Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Vydatné sněžení 1.12.-2.12

55
# 30.11.2023, 12:10

JUGOCV
Tak aladin nás solidně odepsal no, nebude nic a dnes v noci a v sobotu jen nějaké drobky, jak píšeš, do 5 cm. Aspoň nás pak nebude mrzet to oteplení v polovině příštího týdne...

380
# 30.11.2023, 12:11

vojta černošice
Ano, ano.

Přidám zse obrázek, za což se omlouvám, ale nebaví mě sledovat jen modely a grafy..
Tahle malá TN pod VB je podle mě hodně důležitá..
Pomáhá blokovat to severní proudění v důležitém místě, na Z Francie..
A umožnit tím vytažení rozhraní o něco severněji..
Co nevidět se ta hranice rozhraní začne nepatrně vydouvat k severu..
A pak to může začít..
Je to proces ještě na hodiny, pomalu, ale jistě...

77
# 30.11.2023, 12:12

swan1
jen ať to sune víc na S, Sz, budu jedině pro :snih:

52
# 30.11.2023, 12:15

No už se párkrát stalo, že výstraha nakonec nevyšla. Stále to má v rukou vyšší moc..

# 30.11.2023, 12:16

Zebas
To jsem já. :D Dostal jsem několikrát ban a změnil si nick, což je taky asi proti pravidlům, takže je mě asi fakt konec tady na diskuzi. Už mě to tak nebaví jako dřív a nedává smysl, jenom je zajímavé, že se o počasí tak hezky diskutuje a člověka to ještě docela baví, ale obejdu se i bez toho.

169
# 30.11.2023, 12:27

No tady to dnes vylezlo na chvíli až na +3 , přitom více jako +1 být neměl takže snih pěkně taje :( a aladinovi se taky nedá věřit, ten tam měl nejvíc k 0 že to má jít.

# 30.11.2023, 12:33

kuba
Stačí trocha slunce a teplota při těchto situacích rychle vyletí (a ty 2 °C jsou sice dost z pohledu tání, ale ne výkyvu teploty). Takové výkyvy model nemůže ukázat.

# 30.11.2023, 12:38

Tady taky už teplota prolítla 3 °C.

380
# 30.11.2023, 12:40

Tady už taky jdeme nahoru, ale zatím ještě pod nulou..
-1,2°C..
Dle ICONU to tu má jít dneska v maximu na chvíli na +1, pak zase dolů..
Uvidím..

55
# 30.11.2023, 12:44

In-počasí
No je prostě cca o 2°C, tepleji, než jste předpovídali. V Praze jsme na +2°C a ještě ráno mi aladin dával celodenní mráz. Nejlépe tu teplotu odhadl opět asi ecák.

# 30.11.2023, 12:44

Tady 1 stupeň, polojasno, poprasek je skoro pryč.
Uvidíme co se bude tedy dít...

# 30.11.2023, 12:48

Ondris
Tohle dělá ALADIN pravidelně že třeba 12h před situací smaže skoro všechny srážky. Ale v 90% případů to pak stejně spadne. Každopádně ta zítřejší situace samozřejmě osemetna je a jako vždy nejhure asi dopadne SZ a nejlepe J území. Okolí Prahy bude tak na pomezí ale něco určitě spadne.

# 30.11.2023, 12:52

Slováci to vidí takto
Zajímavá je vysoká teplota v 1500 m

V rozsiahlej oblasti nízkeho tlaku vzduchu tiahnúcej sa z Pyrenejského
poloostrova cez Alpy nad Ukrajinu sa bude nad našou oblasťou vlniť
frontálne rozhranie, na ktorom sa k večeru prehĺbi nad severným Talianskom
tlaková níž.
NOC:
Prevažne zamračené, hmlisto. Na mnohých miestach sneženie. Na juhozápade
a postupne v celej južnej polovici dážď alebo mrznúci dážď s tvorbou
poľadovice. K ránu ubúdanie zrážok.
Najnižšia nočná teplota 1 až -4, v dolinách a kotlinách ojedinele
okolo -6 st.
Prevažne slabý, na juhozápadu spočiatku juhovýchodný vietor do 6 m/s
(20 km/h).

DEŇ:
Oblačno až zamračené, hmlisto. Miestami, popoludní na mnohých miestach
dážď alebo mrznúci dážď s tvorbou poľadovicou. Na severe a lokálne
aj na krajnom západe sneženie.
Najvyššia denná teplota -1 až 4 st.
Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -1 st.
Prevažne slabý vietor.


Predpokladané množstvo zrážok:
NOC: do 13 mm / do 15 cm snehu
DEŇ: do 6, na juhu miestami do 13 mm / 6 cm snehu

110
# 30.11.2023, 12:57

Ani v Brně nebude tentokrát ledový den, ne že by mně to vadilo...

3499
# 30.11.2023, 13:00

Tak ráno a dopoledne, tady u mně skoro jasno a teplota vystoupila až přes 3°C. Před polednem na chvilku přišla mlha, která teď z většiny města ustoupila a od Z se nasunula střední oblačnost. Teplota lehce pod nulou. Už se to promíchalo. A teď už jen počkat, jestli něco během dalších dní dorazí :snih:

380
# 30.11.2023, 13:03

Aldy1977
Přibližně od V Rakouska už se to teplejší proudění zvedá podstatně více k SV..
Slovensko zřejmě zítra trochu smolík..
Tam by mohlo i v nižších polohách začít sněžit až v týlu TN...
Dobrá zpráva pro V, JV Moravu ale je, že na západním Slovensku to může být i ve sněhu..

172
# 30.11.2023, 13:05

Venku aktuálně -0.2, tak to zatím jde. Teplota stoupá už ale výrazněji pomaleji. Ledový den nedáme, ale nějaké teplo fakt nebude.

# 30.11.2023, 13:12

V Praze se nový sníh bude určitě hodit. V úterý večer a ještě ve středu to bylo jako pravá zima a teď už to pozvolna leze pryč. Aspoň že během sněžení už by teplota nad 0°C moc lézt neměla a na konci téhle epizody to bude vypadat ještě líp než v úterý večer. Většinou to tak pro nížiny vyjde, že teplota pod 0°C klesne na konci sněžení nebo po něm, ale většinou to stačí a venku to pak vypadá jako pravá zima.

No ale třeba to Říčansko nad 500 m to je už jiná liga hlavně ta oblast od Voděradských Bučin směrem k Ondřejovu nebo kdekoliv kde jsou kopce. Kdyby člověk občas někam nevyrazil takhle o víkendu ze zdola někam výš, tak tu pořádnou zimu ani moc neuvidí. Těším se. Zimní boty už jsem objednal, tak to budu muset dát bez zimních, než dorazí. :D

V lednu, únoru takhle ještě párkrát dám Milešovku nebo východní Krušné hory a nebo moje bývalé Mělnicko, které už mi přirostlo trochu k srdci, na Řípu to bývá někdy dost slušné, ta výška 460 m je taky někdy dost znát oproti rovině 200-250 dole.

# 30.11.2023, 13:18

V pátek večer jedu z Prahy po D1 směr Brno a Kuřim. A v noci pak kolem 3 hodiny zpět do Prahy. To bude zajímavá cesta co, tak koukám. To abych vyrazil s 5 h rezervou 😃

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.