byl ve znamení zataženého a mlhavého počasí, s občasným deštěm nebo mrholením a úplným bezvětřím. Celý den se teplota pohybovala jen pár desetin nad nulou. Výrazněji začala stoupat až 25.12. nad ránem, kdy se směr větru změnil na JZ. Do té doby byl jeho směr čistě od Z, a z tohoto směru tady nefouká a inverzní poklička tak nebyla odfouknuta. To jsme byli nejchladnější z celé ČR. Na Boží Hod už tedy teplo a sníh rychle odtával. Stále však tu nějaký cm máme.

32
# 28.12.2023, 10:01

Je definitivně po Vánocích, tak si pojďme shrnout jak jste tipovali.

Nejblíže byl Frantis95
" Tak také zkusím tip: teplota okolo 10-12 °C se silným JZ větrem, na horách vydatné srážky a povodňové stavy na horních tocích:cool:."

a také spurdo
"+10°C, oblačno, přeháňky a silný vítr"

Naopak nejvíce mimo byl Mr. Lightning, hlavně s teplotou:
"-8,3 °C, Zataženo, Sněžení s 24 cm nového sněhu za den, Mírný SV vítr v nárazech až 37 km/h. :D"

Dost se netrefili také swan1 a MirekW, kteří byli sice oba umírněnější, ale věštili, že obleva bude před Vánoci a naopak o vánočních svátcích se ochladí, nasněží a Vánoce budou alespoň od středních poloh bílé.

Ceny, ani anticeny nerozdávám :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.