Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na západě ojediněle možnost přeháněk

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

54
# 15.12.2012, 11:47

Největší šance na vrchol zimy bývá v lednu ale není tomu vždy tak.
Např. podle klimatologické předpovědi k dnešnímu dní se dá počítat s tím že prosinec bude asi opravdu nejchladnějším měsícem celé zimy rád by se mýlil ale sem spíše realista.

# 15.12.2012, 12:51

Skimmer
Kde jsi přišel na to, že se má ochladit? Ochladit se sice má, ale sněžit bude asi jen nad 600 m n.m. a že by se mělo nějak extra ochladit tak o tom nevím
tady je to krásně vidět a opravdu se moc ochladit nemá. Možná na konci prosince ale to je daleko.

http://www.skystef.be/forecast19e.html

...

[odkaz=http://portal.chmi.cz/portal/dt?portal_lang...

/P9_1_Pocasi/P9_1_1_Cesko/P9_1_1_4_Mesicni/P9_1_1_4_1_Mesicni_text&last=false[/odkaz]

Nevím možná že se ty předpovědi změní, ale na nějaké extra ochlazení to nevypadá, a Vánoce budou na 95 % na blátě a na 3 % na suchu, 2 % na sněhu.

# 15.12.2012, 14:24

Jo tam to vypadá pěkně..

8
# 15.12.2012, 14:41

Upřímně s rukou na srdci doufám, že to Norům vyjde :led::snih:

182
# 15.12.2012, 16:24

Škoda že my nemáme taky někoho schopnějšího umět předpovídat pořádně počasí. Pořád se musíme spoléhat na Nory, Francouze či Němce.

Ti naši moulové ani nedokážou udržet v provozu ty naše radarové snímky a web.

311
# 15.12.2012, 18:42

No v loňském roce ukazovala klimatologická předpověď na leden a únor taky oranžovou barvu a to až do konce ledna se tato předpověď neměnila a všichni víme, že v únoru bylo vše jinak a najednou tam byla místo oranžové tmavě modrá. Ale ještě týden před tím únorovým ochlazením ani toto nic nenaznačovalo, že přijdou arktické mrazy.

# 15.12.2012, 19:56

Každý si z předpovědi vybere přesně to, co potřebuje a co se mu líbí. Klimatologická předpověď není dogma, ale nástin co asi by mohlo .... . Rozhodně nejsem zastáncem zimy (a je nás více - jukněte se na článek na jednom nejmenovaném serveru ;-) ) a vůbec by mi takový výhled nevadil ba naopak. Třeba opravdu jsme na vrcholu zimy, třeba nás čeká ještě 14 dnů v lednu, kdo ví?

Hodně jsem věřil té kachně, páč i moje prababča to uměla a dělali to po generace. Bohužel se to dalo předpovídat v době, kdy klima nebylo tak rozdrbané jako dnes. Kachna nám předpovídala epizodu kolem Mikuláše a bylo z toho 14 dnů plných sněhu a ledových dnů, takže měla pravdu? A že má být o vánocích sníh? Hžbet byl rozmazaný, takže kdo ví?

A že děti chtějí o vánocích sníh? Proboha,kde žijete? Jsou doma u compu a paří hry nebo koukají na telku a to je realita. Vánoce rozhodně nejsou o sněhu, že neuvidím kvůli chumelenici na krok a pod, ale úplně o něčem jiném.

Každopádně držím svůj názor, že zima bude proměnlivá, v mírném duchu, snad bez extrémů jako jsou sněhové kalamity a ty strašné arktické mrazy.

Stranik
Když Ti naši moulové to neumí.... jděte do toho, kritizovat umí každý, že ?

# 16.12.2012, 08:13

Vrátil jsem se z Verony, kde byla taková kalamita, jakou u nás jen tak nepamatuji. A přijedu sem a déšť při teplotě +1.

Ale co koukám na předpovědi, tak postupné ochlazování nás příští týden nemine. A vrchol zimy myslím nastane na přelomu ledna a února podle mě - a to jak teplot, tak srážek.
Ale každopádně sníh na Vánoce patří, stejně jako radost dětí ze sněhu tu pořád ještě je (a nejen dětí).

# 16.12.2012, 09:42

Flanker
Kachna mimo jiné předpověděla toto
"Avšak už 15. ledna má nastat až na tři týdny výrazné ochlazení s teplotami od minus 15 do minus 20 stupňů a je velmi pravděpodobné, že k tomu i vydatně nasněží."

Zdroj: http://zpravy...36_domaci_ert

Takže jakýpak vrchol zimy, budeme-li své předpovědi opírat o kachnu. Ještě nás čekají tři týdny kruté zimy. Takže prostoru k debatě o vydatné zimě tu je stále mnoho ;-)

# 16.12.2012, 10:57

Ale pořád nechápu jak takové pečené maso může předpovídat počasí :D:D

# 16.12.2012, 11:07

sněhulák
Ono jde hlavně o kost, podle barvy se předpovídá zda sníh (bílá) nebo blíto (skvrnitá) ...., pak samozřejmě podkožní tuk apod. Takhle to předvídala babča, ale vždy u husy, nikdy u kachny ..... :-)

# 16.12.2012, 11:59

Ale stejně to nechápu,přece na tom jak vypadají její kosti a podkožní tuk atd. záleží na tom čím je krmena a v jakém žila prostředí a jak je stará a jak jí kdo upeče to takhle může ta předpověď vyjít každému jinak.

118
# 16.12.2012, 12:26

Přesně tak.Kachna se přispůsobí na prostředí.Takže je jedno kolik má tuku(jak ji krmí)Její předpověd je nevěrohodná,i když se trefili jakt takž.Někde jsem četl,že to byla husa a ne kachna a obráceně.
http://www.me...rozbu-naledi/
Ochlazování,na Vánoce oteplení a pak opět ochlazování.

# 16.12.2012, 13:16

No vždyť jsem to říkal že nějaké extra ochlazení to nevypadá, a Vánoce budou na 95 % na blátě a na 3 % na suchu, 2 % na sněhu.

8
# 17.12.2012, 12:13

venca111
předpovídá i srážky, jen je to ještě týden daleko :)

46
# 19.12.2012, 20:24

Zatím to vypadá dobře, ale stále se to mění, takže vůbec vlastně nikdo neví jak bude zima pokračovat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.