Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Letní čas

# 12.09.2018, 19:21

kostohryz
Velice rád bych hlasoval, kdybych o tom věděl! O hlasování jsem se dozvěděl až po jeho skončení. Stejně jako spousta mých známých, kteří by hlasovali pro zachování střídání. Ono taky spustit hlasování v době dovolených a nechat ho běžet jen pět týdnů navíc s velice mizernou propagací - to hodně zavání!

271
# 12.09.2018, 23:08

Co když si každej stát odsouhlasí jinej čas? A nebo proč by měl být ten říjen 2019 jako poslední změna, vždyť tady je ten krásnej příklad z Ruska, kde to rádi vrátili nazpátek, co to je jako za ultimátum, vždyť to je běh na dlouhou trať, všude referenda, informační kampaň, mě to připadá jako čirej amatérismus či populismus.

# 14.09.2018, 08:07

Jsou tu jen dvě varianty, jak to může do budoucna dopadnout. Buď se všechny země vrátí znovu ke střídání, nebo zůstane pro všechny jen zimní čas. Stálý letní čas se neosvědčil nikde kde ho zkusili a v každé zemi jiný systém by způsobil naprotý chaos.

619
# 14.09.2018, 10:29

Taky si myslím že to asi nenechají na hlasování jednotlivých států,to by pak třeba v Polsku byl jiný čas,u nás taky,v Německu zase ten druhý atd,to by se těžko plánoval jízdní řád vlaků a všeho ostatního.
Letní prý zkoušeli v Rusku po celý rok,ale lidi si stěžovali že se např.na fotbalové zápasy co se hrají večer na západě musí dívat až hluboko po půlnoci :),kdyby už měli dávno spát.

271
# 12.10.2018, 14:29

Jsem rád, že můj názor naprosto koresponduje s názory odborníků:

http://zpravy...08_domaci_ane

Problémy s posunem má 8-10% obyvatel, ale za týden si zvyknou, skutečné problémy má snad 1%. Perfektní statistika pro přehled, pro mě tudíž již není důvod k další diskuzi, příliš marginální.

Jinak každý týden mám službu od 07-19hod. přes den a hned následuje noční od 19-07hod., posun 12hodin, mi o posunu vyprávějte.

76
# 12.10.2018, 17:29

Yurri
V tvém případě a u mnoha dalších, kteří mají podobnou službu je úplně fuk, jaký čas bude zachovaný a zda se bude střídat, nebo ne. Ta pracovní doba je pro tělo takový masakr, že čas nemusíte řešit.
Já jsem pro zachování letní času, aby v zimě bzlo světlo o hodinu déle do tech 5 hodin, alespoň.

182
# 12.10.2018, 17:53

Hlavně aby měla Evropa jednotný čas ... jinak v tom bude příšernej bordel. :D Vožralej Juncker nám vybere a nadiktuje příkazem - uvidíte.

271
# 12.10.2018, 19:40

charlie
Náhodou už se těším na ten posun o hodinu zpět, už je ráno docela dlouho tma a hlavně než se trochu zmátožíte, tak je 10, přece nechcete mít v zimě tmu pomale v 9, zlatej zimní čas.

# 13.10.2018, 00:18

Yurri
Mně ale třeba o to, co tam píše ten doktor vůbec nejde. Nezpůsobuje mi to žádné psychické a samozřejmě už vůbec ne fyzické potíže a ani nechápu, jak to může někoho napadnout. Mně to vadí prostě principiálně. Že mi někdo něco zcela nepřirozeného diktuje a já se tomu musím podřídit, protože mi nic jiného nezbývá když chci fungovat. Já myslím že v tom je to základní nepochopení těch, co se v tom chtějí furt šťourat.

76
# 13.10.2018, 00:40

Yurri
Ráno jsou lidi v práci nebo ve škole, takže ta hodinka světla navíc je bezpředmětná, naopak pro aktivity venku odpoledne je hodinka navíc celkem fajn.;-)

117
# 13.10.2018, 01:33

Dle me je důležitý světlo večer než ráno.Kdo to vymyslel.:D

619
# 13.10.2018, 15:24

Pozor,letní čas v zimě ještě nikdo kromě Ruska nevyskoušel,a ani tam to prý nešlo,museli se vrátil k tomu "zimnímu" po celý rok.
Ono to zní hezky budu mít večer o hodinu světla navíc.
Ráno to bude ale dost bolet,hlavně děti nebudou ochotny za tmy vstávát :( a chodit do školy.

271
# 13.10.2018, 19:43

charlie
To je právě ten největší omyl, vstávat na 7 nebo 8 musí velká většina produktivního národa a studentstva, takže o hodinu delší tma má logicky mnohem větší význam, než jestli si po práci pořežete dřevo nebo cokoliv, má to vliv nejen na zdraví, ale pak i na výkonnost, produktivitu, ekonomiku. Na vaše volnočasové aktivity ser. puňťa, jde o to, co je výhodné pro velkou většinu, nebuďte sobec jako před váma Kostohryz, ten je jasnej, ten MUDr. v mém odkazu výše, ví moc dobře o čem mluví.

# 13.10.2018, 20:01

Yurri
To ani nebudu komentovat

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.