Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Letní čas

951
# 04.09.2018, 21:28

Jsem názoru, že letní čas pro mne tzv. (čas bláznů) by neměl figurovat v žádných časových záznamech. Veškerá historie byla přece vždy psána v normálním čase. Všechny záznamy o počasí( a nejen počasí) mají cenu hnoje v okamžiku změny času.

# 04.09.2018, 22:46

Evolve
Všechny záznamy o počasí jsou v databázích vedeny v UTC: http://cs.wik...3%BD_%C4%8Das - až potom jsou převedeny do lokálního času. Tak to funguje i tady na In-počasí.

951
# 05.09.2018, 10:54

Tak to mne potěšilo!

182
# 05.09.2018, 16:30

Už by mohla celá ta přiblblá Unie zrušit onen nesmyslný Letní čas. V dnešní době je to střídání časů nepotřebný nesmysl - jen přináší komplikace.

# 05.09.2018, 16:38

Já se bohužel obávám, že to hned tak nebude. Rád bych se mýlil.

6419
# 05.09.2018, 19:46

Podľa mojich informácií sa ma letný čas nadobro zrušiť, bude o tom hlasovať v najbližších dňoch :)

74
# 05.09.2018, 20:21

Já nechápu jak může někdo se zdravím rozumem chtít zrušit letní čas?! Proboha na co nám bude v létě svítat ve 3 hodiny ráno a v 8 se už bude stmívat! To si teprve lidi začnou stěžovat že se nemohou vyspat protože jim bude ve 4 ráno do okna svítit Oskar. Když zrušit střídání času tak budiž ale určitě nechat nastálo letní čas.
Nejlépe nechat jak to je, nejlíp totiž dokážeme využít denní světlo.
Ale stejně bude jen zimní čas protože šetříme moc el. energie a potřebuje se zvednou spotřeba když budeme i přes léto svítit.

36
# 05.09.2018, 20:47

Samik
Naprosto souhlasim...Me taky vyhovuje letni cas, kdyz je vecer dlouho svetlo..k cemu mi je svetlo ve 4 rano, kdyz spim a pak jsem v praci a kdyz prijdu z prace a mam volny cas, chci si uzit venkovni aktivity a ne, aby byla uz v 8 tma... Co to je za nesmysl...Jak si tohle muze nekdo prat?:D

# 05.09.2018, 21:19

Tomamir
Samik
Souhlasím s vámi, měli bychom přistoupit na trvalý letní čas, stejně jako udělali Maďaři.

# 05.09.2018, 21:27

Frantis95
Oni to před nimi udělali už i Rusové a rychle to zase změnili. Ukázalo se, že je to ještě horší varianta, než střídání. Zvýšení výskytu depresí, nemocnost dětí a také se zvýšila energetická náročnost. Příroda by se neměla znásilňovat a manipulace s životem lidí není nikdy dobrá.

273
# 05.09.2018, 23:47

Trvaly letni nebo trvaly zimni cas, tot otazka, co by bylo vyhodnejsi pro lidi. Zimni cas je plus minus Slunecni cas, kdy je Slunce nejvyse v poledne a nejnize o pulnoci. Take to ale neni uplne pravda, Bretan a vychodni POlsko jsou ve stejnem casovem pasmu, ale rozdil Slunecniho casu je prez 1.5 hod.

Letni cas byl posunut, aby se vice vyuzilo svetlo, jinak by byla vecer driv tma a brzo rano svetlo. V zime a na podzim by za trvaleho letniho casu bylo vice tmy rano, vice by se svitilo. Ale zase by po skonceni prace-skoly bylo alespon trochu svetlo. Taky mi vychazi lip ten letni.

Na severu Skandinavie nekolik tydnu v lete Slunce vubec nezapada, mnoho dalsich tydnu neni v noci poradne tma. V zime par tydnu Slunce nevychazi, neni prez den tak hluboko pod obzoren, tak je trochu svetlo 2-5 hod. Naopak na Sicilii a jihu Spanelska je rodil delky dne prosinec-cerven mensi. Na rovniku je delka dne porad 12 hodin a velmi rychle se setmi i rozedni, ne jako u nas. Za polarnim kruhem se ztmiva a rozednuje jeste pomaleji.

# 05.09.2018, 23:55

A to já slyšela, že letní čas by měl zůstat už nastálo, mně osobně by to vyhovovalo.

# 06.09.2018, 01:11

Každopádně letos si ještě zimní čas vychutnáme

273
# 06.09.2018, 02:24

Tyhle prerizovani hodin kazdeho jenom otravuji. Ja bych vsechny ty letni a zimni casy zakazala. Takze povoleno nejlepe jen heliocentricke Julianske datum ?

642
# 06.09.2018, 04:34

za mě zrušit střídání času a ponechat čas letní.Důvod je jasný,krásné dlouhé letní večery.Na tmu ráno v zimě se.. bílej tesák :) ale myslím,že ty mazané hlavy v Bruselu udělají opak.Ono to nemusí vyhovovat "návštěvníkům" z jihu a těm se podřizuje vše.

F4
Avatar
109
# 06.09.2018, 07:52

Naopak já jsem pro zachování jen zimního času. Ty vaše venkovní aktivity (nebo aspoň já to vnímám v našem okolí) akorát otravují (hluk, smrad) a čím dřív je tma, tím lépe. Stejně by to znamenalo tmu až tak po 9. hodině večer. Ráno by sice bylo nepříjemné světlo už před 4, ale to by se dalo přežít.

# 06.09.2018, 08:32

kostohryz
Ano, "příroda by se neměla znásilňovat" - takže to dělat jako naši předci: v létě vstávat ve čtyři ráno, v zimě o osmi. Nebo jak jsi to myslel? ;-)

Osobně střídání času vítám, vůbec mi nevadí, ještě mu "pomáhám" tím, že v létě chodím do práce kolem půl sedmé, abych měl odpoledne víc času pro pobyt venku a v zimě až před osmou. Ale je mi jasný, že tohle se v mnoha zaměstnáních dělat nedá...

Pokud by se střídání mělo rušit, jsem spíše pro trvalý letní čas.

951
# 06.09.2018, 09:15

Chytráci kterým manipulace s časem "vyhovuje" ať zkusí chodit do práce ve 4 ráno, když k tomu připočtou nějaké ta domácí zvířata a práci kolem a ještě dnešní spoje, tak to znamená vstávat ve 2 ráno. Nerad to říkám, ale... "Kdyby blbost bolela a já stál vedle Vás, tak bych ohluchl!!!

272
# 06.09.2018, 09:58

Určitě střídání nerušit, vyslovilo se 1% obyvatel EU a logicky jen ti, co byli proti. Letní čas je samozřejmě velice výhodný, přece nechcete mít světlo ve 3 ráno a i zimní je super, jinak by byla ráno hrozně dlouho tma, takže je to velice praktické, vadit to může jedině snad důchodcům nebo lemplům, kterejm vadí si hodinky posunout.

951
# 06.09.2018, 10:45

Důchodcům to určitě nevadí, když do práce nechodí. A mám dojem, že už Vám ani není zřejmé, co je letní a co zimní čas, neboť zcela určitě není ve tři ráno světlo, když jsou vlastně 2 hodiny ráno. Nebo si snad myslíte, že přetočením ručiček dopředu se zeměkoule točí rychleji?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.