Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Výrazné ochlazení a sněžení od 6.2.2021

# 04.02.2021, 14:39

aura33
Nebudu Vám do toho více kecat, ale v počasí nikdy není nic definitivní a to ani pár hodin předem. Třeba ale máte nějakou vnitřní cítění, podle kterého odhadujete, že dorazí pořádná zima, já nic takového nemám, jsem naučený žít s určitou pravděpodobností a nejistotou, ze které vychází moje meteorologické názory. A k předpovědi ČHMÚ, v textové předpovědi je jasně psaný rozptyl teplot, např. pondělí přes den na S -8 °C, na J 2 °C, to se dokáže strašně snadno změnit. Nedokáži Vám ale říct (a Hydrák asi také ne), zda se to nějak změní, mně je to dokonce úplně jedno jak celá situace dopadne, hlavně když se bude něco zajímavého dít:).

378
# 04.02.2021, 14:53

Frantis95
Asi neni prekvapenim, ze budu s vami souhlasit. Definitivni, opravdu definitivni je to u techto situaci az po situaci.. :D
Protoze ke zmenam v chovani techto TÚ muze dochazet nikoli v radu dni, ale v radu hodin.. Uz jsme to mnohokrat zazili..
Obzvlaste kdyz je v tom namocena TN od jihu, potazmo Alpy..
Nemluve o stretu dvou vzduchovych hmot s tak vyrazne odlisnymi vlastnostmi..
Takovehle situace jsou spatne odhadnutelne ci spocitatelne i pro zkusene profiky a jejich computery..natoz pro nas amatery..
Da se jen odhadovat, 100% se neda tvrdit nic ani ohledne srazek ani teplot tam nebo onde, protoze presna poloha rozhrani zitra vecer nebo pozitri neni znama...
A o to je to zajimavejsi..;-)




7
# 04.02.2021, 15:07

Tak zde na JV můžeme být klidní. Zde ten studený vzduch bude pronikat velice neochotně,jestli vůbec.Takže opět jen tma, blato a déšť, tak jako téměř pořád. Aladin tam mráz zatím nemá vůbec, GFS tam maluje podnulové teploty už v neděli a mrznoucí déšť. Ani ta předpověď od chmu na příští týden tam žádnou zimu nemá. Jestli to výjde,bude to ta nejhorší varianta - přes den slabě nad nulou a opět blato. To raději +10°C

# 04.02.2021, 15:31

JUGOCV
Nor, amik, Evropan, cech, každý něco jinyho. Kazdej drbe jinak.

1262
# 04.02.2021, 15:42

Tutugon
Ano místy ještě leží cca 3cm sněhu. Večer trochu přimrzne, tak třeba tu ještě něco zítra zůstane. V sobotu už se můžeme připravit na další várku cm:D.

19
# 04.02.2021, 15:50

Predators2
U nas to vyletlo k 7st a snih je teda skoro fuc. :)

386
# 04.02.2021, 16:17

ROFA
Jo, ve městě těch +9 v pohodě mohlo být, ještě teď mam na čidle +7,2 a to jsme u lesa..

2673
# 04.02.2021, 16:21

Nový Aladin to hodil ještě kousíček na jih:love: ale pořád jsme tam v dešti, což moc nechápu, přitom má být okolo 0 už, takže ledovka může vznikat:!!::led:

F4
Avatar
109
# 04.02.2021, 16:29

Je to furt nejisté. Ani zítra večer ještě nebude jasno. Hlavně ať něco padá, když budeme na ukázkovém návětří podpořeném silnějším V větrem.

19
# 04.02.2021, 16:33

Tutugon
Vy jste docela na jihu, tam se asi s destem pocita ne? :prsi:

50
# 04.02.2021, 16:34

Klidně mě považujte za někoho jako byl dawe, nemám s tím problém. Já se s tím moc nemazlím, když vidím nějakou variantu, která si myslím, že by mohla vyjít tak to rovnou beru jako definitivní.

Jako přijde mi fakt nuda pořád dokola psát, že je to nejisté, co si z toho člověk odnese? Nic, je to jako kdyby měli na ČHMÚ napsané: Bohužel se Vám omlouváme, ale předpověď je moc nejistá, počkejte ještě několik dní a pak se možná dozvíte jestli budou padat trakaře.

Klidně 7 dní předem napíšu, že je definitivní, že bude teplo nebo zima a alespoň to je nějaká informace...
Podle toho, která varianta si myslím, že vyjde.

Jinak pro Mělnicko to vypadá hodně suverénně, už od neděle teploty pod 0 a sníh kolem 10cm, mrazy vydrží asi až do čtvrtka, možná i celý příští týden a ještě by mohlo přisněžit, vidím to tak na 10-20cm na týden, pravá zima naprosto dokonalá pro nížinu jako za starých časů kolem roku 2010. A pěkný studený východní vítr.

19
# 04.02.2021, 16:38

aura33
Tak to mate dost optimisticky pohled. Jak to vidite pro nasi oblast? :)

182
# 04.02.2021, 16:47

kuba

At' už to níž nedává ... :D Jj, takto by to bylo pro nás zajímavé.

Tož co .... kde jsi ty Bestie jedna? :D :D :D

# 04.02.2021, 16:48

Tak v Ostravě se po 2 denním ohřátí znovu prudce ochladí. Už dneska v noci se očekává 1. sněžení nebo déšť se sněhem na studené frontě, která se nyní nachází 40 km severně od hranic. Právě nyní se ochladilo z dnešního maxima 9 C k 5,5 C a do půlnoci se bude teplota klesat až k 0 C. Celkově se situace vyvrbila velmi zajímavě pro MSK a Ostravsko. V sobotu má docela posněžit v neděli se dostaneme do teplého sektoru Tn, takže zaprší, ale v přízemní vrstvě zůstane mráz a to okolo -4 C, takže vznikne velmi nebezpečná ledovka a v pondělí znovu zasněží.. V pondělí nám modely predikují docela silné sněžení, i když ho pomalu přesunují více k jihu. Opravdu tento víkend bude nejlepší tady v MSK zůstat doma a nikam moc nevyjíždět/nevycházet. Příští týden zůstanou mrazy a sníh zde vydrží minimálně do poloviny února. Mrazy by dle modelů mohly být docela dost silné s průměrnou teplotou okolo - 10 C, což už je hodně významný mráz. Jak jsem říkal, kdyby po takto významné zimní epizodě přišlo slunečné a teplé počasí, tak by to ničemu zas tak nevadilo. Přece jenom už bude okolo 15. až 20. 2. a to už je pomalu čas na příjemnější teploty.

10
# 04.02.2021, 16:50

Je tu možnost na vytvoření sněhové pokrývky i na Hradecku, letos se nám spíše sněhově nedaří, tak doufám, že se tentokrát dočkáme a že vše nespadne jako obvykle jižně nebo severně od nás. Po dlouhý době tak snad také zvítězí chladná varianta, což mě překvapuje nejvíc. Snad se rozhraní ještě více zvýrazní a hned neodstěhuje jinam a bude u nás působit i v příštím týdnu, což by byl asi vrchol letošní zimy!

182
# 04.02.2021, 16:50

ullall

No a ty jsi odkud že nemáš nic v popise ... Nějaká sprostá Ostrava či co? :D

168
# 04.02.2021, 16:59

Stranik
No když by to tak aladin nechal tak by jsme se v sobotu dočkali sněhu, ale vy na tom budete lépe, bude u vás chladněji. Spíš se bojím aby se to drželo když je zem tepla a podmacena :!!:

182
# 04.02.2021, 17:03

kuba

Pro nás předpovídá místní web dokonce na Neděli déšt' při -2 No to by bylo zajímavý náledí pokud by to vyšlo.

168
# 04.02.2021, 17:13

Stranik
A koukám že i dost silný vítr :!!::vitr:
No uvdime, zítra tam bude nejspíš zase něco jinyho

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.