Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2012/2013

# 22.02.2013, 10:38

No to u nás na severozápadě Čech konkrétně v Mostě nic moc, zima se letos moc nepředvedla, na vánoce mlha teplo a tající sníh:),uprostřed zimy napadl sníh asi 3x pak dlouho nic a pak ještě asi 3x ale to hned roztálo pak bylo teplo několikrát byl prudký liják:prsi:,no a děti sáňkovali a bobovali asi tak 3x za celou zimu,a to je málo v roce 2008,2009,a 2010 sáňkovali a bobovali minimálně 10x tato zima byla hluboce srážkově podprůměrná a hluboce teplotně nadprůměrná,protože letos v zimě byla teplota nejnižší -11 a to jen ráno a jen jedou jinak se teploty pohybovaly +6 do -4 což je velice slabé,když si vzpomenu na zimu 2009 a 2010 kdy se teploty pohybovaly od +2 do -15,a napadlo i 35 cm sněhu a vydržel ten sníh 40 dní,ale tato zima mě zklamala ale byla lepší než zima 2006 a 2011 což ani nebyli zimy,a tímto se oficiálně loučím s paní zimou,doufám že ta příští bude na sníh i mráz bohatší :snih::led:.

# 22.02.2013, 11:20

Taky si myslím, že zima pomalu a jistě končí, i když i v březnu podle mě zasněží i v nížinách, nicméně stoupající teploty budou určitě znát. Myslím si, že tak je to správně a hlavně dobře pro zemědělce.

273
# 27.02.2013, 17:00

Tak to teda spíš byla diskuze jakou máte rádi zimu než jaká bude zima ale konečně - už je pryč to strašné období, snad už se nevrátí a ledový den už nebude žádný.

Nezaponmeňme ale že poslední (nejzažší) ledový den v Klementinu byl 9.4.1842 (-0,1) a 10.4.1842 TMA 0,0 a nejzašší mrazový 20.5.1876 (TMI -0,7). A i sněžení v Květnu se několikrát vyskytlo v Praze, v 21. století 3.5.2011 avšak kolem 10.5.1953 napadlo i 20 cm sněhu někde v ČR. Na Ruzyni prý sněžilo nejdýl 27.5. Ve středních polohách i v červnu a v červenci jen v nejvyšších polohách může sněžit.

622
# 27.02.2013, 21:05

Oficiálně je zítra poslední zimní den, samozřejmě chladno může být třeba až do toho Května,ale to už jsou spíše extrémy.:)
Letošní zima byla na sníh celkem bohatá,je to třeba poznat i podle toho, že letos bylo hodně témat kolem zimy,takže do této diskuse nebylo posláno ani 1000 příspěvků.
Loni se na zimu čekalo,tak se paradoxně o zimě víc diskutovalo,jaká asi bude atd..:D
Příspěvek č 1000 byl vloni asi 17.Ledna !! :D
Jinak ke Klementinu,to je zvláštní stanice která se vymyká klasickým meteo stanicím.
Měří se uprostřed vyhřátého města,a je to nejteplejší stanice v republice,(alespoň teda v zimě).
A také je kuriozita je za těch asi 250 let provozu,největší mráz tam nebyl naměřen v zimě,ale první jarní den (myslím ten meteorologický samozřejmě).
Ale abych nebrečel na cizím hrobě,tak já mám něco podobného,co se týče umístnění stanice, akorát těch zelených ploch vedle ulice je trochu víc.

EDIT: část příspěvku je bezpředmětná, tom-791

818
# 27.02.2013, 21:32

Karel83
Jde o to, co si představujete pod pojmem "chladno". Protože chladno je pojem vícestranný a je to také věc názoru. Extrémem ovšem nebudou ledové dny v březnu = teploty i v nížinách pod bodem mrazu celý den, i když pravda často se již nevyskytují. Také nebudou zdaleka extrémem dubnové ranní mrazy. ;-)

Jinak nejteplejší stanicí bude spíše Praha-Karlov. ;-)

A bezpředmětné části příspěvku u Vás, bych příště vynechal.

622
# 27.02.2013, 21:44

Tak samodřejmě počítám že i v Březnu dost zamrzne občas,můj rekord je -16°C z 1.3.1986, i v Dubnu jsou časté ranní mrazíky,ale už se průměrné teploty spíš jen zvedají. :oblak:a radši čekáme na první dvacítku.

# 28.02.2013, 08:40

No snad už nic strašnýho nepřijde.... :-D

13548
# 28.02.2013, 18:24

Březen nás jistě ještě potrápí,ale nějaké silné mrazy a přívaly sněhu už nás zřejmě nečekají ale ty 20tky,bych raději nečekal, i když i v březnu takový úlet může klidně přijít

Flanker
Jak píšete, že nemáte čas čumět na modely..,mě je 50 chodím do práce na 3 směny někdy i 12 hodinové a mám čas čumět..je to prostě o zájmu a nadšení,ale to je můj názor a nechci nikoho urazit

# 10.03.2013, 13:04

No ta tak v pondělí a v Úterý by mělo naposledy sněžit a pak se zima rozloučí,tak si ten poslední sníh užijte pak už zase až příští zimu jestli příště nějaká bude, jestli příští zimu vůbec bude nějaký sníh.

# 10.03.2013, 13:43

Nemyslím si, že ten sníh bude poslední. Obávám se, že bude sněžit v dubnu, možná i v květnu. Protože tahle zima je nekonečná.:)

# 10.03.2013, 17:34

janek24
Víte, každý je svého osudu strůjcem, každý se musí starat. Také dělám 10 - 12 hodin denně a k tomu se musím starat o rodinu a to víte nikdo dnes nikomu nic nedá ....... :-(. A myslím, že jsem celkem úspěšný :-)

Alejandro.Marquéz
Pravdu máte, zima se táhne letos dlouho jako smrad, ale nebojte, ten zimní hnus už bude končit, pár lidí to dojemně opláče, ale my ostatní se už těšíme na jaro :-)

EDIT: Bezpředmětné, nesouvisí s tématem, tom-791

# 12.03.2013, 08:28

Já se taky těším na jaro a pak na léto, podzim a zase zimu. V tom je ta příroda a počasí právě úžasné.

Tenhle týden bude akorát zima, na východe nasněží, ale hned o víkendu roztaje. Příští týden se vrátí jarní počasí a v dubnu očekávám taky jarní počasí s občasnými výkyvy. Zimu bych už považoval víceméně za uzavřenou.

# 12.03.2013, 09:21

Zima už je minulost, tento týden bude trčet republika v šedivé inverzi, nic zvláštního, ani zajímavého, se od tohoto počasí nedá očekávat.V těchto končinách, to ani nemůže dopadnout jinak, takže sněhulákům doporučuji zažádat o Finský pas.Tady zima nikdy moc krásy nepobere, spadnou nějaké srážky , obratem to roztaje, pak "holomrazík a šedá obloha, prostě takové nanicovaté období.Radovat se, když tu náhodou za dva roky 14 dnu mrzne, je hubená odměna.Tedy, raději 5x "Atlantik", než tuto stagnující mizérii od severovýchodu.;-) Jo, to v létě je ochlazení parádní záležitost :pozor: :D

117
# 12.03.2013, 16:48

http://www.ni...tinent=europa
No koukám,že se zima/nezima jen tak nevzdá.Během víkendu mírné oteplení až +7 či +8 od neděle(čechy)a po úterku zřejmě mírné ochlazení prozměnu.No mohlo by být už tepleji přece jen.V dubnu snad bude stálejší počasí než březen.

# 13.03.2013, 09:35

Space: Jenom klid, arktické "šedivé inverzium" bude brzy eliminováno, už je taky na čase.:)

117
# 14.03.2013, 22:34

Zarathustra
Snad budeš mít pravdu,i když mi to je celkově jedno zima nebo jaro.Spíše bych uvítal teplejší počasí,jelikož na sníh je už pozdě.
Dle všeho vypadá od 22.3 opět sv proudění asi na 3 dny.

# 15.03.2013, 08:25

space
Jistě, změna už je na cestě, jde jen o pár dnů a jaro to zimě vyfoukne.;-)

818
# 15.03.2013, 10:38

O možném příchodu jara a obecně o počasí i když zní předpověď na zimní ráz prosím diskutujte již v tématu Jaké bude jaro 2013?, které nám zde na diskuzi již trochu "zapadlo" níže pod novější témata. Téma předpovědi na zimu by mělo být již dávno uzavřené. ;-)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.