Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V severozápadní polovině Čech občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Vydatné sněžení 1.12.-2.12

169
# 30.11.2023, 13:19

Tak icon-De a aladin nemá pro severozápad skoro nic ,nejlíp to vidí asi gfs, prumerne pro nás mají modely kolem 15 cm ,uvidíme kolik napadne reálné. Mohlo by to překvapit a napadnout všude víc:snih:

# 30.11.2023, 13:22

swan1
Necháme se překvapit, zřejmě se ale kapalných srážek, byť slabých zítra dočkám.
Čím dál více nabývám dojmu, že rozhraní v noci a zítra do ČR moc srážek nepřinese.
Rozhodující bude zda , kdy a jakou dráhu bude mít predikovana zitrejsi TN z jihu.
Nejistota jako vždy u těchto situací až do konce:cool:

# 30.11.2023, 13:29

Ultimátní supercela
Je to tak jak píšete a jsem z tohoto regionu takže mohu potvrdit. Dnes jsem byl opět někde pracovně a situace se má následovně:
Říčany 350 m n.m. sněhová pokrývká už je místy nesouvislá a někde vykukuje tráva. Teplota okolo 2°C.
Mukařov cca 440 m n.m. zde je už v pohodě souvislá pokrývka okolo 5-10 cm.
Struhařov a dále na Ondřejov cca 480 m n.m. zde pokrývka okolo 15 cm.

Ty rozdíly čím dál člověk jede na východ od Prahy jsou fakt značné.

# 30.11.2023, 13:31

JohnBattler
Kdybyste o víkendu náhodou někoho na Říčansku potkal v teniskách, tak jsem to já. :D Jenom blb jako já si mohl myslet, že v okolí Prahy nebude třeba ani pořádných bot, protože sněhu bude tak do 10 cm... Ale ty zimní boty se budou ještě hodit.

Ve Voděradských bučinách jsem byl jednou na kole v teplé části roku, ta oblast je přenádherná. Jsem teď v JV části Prahy, takže to nemám tak daleko.

# 30.11.2023, 13:35

Ultimátní supercela
No pokud zítra napadne alespoň těch 10 cm což si myslím že by mělo, tak v okolí Ondřejova (+ i v těch zmíněných Voděradských Bučinách) bude klidně okolo 25 cm takže na to, že je to kousek od Prahy to bude opravdu slušná sněhová pokrývka. Na tenisky to moc nebude. :D Sněhová pokrývka se určitě udrží alespoň do středy, takže všichni milovníci běžek apod. budu mít teď několik hezkých zimních dní a to i v okolí Prahy.

# 30.11.2023, 13:38

JohnBattler
Dal jsem v teniskách Milešovku v neděli, kde bylo 10-15 cm, tak teď to bude větší výzva. Rovnou přibalit několik párů suchých ponožek a možná i druhé suché tenisky. :D

Nevím jak Vy, ale já boty kupuji zásadně přes net kvůli ceně a výběru, stačí mít změřenou délku nohy a pak se orientovat podle tabulky výrobců. Tak si musím počkat no, než přijdou a do víkendu to určitě nebude...

53
# 30.11.2023, 13:38

Tak já nevím, co se tady někteří z Čech zase čílíte.. vždyť třeba gfs to nejlepší drží stále v Čechách.. dočkáte se taky.. hlavně klid;-) co máme říkat my na jv, tady je zcela holá zem...:)

77
# 30.11.2023, 13:42

teď už přestávám sledovat modely a koukám na radar..
a modlíme se :zz:

# 30.11.2023, 13:49

kapr84
Přesně tak, nenazranost některých zde nezná mezí :D

41
# 30.11.2023, 13:52

kapr84
zimník1
Tak jako 8cm je nic :D K tomu spoustu míst do včerejšího večera na Ústecku, Teplicko atd nemělo téměř nic - max. poprašek. Až přes noc Ústecko a Teplicko dostalo alespoň 1-4cm sněhu, který dnes netaje jen díky mlze, ktera se dole drží od rána, nyní je už i u mě - vystoupala a teplota stagnuje na -2°C, takže krásně další ledový den u mě. :snih:
Mj. ICON (EU a DE) nám opět šanci dávají na SZ/S Čech, alespon pár cm.. J/JV polovina bych řekl, že je na 80% jistý, že tam nakydá slušně.

53
# 30.11.2023, 13:57

LukasZH
8 cm je nic... záleží z jakého úhlu pohledu se na to díváte.. tady bude těch 8 cm možná ležet po celé epizodě... tak nevím, mám psát, že to bude moc nebo málo? Nevím... pořád modely nejsou ve shodě, za mě výstraha zbytečně předčasná... měli to nechat až na zítra.. já prostě, dokud nevidím, že se modely napříč shodují, tak jsem v nejistotě a skeptik, proto mě překvapuje ta výstraha dnes vydaná... jen aby se nestalo, co už se stalo tolikrát, že to aladin na poslední chvíli celé šoupne uplně jinam a čhmú se zase spálí... jinak ale osobní tip je, že tady bude v neděli ráno 10-15 cm sněhu... což je takový prosincový standard posledních let.... ne nic vyjímečného, jak tady někdo naznačoval, že takové sněžení je jednou za x let.. nene, u mě takhle sněžívá skoro každou zimu, samozřejmě pamatuju ještě horší zimy, kdy leželo pár cm.. ale o žádný extrém se tady podle všeho jednat nebude..

Ale samozřejmě v kombinaci s čerstvým větrem to může být zajímavé a určitě bych v sobotu zůstal raději doma.. pokud situace dovolí tak až v neděli do kopců.

41
# 30.11.2023, 13:59

swan1
Asi takhle to vidím zatím já, a asi dost dobrý scénář, ta TN se tvoří přesně jak predikují modely mno, snad bude pohyb více na východ než k jihu. (Z Alp směr Italie predikují modely)

Pohyb TN
# 30.11.2023, 13:59

tady je zase skoro všechen sníh v řiti. prostě nemůže být pořádná zima s několika centimetry a celodenními mrazy. když už zima, tak teplá, ne tyhle parodie, které jsou lepší jak ty moje

# 30.11.2023, 14:01

LukasZH
8cm je dost na poměry severozápad. Podle mě..
Každý má své preference :D
zimník1
Nojo ale můžem určitě za plusove teploty a plné roztání. V Bílině centrum tu odtala až půlka toho i přes mlhu, na trávě a kus na střechách. Teď už zase mrzne.
Snad spadne hodně.

55
# 30.11.2023, 14:05

V Praze už je přes +4°C. Achjo, všechen sníh sleze, nebo už slezl. Předpověď teplot opět úplně mimo.

381
# 30.11.2023, 14:06

Tak už.
Už se to rozhraní přesně v tom místě a do toho prostoru, který tam ,,vyboxovala,, ta malá TN, vytahuje severněji .
Teď už to bude brát celé o něco severnější trajektorii..
Ten posun nahoru bude ještě samozřejmě pokračovat..
Jak moc severně, toť otázka..

2h zpět
Nyní
# 30.11.2023, 14:10

Jinak s těma teplotama. Že je tepleji než mělo být. Můžeme to brát i pozitivně. Značí to, že to proudění od severu není až tak silné a tím pádem je to možná předzvěst toho, že by to rozhraní nakonec se mohlo vysunout výš a nebýt pouze na jihu.

1
# 30.11.2023, 14:15

Tak tady dnes chvíli dokonce kolem 5 stupňů sníh kromě největších stínů slezl úplně uvidíme co přinese víkend doufám, že aspoň 5 cm napadne :D teď už se rapidně začíná ochlazovat během hodiny jsme ze 4 stupňů na 2

41
# 30.11.2023, 14:18

RichardReynolds
schuby
Twl takovou teplotu jsem už "dlouho" tu nezažil :D A je to i extrém tohle číst, když u mě maximálně -2°C i při jasném počasí. :slunce:
swan1
Já strašně doufám, že to severní proudění nebude mít takovou sílu, ale to uvidím i na těch srážkách co jdou ted do Saska, jestli se rozpadnou, tak je furt to proudění velmi silné, když dojdou až ke mně(respektivě kolem Česka dál do Polska), tak je slabší a to by mělo znamenat i sněžení na SZ/S Čech.

381
# 30.11.2023, 14:22

LukasZH
Žádný střed TN se zatím ani v náznaku neroztáčí..
Zatím fakt ne..nic okem na družici vyditelného..
Doposud to zůstává celé ,, jen,, rozhraním..
Ale i tomu vzniku středu, víru, TN podle mě napomůže ta malá níže a samozřejmě Alpy, o které se to opře..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.