Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2011/2012

169
# 07.11.2011, 16:34

zatim předpověd ukazuje od soboty jasno ráno mrazy a odpoledne do +8

54
# 07.11.2011, 16:52

tak konecne aspon to ochlazeni i kdyz to vypada ze to zatim bude beze srazek ale je to krok k lepsimu a melo by to bliz k zime nez to soucasne pocasi kdy je kazdy den zatim pres 15 stupnu

818
# 07.11.2011, 17:04

kuba
Ta týdenní předpověď je vždy spolehlivější, zvědavost na další dobu holt ukojíme také, ale pak může nastat velké překvapení.:!!:

Jinak příspěvky je lepší shrnout do jednoho, lze totiž editovat, aby toho tu nebylo zbytečně moc.;-) A model GFS.

0
# 07.11.2011, 19:01

je zaujimave a pre mna prekvapive , ze uz aj znamy meteorolog sa vyjadril ,ze zima bude sucha a tepla.A pritom sami vyhlasuju ze predpoved viac ako na tyzden je loteria...a hlavne pre zimu je dolezite ake bude prevladat prudenie vzduchu...a to je viac ako na mesiac nepredpovedatelne...len sama priroda da casom odpoved aka bude zima...

54
# 07.11.2011, 20:57

macoTT
I kdyby klimatologicka predpoved ukazovala treba na prosinec teplotni podprumery a nakonec by treba cely prosinec byla tlakova vyse nad vychodni Evropou tak by stejne byl pravy opak pravdou. Takze na te povetrnosti zalezi hodne.

13
# 07.11.2011, 21:25

macoTT
osobne si myslím že keď bude zima teplá tak nebude suchá teda je to len môj subjektívny názor, ale podľa mňa býva v zime viac zrážok v teplom vzduchu ako v studenom :cool:

818
# 07.11.2011, 23:12

Pavell
Trochu jsem v těch pranostikách - známých, opět bádal a srovnával to s aktuálním popř. předpovídáným počasím. Nedá se tomu samozřejmě věřit, ale pro zajímavost je to velmi dobré: URL.;-)

Co se týče té klimatologické předpovědi, změny, změny, změny. Oproti říjnovým výstupům, myslím hlavně výstup z 16.10.2011, který je zpracován na tomto webu, (odkaz) tak ten maloval prosinec teplotně podprůměrný. :!!: ;-)

Jak se to promíchá ještě do konce listopadu - uvidíme. ?

# 08.11.2011, 10:39

toto počasie mi pripomína to mimuloročné v teplotách lebo až do 12. novembra bolo teplo do +17 ako teraz a tišž sa potom mierne ochladilo a nikto nevedel že 27.11. už budú celodenné mrazy tak to môže byť aj teraz :cool:

8
# 08.11.2011, 13:00

Pavell
nějaká blbost né? sever evropy v + afrika kolem rovníku v - pokud vidím v Lednu 2012 dobře:D

169
# 08.11.2011, 14:53

ted uz ten model neukazuje žádné ochlazení.http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/e xpertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=euro&MODE LL=cfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=tmp2&HH=420&ZOOM=0&A RCHIV=0&WMO=&PERIOD=

818
# 08.11.2011, 15:43

kuba
Toto je právě pěkný důkaz jak se předpověď tohoto modelu mění. Včera ještě pro 29.11.2011 ukazoval pěkný mráz. Důkaz a srovnání v příloze.;-)

6
# 08.11.2011, 16:41

sice nás od pátku čeká ochlazení ale ráz počasí se nezmění myslím až do konce měsíce a osobně jsi myslím že bude zima nadprůměrně teplá a suchá:(

# 08.11.2011, 17:41

Sice jsem amatér, ale z mého pozorování usuzuji, že stejný ráz počasí nemůže vydržet měsíc, dva nebo snad i více. Většinou se to přece změní v úplný opak. Takže převedeno na nynější situaci to vidím, že zima bude studená a vlhká:) :snih:

# 08.11.2011, 18:17

mates4545
souhlasím s tebou to už by bylo nenormální aby to trvalo celou zimu myslím že až konečně inverze skončí že se konečně ochladí jen ať je ještě třeba takhle teplo do 5 prosince pak něco určitě příjde kdyby byl celý podzim teplotně podprúměrný tak bychom byli rádi ale na vánoce by určitě zase přišla obleva . a ted to vypadá že buď se do vánoc neochladí nebo to příjde z tepla rovnou do zimy a pak by to mohlo do vánoc a ipřes vánoce vydržet to jemůj názor

818
# 08.11.2011, 18:55

Určitě přijde chladnější a vlhčí období, otázka je stále kdy. Jak dlouho potrvá sušší či inverzní a teplé počasí. Může to být skutečně i do ledna, ale doufejme, že tak dlouho skutečně ne. Lepší je dle mě, když zima přijde spíše později, klidně koncem prosince a trvá v lednu a zpočátku i v únoru v plné síle = to má zima sílu největší.:) ;-) :snih:

8
# 08.11.2011, 21:27

;-)já to říkal celou dobu!;D

# 09.11.2011, 06:42

Všem Těm kteří tak toužebně očekávají blizzardy a pod. Zimna byla vždy vnímána jako období nedostatku a nouze. Čím byla delší a horší, tím hůře se lidem žilo. V dnešní přetechnizované době, kdy jsou plné Hyper jídla a teplo si ytvoříme stisknutím tlačítka jsou názory typu tuny sněhu a ledu. Ale jak jsem již v minulosti psal, zima je hooodně drahá a tvrzení, že je krásná? Možná první týden a pak už to začne všechny odrazovat. Rozhodně je vrchol hnusu, když jeden den napadně (ne na horách) 40 cm bílého hnusu a druhý den znova a pak zatím přijdou 14 dnů 20 C mrazy, pokud to se někomu líbí, tak je to minumálně na tabletku :).¨Co se týče vláhy, jsem ještě v polovině září dával protipovodňové pytle a tráva byla v říjnu zelená jak na jaře a když jsem minulý týden sázel česnek, tak půda rozhodně vyprahlá není. Samozřejmě místa, kde je hooodně sucho jsou, ale protože léto bylo hodně hnusné a deštiné, tak si to příroda kompenzuje.

A nyní k tématu, spousta meterologů ať již amat. nebo prof. tíhne k názoru, že zima bude teplejší a sušší a to by bylo pro mě a naprostou většinu lidí, kteří musejí cestovat super. Můj názor je tedy stejný jako Radka1.

2
# 09.11.2011, 06:52

Taky nemám rád léto a nepíšu sem do tématu léta, jak jsou horka špatná a pod. :!!:
Každopádně zima je pěkná, na Vánoce určitě si většina lidí přeje sníh a nějaký ten mráz. Zatím jsou všechno odhady jak to bude. Taky mám auto, ale nějak necítím, že by se mi v zimě cestovalo hůř jak v létě. Říkat v listopadu jak bude zima teplá je prostě podle mě blbost. Příroda se zařídí a nebude tak špatně aby nebyl letos mráz a sníh.

# 09.11.2011, 07:00

To je každého názor, když jsem takový milovník zimy, je tu antarktida a tam je jistota :snih: a dalších tak milovaných věcí týkající se zimy. Ale ať se Vám to líbí všem zimofilům nebo ne, letos prostě bude slabá a tak to je. A bílé vánoce ..... proboha o čem jsou dnes již vánoce ?

A co se týká cestování autem, ono je rozdíl vyjet 1x do týdne na nákup nebo jezdit každý den a děsit se závějí a kalamit .....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.