Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2011/2012

117
# 24.02.2012, 13:16

Po dlouhé době tady jsem.Počasí po takovém oteplení mě ani nezajímalo....
Shrnu tadytu zimu:
Počátek(uprostřed listopadu do konce ledna(25.1.12))
Rozdělil by to na 2 části období,kdy 1.část stála za hovno jak pro nížiny,tak i pro hory(inverze,na horách teplo)až 2.části,kde situace pro nížiny stále stála za hovno.Naopak pro hory(od uprostřed prosince)to bylo nejlepší období co vůbec!(dostatek sněhu)
Vrchol(od 25.1 až do 16-17.2.2012)
Období,kdy ničeho nic byly tuhé mrazy i v nížinách.I sníh na několika místech tam byl.(celkově slabší rok na sníh)
Padaly teplotní rekordy,na řadě míst ČR velké problémy s mrazy.....
Předjáří(od 16-17.2 do?)
Jak rekorně tuhé mrazy přišli,tak i přišlo velmi výrazné oteplení.(cca z -2°C přes den,najednou kolem +5°C,postupně budou kolem +9°C)
Shrnul jsem to,jelikož,nyní nevypadá na žádny zimní záchvět.(v nížinách kolem 0 ve dne,ale naopak stále kolem +8°C)Ani pro hory nebude situace idealný,sníh bude pozvolna odtávat....
Shrnutí vyjde,že zima nakonec idealně byla na horách,i když o něco později.Celkově slabší rok pro nižiny i pro polohy do 500m.(nedostatek sněhu,přibližně celkem 3.týdny zimy)

54
# 24.02.2012, 13:30

Tak Ostrava mela opravdovou snehovou nadilku kratce pred vanocema skoro jsem zacal verit ze by mohli byt bile vanoce ale nestalo se v pulce ledna se doslova roztrhla snehova perina ale opet se jen nejake zbytky dozily ochlazeni a kdyz pak zase napadl snih tak uz bylo po... a obleva byla jista.

182
# 24.02.2012, 17:04

Tak, a už máme asi po ní .... :) Sníh se samozřejmě ještě vyskytnout může, ale už to nebude asi nic trvalejšího.

# 25.02.2012, 00:12

ne tak uplne ,maly záchvěm jeste bude ze soboty na nedeli a v nedeli nad 400m,ale mohli by to zmenit nad 300m :)

# 26.02.2012, 16:14

Sledoval som toto fórum od polovice decembra, nikdy som sem síce neprispel, lebo do meteo sa veľmi nevyznám ale musím povedať, že je asi na čase sa rozlúčiť, pretože podla AccuWeather u nás v Bratislave už teploty pod nulu nespadnú a taktiež akékoľvek prehánky so snehom istotne nebudú mať žiadnu tendenciu sa dáko dlhšie udržať a budú nám len pripomínať, že zima sa pominula.

Celkovo podľa mojho hodnotenia to nebola zlá zima, ale namiesto tých mrazoch mohlo byť radšej viac snehových preháhok :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.