Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Poměrně teplo ale více oblačnosti, na severu a severovýchodě hlavně odpoledne přeháňky

Diskuse o počasí Ochlazení 4.1. až 7.1.2020?

108
# 10.01.2020, 06:50

palma

Myslím že na česnek už je trochu pozdě ne? Já už jsem sadil v listopadu.:D:D

64
# 10.01.2020, 07:25

Fstorm
JJ známá už má 10cm česneku venku ... :D

387
# 10.01.2020, 07:29

Fstorm
Naopak, ideální záležitost, sousedovi to už zplesnivělo, teď to už snad nic nechytne..;-)

108
# 10.01.2020, 07:47

No mně asi taky protože ještě nic nevylezlo:D

274
# 10.01.2020, 08:19

Česnek se sází když je teplota půdy v 10cm pod nějakých +9, ideální koncem listopadu a kolem Mikuláše, o měsíc později, když teda nebudou v únoru extra holomrazy vůbec nevadí (když tak to přikryjete), lupnu do každé jamky předem granulované guáno, předem samozřejmě namáčím v sulce a clonoplusu (zdravý česnek plus), dobré je to ještě pak posypat jemně rozemletým síranem draselným a zalít to tou sulkou po namáčení a máte česnek jako nikdo. Stačí to pak párkrát postřikem na list pohnojit 5% granulovanou močovinou a zalít ledkem vápenatým a jste king. Tohle mi trvalo vychytat 3 roky a z pidičesneku na písčité půdě ho mám lepší jak na Slovácku, nechlubím se, je to prostě tak, testoval jsem snad 6 odrůd od Kozáka, pak jsem si to stejně nepopisoval.

Ale k počasí, se sázením mám utrum, celou noc mrzne, je mlha jako mlíko, kolem -1,5. Hlavně že včera Míková tvrdila, jak bude mrznout už jenom tam, kde se vyjasní, zase lže.

40
# 10.01.2020, 08:38

Presne, čeněk nejlip na prelomu listopadu-prosince.. Otazkou ovsem je, zda pri takto plusove zime zustane do jara v klidu nebo pod zemi vyjede a zplesnivi.. Mozna to palma vychyta nejlip, kdyz zasadi az ted.. Ja vcera nasel psovi cerstve prisaty kliste!!? Klistata v lednu, omg..:!!: Vcera sem mel odpo +10, dnes v 9 rano je uz +8st..

40
# 10.01.2020, 09:41

Prave ted jsem videl v Dobranech u Plzne u reky Radbuzy parek Capu bilych.. To je proste lednova sodoma-gomora :!!:

F4
Avatar
109
# 10.01.2020, 09:47

Straky
Klíště, to snad ne. No ještě mohou létat komáři, to abych měl síť dole celoročně. Říjnové teploty pokračují, srážky nulové, ani té dnešní frontě moc nevěřím, Aladin se v té orografie dost zhoršil, dává nám do půlnoci nějakých 2,5-3 mm, reálně to vidím tak max. 0,5 mm. Polohy TV jsou poslední dobou divné, proudění je spíše JZ až Z a díky tomu je u nás vichr a vysoké teploty ale třeba v Tušimicích už ne. To je vždycky taková ta nudle pod Klínovcem, když už, tak je potřeba čisté J nebo JV proudění, pak to nehrozí. každopádně pod 0 ani po frontě vůbec nemáme jít. Dočkám se ještě někdy mrazu?

64
# 10.01.2020, 09:57

Můžu potvrdit, klíšťata jsou aktivní i u nás ve Zlíně a to i mrzne... chce to pořádné mrazy na tady ty potvory

387
# 10.01.2020, 10:38

Tak tady jsou aktivní mouchy, klíšťata, ploštice a krtci..:D
A připojuji výhled počasí, podle kterého budou aktivní i nadále...no neberte to, že...takový hezký říjen nebo duben... vyberte si..

Výhled na příští týden
387
# 10.01.2020, 11:02

Koukám, že GSF tam sveřepě vrátil ochlazení, trošku mi to připomíná situaci před měsícem, to to tam dával a střídal s teplou variantou opakovaně, aby to pak pět dní před avizovaným ochlazením totálně zrušil, tak jsem zvědav, jak to dopadne tentokrát, ale stejně, vzhledem k uváděným teplotám.. zima už byla větší..:cool:

3
# 10.01.2020, 11:09

Ja začínam mít dojem,že letos prostě zima nebude....ani za měsíc ani v březnu...prostě se převalí leden,unor a začne se oteplovat...Prostě anglicka zima akorat bez sražek.

F4
Avatar
109
# 10.01.2020, 12:31

finnnp
Taky to tak vidím a to se všichni pozastavovali na začátku prosince nad tím, že někteří z nás už zimu odpískali ještě než astronomicky začala. No věděli jsme proč.

# 10.01.2020, 12:33

Mě už je to jedno, na pořádnej sníh sem se sice těšil, ale na to až vytáhnu mašinu z garáže co nejdřív se těším víc :D

108
# 10.01.2020, 13:19

No nevím co ta zima ještě udělá neudělá. Západně od nás Island a spojené království stíhá jedna bouře za druhou aspoň na Islandu jsou přívaly velké. No a k nám se stále nechce nic dostat. Stále ta samá písnička.

Velké přívaly byly před Vánoci v Itálii a teď zase Řecko a Turecko. Island stíhá jedna sněhová bouře za druhou a kolem nás se to všechno jen točí. Ke konci období GFS něco ukazuje, ale do pravé zimy to má ještě dost daleko.

Měl jsem pocit že u nás ta zima po Vánocích udeří, ale teď už mám obavy. Více jako kdy jindy se u nás vyskytují mraky krtinců tak i podle toho jsem usoudil že se asi něco semele, no uvidíme. Ještě je relativně čas únor, březen, možná i duben teď ještě do konce ledna.

No jestli ale nepříjde nic a ani žádné větší mrazy tak to v létě nebude moc příjemné.

274
# 10.01.2020, 13:55

Mě dnes neroztál ani ten led, co se utvořil během mrazivé noci a rána, stále mlhavo a pouhý +1, do tepla sakra daleko, rybník zamrzlej fest, už se to trochu trhá, za chvíli ale bude tma, tak je to k ...

387
# 10.01.2020, 14:01

finnnp
Anglická zima, to se mi líbí, ten výraz to vystihuje, akorát by nám do toho mohlo ještě pršet, tak jak v Anglii, a to by šlo pak akceptovat..:)

274
# 10.01.2020, 14:44

To snad není pravda ty Čechy, až k +11, tady na Třebíčsku třeba v Náměšti n. O. ještě mrzne při -0,7, kdy už se to sakryš proufoukne, tohle je k vzteku, slunce sice prosvítá, ale mlha při zemi a zima je pořád.

64
# 10.01.2020, 14:52

My se stále držíme naštěstí na +2.. není to žádná hitparáda,ale lepší než +11.. :slunce: svítí... tak v noci aspoň snad bude opět mrznout..a po neděli by snad mělo přijít zase malé ochlazení .. Bohužel ten sníh chybí

75
# 10.01.2020, 15:04

Yurri
Nápodobně taky jsme jen na 0,9°,dnes max pouze 1,9°,ale co už naděláme:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.