Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Závěr pracovního týdne i víkend bude ve znamení babího léta

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2011/2012

54
# 30.12.2011, 07:51

Podle mě ani ta noaa neví co má předpovědět na 2 a vice měsíců dopředu ale ten následující měsíc jim vždy vyjde. viz např. rekordně teplý prosinec v Moskvě a u nás je též tepleji než by mělo byt na danou dobu. Ale už to není žádný extrém. Takže prosinec vyšel. Leden bude též teplejší a únor je ve hvězdách.

# 30.12.2011, 08:18

Únor bude chladnější a bude sněžit konečně v nižinách
jak se říká: únor v závějích je úhor;-)

# 30.12.2011, 08:51

jak too víš? ŽE BUDE UNOR CHLADNĚJŠÍ?

2
# 30.12.2011, 09:30

Kéž by celý únor mrzlo v kuse, to by mi stačilo ke štěstí. Leden to napraví, vždyť je to nejchladnější měsic v roce

# 30.12.2011, 12:47

Kéž by zima, nejhorší a mrtvé období roku bylo pryč. Únor rozhodně chladnější nebude, zima bude od poloviny ledna 2012 a bude trvat 2 - 3 týdny a pak :slunce:

# 30.12.2011, 13:10

unor bude na srážky bohatší než prosinec:) a i přimrzne :) prostě unor vynahradí prosinec:)

FGh
Avatar
13
# 30.12.2011, 15:13

Pevninský charakter zimy (chladná a zasněžená) bývá způsobený blokující anticyklonou, která je letos méně vyvinutá a je daleko na východě asijského kontinentu. Dostává se k nám tedy teplý oceánský vzduch.

Zima bude letos hodně mírná a už to nic nezmění.

# 30.12.2011, 18:41

TAK NÁM POMALU DODÝCHÁVÁ STARÝ ROK 2011 a já zde dávám poslední příspěvek v tomto roce. Zítra máme Silvestra, počasí tohoto dne bude JEŠTĚ jakžtak připomínat dané roční období.
Na nový rok začnem veskrze DIVOCE. Co jiného než TEPLÁ fronta nám přinese déšt a Čechy budou hoodně zasaženy. Tady u nás na SV čekám zpočátku i mírné sněžení, snad se z toho něco na pár minut vytvoří, aby to i zde spláchl déšt. INU, CO NADĚLÁME.
Jsem zvědav, co nám donese leden za počasí. Je nejvyšší čas aby se to zpamatovalo a alespon na 7-10 dnů přišlo mrazivé počasí doplněné sněhovou pokrávkouVŠUDE. To by mělo být. Jinak se z toho asi všichni zblázníme a zimu odepíšem, i když to mnozí už udělali a ani se jim nedivím.
DOVOLTE MI VSUVKU, TAKŘKA SILVESTROVSKOU.
S kámoškou jsme si vyložili karty na jednotlivé dekády měsíců, a podle typu karet (např.ohnivé, dynamické,=teplo apod. )určili počasí na příští rok. SNAD BUDEME PŘESNĚJŠÍ NEŽ ......:)
TAK TEDY: leden2012 vyšel začátek teplý, 2.dekáda v normálu a podlední chladnější, ale taktéž žádná sláva.
únor 2012 celý v průměru, začátek trošku chladnější, pak normál, nejtepleji posl.dekáda.
březen2012 vyšel kupodivu celý do chladu )TO JSEM ZVĚDAV)
duben pak zpočátku v normálu, prostředek teplejší, a závěr v normálu
květen 2012 1.dekáda spíš slabě nadnormální, zbylé 2dekády teplé
červen 2012 1.dekáda dost teplo, pak normál, konec teplejší
červenec 2012 1.dekáda studená, pak normál, a konec teplejší
srpen 2012 první dvě dekády lehce nadnormální,třetí pak chladnější
září 1.dekáda teplá, pak chladná a 3.dek.v normálu
říjen 1 a 2-dekáda normál, pak teplo
listopad2012 prvá dekáda teplo, 2.dekáda normál i třetí ale spíš slabě do podnormálu
a prosinec 2012 1.dekáda průměr, 2.dekáda chlad a 3.dek.průměr, spíš slabší podnormál

HAPPY NEW YEAR 2012

vbd
Avatar
1
# 30.12.2011, 19:16

Velké ochlazení už tuto zimu nečekám. Pokud se změní proudění, tak nejdříve ve třetí lednové dekádě. Možná to spraví únor, alespoň na horách. Ale to už v nížinách díky dosavadnímu průběhu zimy naštěstí velké mrazy nehrozí.
Honza 13:
Souhlasím se vším, co zde Honza 13 napsal. Předchozí zimy napáchaly na zahradě dost škody, vymrzly pupeny třešní, vinné révy, meruněk, a to nemluvím o každodenní práci s odklízením sněhu a vyšších nákladech na vytápění. Jediné, co nebylo zasaženo, proti všem tvrzením, byli škůdci. Takže fandím spíše teplejší zimě a ta současná mi příliš nevadí. Ovšem čeho je moc, toho je příliš a oblevy jsou i na horách moc citelné. Od středních poloh by zima být měla a dnešní teploty a počasí je tak akorát - ve středních a vyšších polohách sněží a u nás v nížině ne.

2
# 30.12.2011, 19:29

Dneska při cestě do Vimperka dopoledne krásně chumelilo již od Prahy. Hned se jelo lépe :)

V lednu doufám, že konečně přijdou mrazy a v noci bude i pod -10. Něco se rýsuje na příští týden

# 30.12.2011, 19:41

Filipe, prosím Vás, když sněží, tak se jede lépe ??? To snad nemyslíte vážně !!! To už je ale fakt dost divné, ne? Můj tchán jezdí jako profesionální řidič 20 let a toto by neřekl ani po 10 pivech.

Mrazy přijdou, ale naštěstí nebudou tak tvrdé a jen v krátkém období od poloviny do konce ledna.

Ještě je tady jeden element, který je min. stejně důležitý jako proudění a tím je sluneční aktivita a ta se zvyšuje.

72
# 30.12.2011, 19:41

Je to ještě daleko a třeba zítra se to hned změní , ale za pozornost to stojí , TN se přiblížila více k Polsku , tím pádem bude ten další týden dost zajímavý co se týče počasí , čtvrtek může přinést první intenzivní sněžení/déšť roku 2012 , předpovědi se budou ovšem stále upřesnovat je to přeci jen týden ještě. :)

180
# 30.12.2011, 22:25

Radek- myslíš že ten další týden napadne sníh i v nížinách?

72
# 30.12.2011, 22:31

Hory jsou jistější , nížiny při tomto proudění na tom nebudou moc dobře bohužel pod 500 m se sníh držet nebude :!!:

118
# 31.12.2011, 11:25

Bude to na hovno jako dnes i včera.Dnešní mráz?Žádný!Sněžení?Jo bylo,dokonce se dělal poprašek,ale ten se roztal během půl hodiny!Západní až sz proudění stojí za hovno.Srážky se těžce dostávají přes hory a když dostanou tak je teplota většinou kladná.Chce to sv proudění a TN od Středozemí-tedy od jihu jako pomalu před rokem!

818
# 31.12.2011, 18:21

Leden vypadá podobně jako prosinec, z hlediska zimy až velmi mírně, stále se to oddaluje - nejchladnější poslední dekáda, ale nížiny.... No posuďte sami: URL.;-)

Btw. pan Karas říkal v TV, že bude zima skutečně dosti mírná. A už jsem se setkal s názory, že nás čeká mírnější - teplejší celé období, tedy i rok 2012 - ale těžko střílet.;-)

0
# 31.12.2011, 19:44

Jsem svobodný člověk, vyjádřím se k tomuto tématu i já.
Nejvíce mě vadí, ba dokonce obtěžuje kritika zimy od honzy13, proto pár slovíček na obhajobu. Jak již ti někteří uživatelé dokázali, žijeme ve středním pásu, pro který jsou typická střídání ročních období. Proto se zimou, jaká tu správně má být musíš počítat. Skus si představit, nejčernější scénář, že by zima, popř. sníh v našich končinách vymizel. Na zimě a sněhu je zde závislá celá příroda, nebýt zimy, jablíčko, meruňky, bys sis neutrhl. Ano, odvoláváš se na nutné odhazování, ale já osobně si myslím, že to žádná dřina není!! Očividně si tě nedokáži představit, pracovat rukama, když tě odhazování sněhu takto znepokojuje.
Za další, já když byl dítě, sněhu jsme se nemohli vynabažit. Hned je svět veselejší. O jeho dalších důležitých funkcích, se raději zmiňovat nebudu, musel bych tu to zahltit a to se mi nechce, to já raději vezmu lopatu do ruky a hurá na sníh.

Jinak sluníčko do našich končin také patří a mám ho rád, také bych ti s tím mohl oponovat, najít tisíce důvodů, jak nám sluneční svit škodí, ale proč bych to dělal že?

Inu rada na závěr, važ si toho,že počasí u nás není monotónií a užívej všechna roční období. Pokud i přesto trváš na svém, sbal kufry a hurá do Afriky. Sám uvidíš, jak rychle pofrčíš zpátky.
Proto hurá :snih:, hurá :slunce:, hurá :prsi:, hurá.

# 31.12.2011, 21:11

pleo

Celý tvoj príspevok podpisujem - tiež milujem odhŕňanie a odhadzovanie snehu :) ,a spomienky na chladné a krásne zasnežené zimy detstva a na všetky radovánky k tomu patriace, zohrievajú moju dušu v týchto nepekných a pochmúrnych dobách...

Všetci

Bez ohľadu na to, či už zimu máte radi alebo nie, želám Vám príjemný nový rok a veľa slnečnej nálady

:)

182
# 31.12.2011, 21:27

Zatím se moc zima nevyznamenala. Příděly sice byly ale vždy to přejde v déšt', břečku a roztátí. ;-)

157
# 31.12.2011, 22:01

jaká bude zima? Kdo ví :D zatim nestojí za nic a může to tak být celou zimu ale nemusí, ještě sou dva měsíce kdy může napadnout hodně sněhu a být silný mrazy :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.