Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Letní čas

# 06.09.2018, 13:33

Nejsem důchodce, lempl, ani mi nechybí zdravý rozum, jak jsem se tu dočetl a přesto mi letní čas nevyhovuje.

268
# 06.09.2018, 13:44

Evolve
Vy jste to nepochopil, nebejt letního času, tak je zřejmé světlo už po 3 ráno, díky letnímu je až po 4 (posun o hodinu dopředu), což je i tak zbytečně moc brzo, ale na důchodce nikoliv, ti jsou vzhůru sakra brzy, pač blbě a málo spí.

No a zimní je super nejen, že si přispíte na podzim, ale hlavně nebude tma ještě po 8ráno, což všem studujícím a pracujícím opravdu nevyhovuje, ale už o hodinu dřív, což se ještě dá, do zimního slunovratu se tma zase vrátí, ale už to nebude tak dramatické, vůbec si nedovedu představit, kdyby ten posun nebyl a vůbec už pravda nejde o úspory, ale proboha jde o využití světla během dne a myslel jsem, že to všichni chápou.

Výhody jsou zřejmé, zeměkoule se může točit jak chce, záleží jak se domluvíme na posunu hodinek, což je velmi flexibilní, určitě bych nerušil to, co funguje a na čem je shoda nebo bude mít každej stát něco jiného a bude v tom pěknej borčus (můj odhad je, že tak 3/4 lidí to chápe, zbytek nechce nebo na výhody zapoměl a otravuje je to, to jsou ti lempli.

947
# 06.09.2018, 13:52

Odpoledne hodinu ušetříte a ráno svítíte o hodinu dříve a dopady na zdraví pouze neg. opravdu hodno "člověku moudrému."

55
# 06.09.2018, 14:04

Rozhodně jsem pro zachování střídání časů a přinejhorším pro zachování letního. Důvody již popsal Yurri výše. :)

268
# 06.09.2018, 14:31

Evolve
Jestli máte odpoledne světlo místo v 18 už v 17hod., už je jedno, protože velká většina je už dávno z práce doma a ti co směnují do 18 či 19h, tak těm je to stejně už jedno, bude tma tak jako tak, ale to ráno je sakra podstatné, pač většina práceschopného a studujícího obyvatelstva musí na rozhraní svítání vstávat, proto ti lempli, kterejm je to jedno, kapišto?

947
# 06.09.2018, 15:14

Když ráno vstáváte a svítá, organismus reaguje přirozeně ale při letním čase vstáváte do tmy a člověk je unavený a také hosp. zvířata Vy kapišto. Končím

74
# 06.09.2018, 17:36

Evolve
Jde vidět že si nedokážeš představit kdyby byl jen zimní čas co by to znamenalo v létě. Ale je fakt že to spousta lidí. A sice ano v zimě by byla o hodinu déle tma ale co děláš doma ráno? člověk se za 20 minut nachystá do práce a jede ale když v létě bude večer tma tak jsi doma a tím pádem svítíš Celou hodinu.

F4
No jo ty patříš mezi ty co si pořád stěžujou a jsi zavřeny doma a závidíš že se někdo baví to jsou ti nejhorší.

# 06.09.2018, 17:43

Doufám, že bude jen jeden čas. Když tu čtu ty vaše komentáře, tak bych řekl, že jste lemplové všichni.

F4
Avatar
109
# 06.09.2018, 19:03

Samik
Závidím? Nemám co, chování jako bezohledný dobytek opravdu nezávidím. ;-)

268
# 06.09.2018, 21:15

Evolve
No nejhorší je, když svítá a ještě je hluboká noc, což je případ zimního času v létě a letní čas v zimě znamená vstávání do tmy téměř pro všechny, oboje je rozhodně škodlivější než jednoduchý posun o 1 hodinu, ten posun je naopak návrat k přirozenosti, kdy je snaha o vstávání do práce za svítání a nikoliv dávno před nebo po něm.

67
# 06.09.2018, 21:31

Nejhorší je když vstáváte do práce a je venku tma, to se pak vstávat moc nechce, ale když je světlo, to se naopak spát nechce :D

76
# 06.09.2018, 22:46

Já jsem pro zachování stávajícího času v zimě, o hodinu déle světlo přes den. Vstávání ráno v létě i v zimě je v 5.00 pro většinu pracujících , někteří ve 4.00 i dřív, takže je buřt zda je tma či šero, asi tak;-)

268
# 07.09.2018, 08:00

charlie
Nee, v zimě by se při letním čase vstávalo do tmy nejen v 5hod., ale klidně i v 8:30, což už jsou všichni dávno v práci a ve škole. Garantuju vám velmi negativní dopady na výkonnost nejen studentů a pracujících, ale třeba i na nehodovost a obecně bezpečnost silničního provozu, nárůst úrazovosti v manuálních provozech atd.
Jinak ti, co vstávají ještě dřív jak v 5hod. si vůbec nemusí dělat starosti se zdravotními dopady posunu o 1 hodinu, pač tu dlouho nebudou;-)

# 07.09.2018, 08:48

Yurri
Ty Vaše úvahy jsou opravdu velice zajímavé. Tělo si zvykne na určitý biorytmus a je jedno jestli člověk vstává do světla nebo do tmy. Tím, že se čas přesouvá tak to člověka celkově rozhodí a to je to co chcou všichni řešit a ne to jestli je tma nebo světlo. :D:D:D

ota
Avatar
2119
# 07.09.2018, 09:12

Já souhlasím s Yurrim, střídání času je nejlepší varianta. V létě dlouho světlo, což je po večerech fajn a naopak v zimě se nerozednívá tak pozdě jako by to bylo při celoročním letním čase. A ta hodina přece nemůže normálního zdravého člověka vůbec rozhodit, to vůbec necestujete ? 5-6 hodin už je něco, ale cca ty 2-3 hodiny posunu jsou úplně v pohodě.

# 07.09.2018, 09:19

ota
Můžu se zeptat v kolik hodin vstáváte do práce? Naštěstí většina lidí je při smyslech a chce zanechat pouze jeden stálej čas. Určitě bych chtěl zanechat ten zimní čas. Jo a cestuju docela často. Hlavně do Asie kde se stmívá už v pět hodin.

ota
Avatar
2119
# 07.09.2018, 09:43

Budejcak
Do práce chodím na 7. Já vás chápu, jenže pokud vím, tak se podle většiny lidí má nechat jen letní čas a nedokážu si představit tu tmu o půl 9 v zimě. Při zimním (slunečním) čase by mě zase vadilo, že touhle dobou by byla již brzo tma, což by byla opravdu škoda.

# 07.09.2018, 09:45

ota

No vidíte. Na to se dá celkem dobře zvykat. Ale když člověk vstává ve čtyři hodiny tak už to toho člověka docela rozhodí. I jen ten hodinovej posun. Ještě bych doplnil, že do práce se chodí i v létě a když jde třeba člověk spát ve 21:00 tak má celkem světlo a jak píšete, tak se při světle blbě usíná ne?

ota
Avatar
2119
# 07.09.2018, 09:49

Budejcak
Tak já do práce chodím na 7 jenže musím dojíždět,nakrmit zvířata, málo kdy vstanu po půl 6. Navíc přiznejme si, že většina lidí dnes ve 4 nevstává. Ale samozřejmě chápu vaše důvody a je jasné, že každý to má jinak. S čím souhlasím je fakt, že pokud by byl jeden čas, měl by to být ten zimní, aby celoročně platil umělý čas, to by mi přišlo zvláštní.

268
# 07.09.2018, 10:57

Budejcak
Ne, tělo reaguje na světlo a podle toho si nastavuje biorytmus, když jste pak nuceni za ještě za hluboké tmy vstávat a začít pracovat, jak by bylo za letního času v zimě, tak je to průšvih, takže celoroční letní určitě není dobrá volba, no a celoroční zimní už vůbec ne, protože by jste musel jít spát tak ve 20hod., aby jste vstával už po 03., aby jste teda podle vás byl vzhůru se svítáním, to ruku na srdce není reálné, a nám směnařům by to ten biorytmus rozhodilo mnohem více.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.