Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

# 10.12.2012, 15:43

http://www.chmi.cz/portal/dt?menu=JSPTabContainer%...

Tak je tady nová měsíční předpověď a mám pocit, že předpověď je vydána, jenom aby byla vydána a sami víte, že je ještě těžké určit přesný charakter počasí na Vánoce ...ale na druhou stranu je jasné, že média jsou jak dravé po prvních předpovědích na Vánoce a už za malou chvíli budou všude titulky - Vánoce na blátě, na horách na sněhu...může to však skončit ještě úplně jinak.

Luk
Avatar
2
# 10.12.2012, 21:34

no nejlépe budeme vědět jaké bude počasí na vánoce až právě na ty vánoce to bude 100 % :D ,ale snad ano jenže řekl bych že letos se to předpovídá ještě hůř jak jindy

182
# 10.12.2012, 21:40

Zima je zatím tak nějak podobná těm předešlým ... na Vánoce se vždy oteplí a roztaje téměř vše. :)

275
# 11.12.2012, 11:34

Nejsíš bdou sílit výš i níže a v lednu/koncem prosince výše bude mít větší vliv a možná přinese arktický vpád.

46
# 11.12.2012, 15:58

ČHMÚ počítá jen s krátkodobým oteplením, takže by to nemusel všechno roztát viz obr.

Chybí zdroj obrázku
# 11.12.2012, 16:56

Všechno asi neroztaje, ale při třech stupních roztaje většina. Rozhodně nebude tak bílo jako teď. Ve městě toho tolik nevydrží určitě, tady to vždycky začne solidně tát již při jednom nebo dvou stupních.

117
# 11.12.2012, 17:09

Třeba to tak zlý nebude.Oceán příjde oslaben po boji se Sibiří. :D Max.2 dny před dalším ochlazením!

# 12.12.2012, 08:47

Na aktuálnom GFS zima vytiahla bielu vlajku porazeného... oceán je tu i tam, všude, kam se podívám

# 12.12.2012, 09:14

Pedro Salazar
Jo, je to špatné. Myslel jsem si, že přijde obleva kolem 22.12. jako v roce 2009 a 2010, ale přichází ještě dříve, abychom si jí vychutnali až do dna. Je otazné, jak dlouho se Atlantik hodlá zdržet.

275
# 12.12.2012, 14:13

Aktuálně to podle GFS vypadá na docela teplo, t850 až +5, asi i častá inverze, podle toho jak moc bude vítr. Hrozba ruské výše odvrácena, postupně se přesune střed nad střední Sibiř.

# 12.12.2012, 16:47

A jak dlouho bude přibližně ta obleva trvat? Na některých modelech ukazují že jenom jeden den při 2-3stupně. A odkdy bude to oteplení?
A fakt mě to se*e jsem nemocný a dneska u nás sněžilo dobrých 8 hod. Je tak 30-35cm sněhu a já nemůžu ven :( :snih::snih: Doufejme že to neroztaje



# 12.12.2012, 16:54

možná že to je poslední pořádnej sníh v tomhle roce pak to budou zase inverze,tak dobře to začalo pěkně zmrzla zem dost nasněžilo a tak blbě to skončí:(:(. No budu doufat že se to příští týden nějak zlomí , což pochybuju :prsi:

# 12.12.2012, 18:23

GFS vyzerá čím ďalej, tým otrasnejšie. Zdá sa, že Flanker už môže otvárať šampáňo na oslavu víťazstva Atlantiku :D Vyzerá to tak, že tá mohutná TN zatlačí sibírsku V ďaleko na severovýchod Ruska, a arktický vzduch bude vytekať do západnej polovice Kanady a na SZ USA. Škoda, začalo sa to sľubne, ale nemohlo to trvať večne. Zostáva len čakať, kedy sa to otočí. Vzhľadom na rozkolísanosť počasia si myslím, že sa ešte vráti chlad aj sneh.

# 13.12.2012, 06:14

Pedro Salazar:
K otevírání sektů jsou jiné důvody,než zda bude nebo nebude zima. Bohužel si myslím, že nás ještě tak 1 - 2 vpády čekají, no uvidíme. Slunce je na vrcholu cyklu, sice slabšího, ale je. To se projevit musí. Po 3 dny jsem prohazoval každé ráno hodku sníh(hodně na...... :-)), teď se s chutí podívám jak mizí :-).
Ale upřímně, na vánoce bych tak 5 cm s lehkým mrazem vzal.
I když by zima byla až od vyšších poloh tak se taky nic neděje, vždyť kdo sníh potřebuje, má to kousek ode všad, nebo ne ?

Není to sice směrodatné, ale pokud by toto vyšlo, bylo by po zimě: http://www.me...rticle_id=528

Ice
Avatar
2
# 13.12.2012, 12:02

Aktuální výstup GFS je kolem vánoc zase zimní. :snih:

117
# 13.12.2012, 12:03

http://www.ni...tinent=europa
Výhled: Teplota kolem 0 měla být už v noci na sobotu západ a jz území,kde se projeví teplejší proudění dříveji.V neděli až +6 na jz!V pondělí do +5,stále platí chladnější východ.Mírné ochlazení na noc na úterý(tepleji na jz) a denní od 0 do +4.Noc na středu slabě pod 0 na celém území a denní kolem 0.Větší mrazy na noc na čtvrtek(kolem -5)a přes den většinou slabě pod 0.SV až východní proudění,ale asi jen nakrátko.Pak opět Atlantik!
Flanker
Po 1 týdnu tvé přání splněno.Oteplení na teploty,které vlastně se vrátili na zimný/nezimný interval.Klobouk dolů.Stejně si myslím,že je lepší odhazovat sníh než chodit po brečkách.Hezčí pohled než bláto!

# 13.12.2012, 12:22

space
Trochu jsi mně uklidnil, než jsem si přečetl Atlantik :) :)
A taky si myslím že odhazování sněhu není nejhorší práce.. A když tě to tolik nebaví tak si kup frézu, nebo když do toho nechceš hodně investovat tak postačí nějaká větší lopata (radlice) :D :D :D A asi v nejlepším případě nemusíš sníh odhazovat vůbec, pokud není metr sněhu není to potřeba.. :D :D

117
# 13.12.2012, 14:08

Ono taky pro pana Flanker kvůli zbytečnému oteplení může ještě přitížit kvůli ledovce či zmrzném sněhu.Teplo bude ve vzduchu než při zemi.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.