Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Závěr pracovního týdne i víkend bude ve znamení babího léta

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

# 13.12.2012, 16:48

space
Prý zbytečné oteplení? Čekal jsem ho dříve. Chlapci žijete/žijeme v mírném pásu. Pokud milujete trvale led a sníh, není nic jednoduchého, než se přestěhovat, ne? Pokud dobře vím, tak současné teploty, které tady panují jsou celkem hodně podprůměrné, nebo se mýlím ?
A mimochodem, odhazování sněhu je naprosto zbytečná práce, ale to je na jiné téma. A frézu mám :-), jsem línej :-)

Ještě nás, dle mého názoru čekají 2 vpády (jeden kolem vánoc) a jeden tak v polovině ledna ..... že bych kopíroval husu/kachnu?
A co tohle: http://www.me...rticle_id=528
žádná reakce?

# 13.12.2012, 17:21

Flanker
Když máš frézu, tak byses na odhazování sněhu mněl těšit ne? :D :D

No to je sice pravda že žijeme v mírném pásu, ale řekni mi, nevím sice kolik ti je, ale ještě i před třiceti lety byla zima co zima hodně sněhu, mráz a když bylo oteplení tak bylo na chvilku a pak se vše vrátilo do normálu... A asi jen 1 z 10 zim byla teplotně nadprůměrná.. A posledních 5 let je každá zima čím dál tím horší, teplotně nadpr. a když už příjde nějaký ten vpád tak je to -20 na dva týdny. Schyluje se to k horšímu.. :!!:

# 13.12.2012, 17:33

Skimmer
Před 30 lety jsem byl školákem :-) .Jenže tohle je otázka vývoje klimatu planety.Klidně se může stát, že pár let přijde doba ledová, nebo, že tu budeme pěstovat pomeranče, kdo ví. Je pravda, že poslední dobou střídá v počasí jeden extrém druhý extrém .... jeden den bylo 30C, druhý den 10C.


Když to vezmu selským rozumem:
Teplota na zemi stoupá - fakt
Golfský proud neslábne (zatím) - fakt
Sluneční aktivita je na vrcholu slunečního cyklu - fakt
Nevidím důvod mro mrazivou a sněhovou zimu.

Omluvte mě, třeba to nesouvisí s tématem, i když dle mě ano. 21.12.2012 se opravdu stane nějaká změna, nejsem "pošuk" z nějaké sekty, ale cítím to. I z tohoto důvodů se domnívám, že leden únor i březen budou velmi teplé měsíce ....

# 13.12.2012, 19:27

Flanker
No a bude to čím dál tím horší

# 13.12.2012, 20:13

21.12.2012 se stane to, že bude zimní slunovrat a dny se opět začnou pomaličku prodlužovat. Následující měsíc, tedy leden, očekávám příjemnou zimu s dostatkem sněhu. Teprve až leden a únor jsou pravými zimními měsíci, stejně jako červenec a srpen v létě.

# 13.12.2012, 20:25

Lesíček
Třeba jsme na vrcholu zimy? Vždyť se v minulosti stalo, že i červen býval teplejší, než červenec nebo srpen. Třeba i letošní prosinec bude nejchladnějším měsícem letošní zimy. Kdo ví? To je jen přání ..... jak jsem psal, důvody pro chladnou zimu nejsou ....

633
# 13.12.2012, 20:31

Lesíček
No to máme teda pěkně studený podzim :led:
Já bych navrhoval,aby se to většině lidí nepletlo,
Jako 1.zimní den: 1.Ledna :)
Polovina lidí má stejně v prosinci podzim, tak co..:)
A meteorologové si to nechají jak to mají dosud.:D

818
# 13.12.2012, 22:23

Vraťte se k tématu, neřešte tu prosím první zimní dny a nebo dokonce nejteplejší či letní měsíce. Díky.

# 14.12.2012, 08:00

Flanker
A můžu se tě zeptat? Co tak strašně miluješ na teplé zimě? Já nenávidím když třeba v lednu kvetou stromy, jako kde to jsme? Tak by mně teda zajímalo proč máš rád teplé zimy bez sněhu a z břečkou.. :)

87
# 14.12.2012, 10:13

Skimmer
Ptej se prosím v soukromé zprávě. Tady se řeší, jaká bude zima a ne kdo má co rád - vznikají tady potom OT příspěvky.

# 14.12.2012, 11:01

Flanker13.12.2012 20:25:

Toto je zaujímavá úvaha a pokojne sa môže stať, že bude aj veľmi blízka realite. Je možné, že toto už bol vrchol zimy a šmitec. Ale skôr by som sa priklonil k teórii, že budú ešte minimálne 2 mrazové vpády vzhľadom na veľký tepelný kontrast medzi severom a juhom a nestabilnú situáciu západ-východ. Vyzerá to na dosť premenlivú, nestabilnú zimu s možným skorým nástupom jari a s neskorými mrazovými útokmi v apríli a máji. Rád by som sa mýlil

# 14.12.2012, 13:17

Záleží, za co kdo považuje vrchol zimy! Co se týče teplot, možná ano, ale určitě ne co se týče srážek a to sněhových. Čekají nás ještě dva zimní měsíce!!

54
# 14.12.2012, 20:50

Lesíček
Leden je měsíc s nejnižší průměrnou teplotou a únor je už zas teplejší a troufám si říct že je i teplejší než prosinec.

Flanker
I když leden vypadá že bude teplejší tak nějaké vpády se asi objeví.

118
# 15.12.2012, 09:25

Ještě zítra +5 °C, posléze se začne mírně ochlazovat. Od čtvrtu teploty přes den -2 až +2 a v noci -1 až -5 °C.
Srážek moc nebude do čtvrka. Pak něco přibude.(spíše ve formě sněhu)

# 15.12.2012, 10:46

Tak u nás se stalo něco neuvěřitelného je -1 stupeň a stejně prší to nechápu. Já myslel, že to je nemožné aby mrzlo a přitom pršelo, to jsem nikdy v životě neviděl ani v mihulých zimách prostě nikdy, ta příroda se musela zbláznit.
A teď tam bude úplný hokejový stadion jak to tam klouže. Toto je prostě neuvěřitelné i když se má v příštích dnech oteplit, tak by aspoň měl dnes padat sníh z deštěm a né rovnou pršet teď to tam taje. Škoda že ten sníh nevydrží do Vánoc a na Silvestra se má ještě víc oteplit, opravdu škoda takhle jsem si začátek zimy nepředstavoval. Uvidíme jak to bude vypadat v lednu a v únoru ale si žádná sláva. :( :prsi: :slunce: :oblak: :slunce: :snih:.

# 15.12.2012, 10:52

Milí zlatí diskutující, po 14 dnech teplotně podprůměrného období se vracíme zpět k normálu.

# 15.12.2012, 10:56

Jo a jinak venku +6, sníh už skoro pryč takže zítra to už bude konečně i na projížďku na kole.

# 15.12.2012, 11:18

Flanker
Jestli se nepletu, tak i ta kachna, kterou rád cituješ, předpověděla na leden mrazy a možná i sníh, takže vrchol zimy za sebou třeba ještě nemáme.

0
# 15.12.2012, 11:35

Flanker
Co to tu melete o vrcholu zimy začátkem prosince To je blbost! Vrchol zimy muže klidně být v březnu já bych s takovou prognozou počkal do konce unora jinak žádné výrázné oteplení nás nečeká že by bylo +10 koncem týdne se má zase ochlazovat takže to vypadá nadějně mé přání je že 24.12.2012 by bylo silné trvalé sněžení kdy není vidět na krok. :snih:

# 15.12.2012, 11:41

marastepan
ty máš špatně seřízené roční období... Je zima takže tady nevyskakuj s kolem.. A má se prý zas ochladit takže je to good :snih::snih:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.