Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Letní čas

622
# 08.09.2018, 10:13

Co mají říkat ve Španělsku,tam mají dvojnásobný letní čas..:D,v létě mají stejně jako u nás o hodinu víc,plus další 1,5 h že jsou daleko na západě a přitom používají náš středoevropský čas!
Takže ve skutečnosti tam pravé poledne je až ve 14,30 v létě.Proto se naši turisté diví že tam pozdě vstávají,a večeří až ve 22 h..
U nás se ta 1h v létě dá zvládnout,v zimě by samodřejmě letní čas nešel,to by děti šly do školy za tmy.:!!:

1003
# 08.09.2018, 11:57

Já jsem pro zachování střídání letního a zimního času, myslím si, že takhle je to nejlepší.
Pro ty, co si neuvědomují případné změny: Slyšel jsem, že zrušení střídaní času by přineslo úspory. Proto my nejde na rozum, že kdyby se zrušil letní čas, tak by před Vánoci slunce vycházelo v 9 hodin a např. ve školách by se tak muselo o hodinu déle svítit, navíc odpoledne by se nic neušetřilo, protože po 16 hodině ve škole stejně nikdo není.

Stručně řečeno: o žádnou změnu nestojím. A že by to mělo lepší vliv na lidský organismus, lidé by byli méně ve stresu z nějakého střídání? Podle mě naprostý nesmysl, protože někteří věří těm čarodějnicím a ty jim natlučou do hlavy kdeco.

642
# 08.09.2018, 18:00

Karel83
15 let jsem chodil v zimě do školy za tmy (1.5-2m sněhu) a myslím , že to bylo v pohodě.Pár let to bylo i o sobotách.Přežili jsme :) Nic divného na tom nebylo.
je to o tom,že každému vyhovuje něco jiného.Mě letní čas.

# 08.09.2018, 19:41

alka
Já jsem zase jeden z těch, jenž jsou pro zrušení střídání času. A u nás je to stejně celkem jedno, jestli bude stále letní čas, protože bychom se dostali v zimě na úroveň Paříže, kde slunce vychází v 8.45 a žijou zde v pohodě.Problém by byl s tím, že by se muselo vytvořit nové časové pásmo od 10 stupně východní délky směrem na západ. Většina lidí, kteří chodí do školy a do práce, tak začíná v 7 nebo v 8 ráno a stejně vstávají minimálně 3 měsíce do tmy. A navíc to, že je ráno tma je v EU vcelku normální. Co by za naše problémy dali lidé třeba ve Skandinávii, např v Rovaniemi slunce okolo slunovratu vychází v 11 a slunce zapadá ve 2 odpoledne. A relativně svělo mají při jasné obloze asi jenom 5 až 5,5 hodiny.

272
# 09.09.2018, 12:57

3 měsíce budou všichni chodit do tmy a ještě v ní budou docela dlouho pracovat, studovat jako nevadí? Tak to se teda sakra pletete, ta hodina bude hodně znát, vzpomenu si vždy na to svoje dlouhé probouzení ve škole, ať si toho slunce ve Skandinávii užijí, chápu ten zvýšený počet sebevražd. Mě to přijde zbytečné, otevírat něco, co funguje a být EU bych věnoval energii něčemu důležitějšímu a prospěšnějšímu a ne jen pro 0,8 % obyvatel EU.

# 12.09.2018, 15:14

Tak damy a panove. Pristi rok budem menit cas naposledy. Mam radost :D

# 12.09.2018, 15:49

Doufám, že se vrátíme zpět k přírodním zákonům a poledne bude zase v poledne, jak tomu bylo po miliony let. Poroučení větru dešti už bylo dost.

272
# 12.09.2018, 16:04

Klid, nic se měnit nemusí, Komise jen navrhuje, aby si to mohly jednotlivé státy rozhodnout sami, to je v pořádku, pro nás je určitě výhodné posun zachovat, nejsme v Pobaltí nebo v Rusku, jen doufám, že u nás lidi budou vědět, o čem vůbec rozhodují, ať to neskončí jak ten Brexit, kterého teď většina určitě lituje.

# 12.09.2018, 16:55

Yurri
Ano rozhodnout o tom zda-li chteji letni nebo zimni cas. Pokud komise rozhodne , ze se cas menit nebude tak je to pro vsechny staty EU. Naucte se cist. A na novinkach je i anketa a je tam minimum lidi co s tim nesouhlasi.
Odkaz: http://www.no...e=clanky-home

# 12.09.2018, 16:59

Yurri
No, vypadá to, že je rozhodnuto, jak se píše na iDnesu:
"Komise ve středu navrhla postup, podle kterého by každá unijní země do dubna 2019 oznámila, zda u sebe zamýšlí zavést trvalý letní nebo takzvaný zimní čas, tedy čas odpovídající příslušnému časovému pásmu bez jakéhokoliv posunu. Poslední povinná změna ze zimního na letní čas by se uskutečnila v neděli 31. března 2019.
Členské státy, které by poté chtěly trvale přejít na zimní čas, to budou moci udělat při poslední změně letního času na zimní v neděli 27. října 2019. Po tomto datu by už žádné další sezónní změny času neměly být možné."


Názorná ukázka "demokracie" - podle pouhého 1 % občanů (z toho většiny z Německa) se bude zastavovat střídání času v celý Evropě... :D

77
# 12.09.2018, 17:02

Tak jest, pro mne osobně by byl rozhodně lepší zachovaný letní čas, tedy v zimě o hodinku déle světlo...;-)

# 12.09.2018, 17:03

Zdenál07
Taky jste mohl hlasovat, kdo vám bránil.

# 12.09.2018, 17:05

Budejcak
Uživatele Novinek bych zrovna nebral jako reprezentativní vzorek národa:D

# 12.09.2018, 17:06

Zdenál07
Tak uz jste konecne objevil clanek, ze v zapadnich zemich prosazujou zanechat staly cas?

# 12.09.2018, 17:06

kostohryz
Pardon ale na novinky.cz se diva spousta lidi.

# 12.09.2018, 17:11

To možná ano, ale je otázka z jakých jsou vrstev

# 12.09.2018, 17:17

kostohryz
Prosim?

# 12.09.2018, 17:18

Jsem tady v udivu co je zde za lidi.

# 12.09.2018, 17:43

Budejcak
Já nechápu, čemu na tom nerozumíte. Každé periodikum má svůj typický okruh čtenářů. A vzhledem k tomu, že Novinky.cz jsou bulvár, tak k jejich okruhu budou patřit především čtenáři bulváru. Já myslím, že na tom není nic divného.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.