Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Ochlazení 4.1. až 7.1.2020?

# 10.01.2020, 16:00

Yurri
Tady to je úplné stejné:D

# 10.01.2020, 16:38

Yurri
Chápu vas, zima v lednu to je skandál. Radši honem 11 stupnu, to je mnohem vice normální. Ale uklidním vas, u nas je dnes taky stejně, nejste rozhodne zadna výjimka. Rozdíl je jen v tom, ze ja si tady na to akorát porad vecne nestěžuji;-).

272
# 10.01.2020, 16:59

Snowrain
Aktuálně mlha jako mlíko a jako ráno -1, takže mi dneska nic nerozmrzlo, ale hlavně že meteogram ČHMÚ ukazoval přímo pro mě +7, opět zbytečný optimismus, věřte mi, že většina bere slunce a +10 než mlhu a zimu, odhaduju tak 90%. Mě osobně je to při práci jedno, teď beru čelovku a jedu míchat komposty, žádnej zevling;-)

# 10.01.2020, 20:12

Ta inverze má i stinné stránky!
V našem kraji jsou nejhorší koncentrace v ovduší

386
# 10.01.2020, 20:50

Jo, já se mám.. venku jasno, měsíc kulatej a na stupnici pořád +6 asi ťuknu do čidla jestli je v pořádku, nebo tam donesu hrnek s čajem, co to ukáže..:D

96
# 10.01.2020, 21:06

Tady z částečného zatmění měsíce nebude nic. Celkem přesně podle Aladina už se dávno zatáhlo a prší při +3°C. Kolem půlnoci by mělo být už dostatečně chladno, a přejít déšť ve sněžení.
Jinak včera teplota vystoupala před půlnocí až na +7°C.

386
# 10.01.2020, 21:14

ROFA
No koukam na Meteostanici Střelná a během tří hodin jim to tam vystoupalo o tři stupně na +6,6.. asi před tou frontou či co, je to docela zajímavý..a evidentně jim tam taky prší,...:!!:
No jo, ještě jsem kouknul na Aš a tam už jede teplota dolu...

F4
Avatar
109
# 10.01.2020, 21:29

Teď přešla asi fronta?! Chviličku (3 minuty) pršelo slušně (tak to by to chtělo aspoň půl dne a ne půl mm) a teplota neklesla ani o 2 stupně. Pořád 6,4°C, leden jak vyšitý.

386
# 10.01.2020, 21:37

Tak to dorazilo i k nám, začíná se zatahovat a jemně prší.. měsíc už je v "oparu" a pomalu zalejzá.. tak doufám, že zas něco naprší.. aspoň nějaký ten mm nebo třeba dva..:D

# 10.01.2020, 22:11

Yurri
No to je váš názor. Ale za prve z vlastní zkušenosti vím, ze to zdaleka není tolik procent jako píšete vy, ono se to nezdá, ale těch normalnich lidi, co chápou, ze v lednu je mnohem vice normální a tudíž lepsi 0 stupnu, než 10 stupnu, je celkem dost. A za druhe i kdyby to chtělo 99% lidi, tak to neznamená, ze je to správně:)
Jinak výhledy jsou zase horší než včera, myslím, ze letos se zimy opravdu nedočkáme bohužel.

272
# 11.01.2020, 06:52

Snowrain
Spíš 95% a já se k ním přidávám, pač zmrzlá zem zamezuje vstřebávání srážek, kterých je navíc v teplých Čechách i na V Moravy více než u nás, už píšu roky že já raději vlhko a teplo (ono mi to vše pak jaksi lépe roste), nic je čas makat, už mi to konečně venku povolilo, tak jedu s čelovkou makat na zahradu a připravit se na boj proti suchu, co vy?

96
# 11.01.2020, 07:03

Tak přes noc aspoň 1cm poprašek. Teplota konečně zase pod nulou.

Yurri
Za sebe jdu na mazat a vyrážím na hřeben běžkovat. Sice pětiprocentní, ale přijde mi to v lednu tak nějak normálnější. :)

272
# 11.01.2020, 07:26

ROFA
Taky bych šel, kdyby ten sníh byl, ale věřte mi, raději budu dělat něco pro přírodu užitečnějšího, zevling pro mě není;-) Je to přesně ten přístup, kterého je třeba se zbavit, já si užívat, mít se dobře, novej barák a po mě potopa (kéž by), já musím jít příkladem:)

96
# 11.01.2020, 07:57

Yurri
Všechno má svůj čas. Vyběhnout tady teď s rýčem, když sněží opravdu nedává smysl. Na proti tomu v létě jsem toho času na zahradě strávil dost a to nejsem žádný zahradník.
V tom druhém bodě jste úplně mimo. Ten novej barák razantně a prakticky okamžitě snížil mou uhlíkovou stopu, kterou po sobě zanechávám. Jedna z mála věcí, která má v současné době opravdu nějaký smysl v tomto ohledu. Práce na zahradě v zimě to opravdu nevytrhne.

# 11.01.2020, 08:48

Tady jsou -2 a jasno:D škoda že v okolí nejsou nějaké přeháñky

386
# 11.01.2020, 08:53

Přes noc +2 teď už skoro +3..stoupá to,

F4
Avatar
109
# 11.01.2020, 09:52

Přes noc ochlazení k 3,5°C. Nejhorší je, když se ráno člověk vzbudí, koukne na teploměr a teplota je už v horní hranici rozpětí pro odpolední maxima. Pak jsou 2 možnosti, bude zase tepleji, než se čekalo, nebo se stane zázrak a teplota už se během dne nezvýší. Asi víme, která možnost je pravděpodobnější. A mráz nečekám ani příští noc, ani tu další, asi už nikdy.

292
# 11.01.2020, 10:50

Dnes ráno jsme měli minimum 3,7°C ale nějak moc mi to nevadilo, protože venku trochu poprchávalo ale teď tu máme polojasno oblohu a 6°C a to je na leden už docela hodně.

# 11.01.2020, 11:36

Yurri
No jo, je vidět, ze diskuze s vami nema smysl, vy jste přesvědčen, ze skoro kazdy chce pocasi jako vy a jeste, ze je snad pro prirodu lepsi kdyz je v lednu plus 10 stupnu, než kdyby mrzlo. Více asi dodávat netřeba. Já zahradu nemam, ale půjdu někam bud ven se projít nebo vymyslím neco jineho, dnes bude u nas po delší době nadprumerne teply den, ale jsem vděčný, ze jich je zatím tak malo, v noci by navic měly být mrznouci mlhy, tak doufam ze to vyjde, aspon nejaka připomínka zimy zase. Možná budou i u vas, tak doufam, ze uz se tesite;-):D

272
# 11.01.2020, 11:57

Všichni si stěžují na teplo a tady nic, půdu mám na zahradě promrzlou, že sázení česneku či hrabání nepřipadá v úvahu. Jasně že je to jen tenká krustička, jindy bývá promrzlo do půl metru, ale je to škoda. A v noci zase zamrzne a zase zavládne ta mulda s mlhami, mě to v těch sudech vůbec neroztálo, krucinál to nemůže být aspoň 2 dny bez mrazu?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.