Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Globální oteplování

33
# 17.09.2021, 21:26

ACEOF ACES
# 17.09.2021, 11:56
Společnost, ve které je odvrácení katastrofy závislé, na tom jestli se to ekonomicky vyplatí, směřuje do pasti.
Času není nazbyt.


V tom pripade past teda sklapla.
Dyt i ti politici jsou sami casto prisaty na dotacni penezovody slouzici ne na odvrácení ale spis na odvracení katastrofy. (dal sem si praci s diakritikou aby byl poznat rozdil ;)
Navic jak se rika - kazou vodu a sami pijou vino.. nektery veci se historii lidstva tahnou snad odjakziva.

96
# 17.09.2021, 23:03

Yurri
Já zde naštěstí v posledních letech pozoruji opak. "Topení petkami" už je dávno minulostí. To že se nevyplatí měnit kotel už po 6-7 letech z tohoto důvodu tu docvaklo i těm méně chápavým. Jenže z hlediska GO nic neřeší ani množství TČ, která se v okolí instalují. To bude teprve pr.ser až někdo přizná jak to vychází s naším energetickým mixem při stoupající spotřebě EE..

386
# 18.09.2021, 09:02

Ai-kun
No, já jsem v "klidu", když vidím takovéhle penězovody https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/klimatic...
které by měly být spíše podmíněny přísnou populační politikou, a pak dostanete peníze, jinak oplotit a nepřispět ani na vakcínu.. protože jestli na skutečné snížení emisí dorazí pouze čtvrtina peněz a z té se ještě, dle mého přesvědčení 75% rozkrade, pak nemá smysle finance posílat, alébrž je využít na "boj s přírodou" jinde..:cool:

272
# 18.09.2021, 09:52

palma
Rozvojový svět je v rukou novodobých kolonizátorů zejm. Číny, ten už o sobě rozhodovat svobodně dlouho nebude, přeskupení sil je naprosto zřejmé, něco jak před 1. světovou válkou, účelné využití peněz z EU nejsme schopni zajistit ani tady v ČR a chtít to po rozvojových zemích je dost naivní, pro mě je důležité, že peněz je dost, jen jim dát správnou nálepku.

Jinak řešení antropogenního metanu je právě onen biouhel, už se pracuje na jeho certifikaci a využití na něco jako emisní povolenky na celém světě:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svet-se-riti-do...

386
# 18.09.2021, 13:11

Jo, radši se spoléhat sami na sebe, než na EU, u nás, ať říká kdo chce co chce, bylo, dle mého přesvědčení, o zasažené tornádem, i dříve v předchozích letech, povodněmi, postaráno, bez EU, jednak stát, jednak obyčejní lidé ve sbírkách, plus pojištění, a mnoho fyzické pomoci.. to asi už v Německu neznají.. tak hlavně zdražit ty emisní povolenky, to, jako prevence a pomoc bude fakt dobrý...:cool:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/povodne-nem...

# 18.09.2021, 20:25

17.09.2021 Japonsko, bouře, záplavy, sesuvy půdy

33
# 18.09.2021, 20:56

ACEOF ACES ve spojitosti s tajfunem.. ale neni to v Japonsku naprosto normalni pocasi v tuhle rocni dobu?

# 19.09.2021, 00:05

03.07.2021 Japonsko, silné deště, sesuvy půdy
14.08.2021 Japonsko, vytrvalý déšť, záplavy, sesuvy půdy

33
# 19.09.2021, 08:52

ACEOF ACES
Na anglicky wiki jsou jednotlivy tajfunovy sezony rozebrany do slusnejch podrobnosti a letosni rok se mi zda nijak zvlast nevybocuje z normalu https://en.wikipedia.org/wiki/Pacific_typhoon_seas...

trasy tropickych cyklon v pacifiku behem 25 let 1980-2005:

272
# 19.09.2021, 10:12

Koho by zajímal růst cen, uhlíková stopa, situace v průmyslu po covidu, Green Deal, udržitelnost a cirkulární ekonomika, tak příští týden budou zajímavé informace dostupné zde:
https://stavba.tzb-info.cz/22795-nasledky-covid-19...

# 20.09.2021, 10:18

19.09.2021 sever Itálie, sedm tornád, silné bouřky, přívalové deště

386
# 20.09.2021, 12:06

ACEOF ACES
La Palma, výbuch sopky..:!!:

# 21.09.2021, 16:08

září 2021 Španělsko a Kalifornie, rozsáhlé lesní požáry

272
# 22.09.2021, 13:36

Tady máte důkaz přeskupovani sil, dohoda o jaderných ponorkách USA-GBR-AUS, jasná obranná aliance vůči stále agresivnější Číně, tohle budou ve skutečnosti priority, GO bude opět na vedlejší koleji a hezké řeči třeba teď na valném shromáždění OSN vůbec ničemu nepomůžou, možná budeme mít řešení místo 1% nárůstu emisí na úrovni 2%, komunikace se spojenci rádoby hlavního leadera USA naprosto děsná, viz úprk z Afghánistánu, každý si bude při bezpečnostních problémech hrát jen na sebe, opak toho, co je potřeba v boji s GO, ten bude stát mnohem více než nějaký kontrakt (i když tenhle je gigantický na 50 let).

272
# 22.09.2021, 20:20

palma
Typické, přitom stačilo počkat na zimu, těžařům je to jedno, úkol zněl jasně, je to jak nějakej traktorista na poli, které když ji přejede ve při vyšší vlhkosti, tak ji nadobro znehodnotí, žádné zrytí pak už moc nepomůže - stejně jen provzdušněný mrtvý substrát, v detailech je jádro pudla, ale to jsem odbočil, líbily se mi ty koně ve svahu někde tam v Jizerkách, to byla pecka.

15
# 23.09.2021, 07:11

palma
A za rok, dva, tři si tam někdo bude libovat nad rozvojem nějakého vzácného živočicha nebo rostliny, kterému toto rozrytí a proslunění naopak náramně prospěje, viz. bývalé vojenské újezdy. kde se přemýšlí, jak nahradit rozrývání střelami, koly a pásy... Mimochodem v současných zimách to ani zamrznout nemusí a kůrovec se mezitím vesele rozleze. On se asi rozleze i tak, jen to zatím bude bez oku nelahodících stojících souší...

272
# 23.09.2021, 07:25

Ursus
Ne, to byla jen reportáž o cestě takhle úplně mimo civilizaci, kde neprojede technika kdoví za jak dlouho, tam ta hlubší strouha má biologicky smysl, v reálu je provoz na cestách jako blázen, pač se furt těží, takže to nejde. Kdysi měl prej hajnej každej strom v lese v merku, kůrovce by hned odhalil a poslal koňaře, o tom to je, nic lepšího nikdy žádná technika nemůže nahradit, dnes je všude samá administrativa a pak to tak dopadá, nemá šanci prostě obejít velký kus lesa, složitě pak musí suplovat poctivou práci nějakej drahej dron, na ho...

109
# 23.09.2021, 07:30

Ursus
Že toto téma není černobílé potvrzuje jeden můj známý zemědělec z Bílých karpat, který dostal pokutu za to, že včas neposekl louku. "Dyť bych tam v tom bahně zapadl", říkal mně. To bylo předloni.
Těžkej život v CHKO...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.