Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Stále většinou zataženo a chladno

Diskuse o počasí Globální oteplování

156
# 09.09.2021, 14:47

Ursus
EU chce ukázat světu svaly a jít příkladem, ale zvolila si hlavně blbej cíl (CO2) a hlavně blbej nástroj (elektromobilitu). Jestli chce řešit dopady změny klimatu, tak to jde mnohem efektivněji a jinými nástroji (můj osobní názor). Začít nejprve zvyšovat daně a ceny je začátek reforem asi tak jako nám dobře známé Julínkovi poplatky ve zdravotnictví, teorie fajn, praxe katastrofa.
Už teď je na změny skoro pozdě, nejde čekat na nějaký postupný přechod, je třeba okamžité akce, za 10 let bude pozdě:
https://nedd.tiscali.cz/apokalypticke-boure-jsou-s...

# 12.09.2021, 10:22

10.09.2021 Itálie ostrov Pantelleria, tornádo

213
# 13.09.2021, 11:07

Yurri
Takový hezký důkaz, že než vymýšlet píč....y, by bylo lepší více se dívat, jak to dělá příroda...https://zoommagazin.iprima.cz/priroda/uhodnete-kte...
Taky mne baví, jak se výraz Globální oteplování plíživě proměnil na výraz změna klimatu.. pod tento výraz se toho schová....:D

156
# 13.09.2021, 13:32

palma
Obávám se, že sobi toho moc nezachrání, ale jestli si skutečně chceme vzít příklad něco z té odrazivosti, tak by už měly být projekty na odrážení slunečních paprsků ve vesmíru těsně před realizací, protože času opravdu není nazbyt a než se projeví i třeba úspěšný projekt, tak to bude taky trvat, všichni řeší pár procent inflace a horečku po stopce z pandemie, ale to mnohem důležitější nechávají být, svět na to nemá řešit 2 globální problémy zaraz, bohužel ani náhodou, nejsme schopni poslat 3. dávku vakcíny, kterou nevyužijeme jinam, takže globálně funguje jen byznys, který je s opatřeními na ochranu životního prostředí spíše v příkrém rozporu, vždyť každý stát USA to má úplně jinak, každá Bundesland jak v Rakousku nebo Německu úplně jinak atd., lidi klimatu vůbec nerozumí a neví jak funguje a nechtějí to řešit, mají úplně alergii na opatření, která se klimatem zaklínají a naprosto je chápu.

213
# 13.09.2021, 13:49

Yurri
Pravdou je, že už je to snad dvacet let, co jsem četl o projektu se sluneční clonou umístěnou mezi zemí a sluncem, nicméně to tehdy nějak ztroskotávalo na slunečním větru a síle fotonového záření, které by plachtu odfouklo kamsi jinam, takže vymýšleli plachtu polopropustnou, či takovou, že by využila záření k vlastnímu pohonu, který by ji udržoval na správném místě..to je pravda... asi to usnulo, nebo nebylo aktuální...Soby jsem sem dal spíš pro pobavení, nicméně když se dá kamínek ke kamínku, vznikne mozaika...ovšem pro vytvoření mozaiky to chce samozřejmě fachmany, jinak se to rozpadne..:cool:

156
# 13.09.2021, 21:11

palma
Podle mě moc jiných možností nebude, další stupeň a další nasycení vodní parou o dalších 7% už sakra poznáme, nějaké plány s CO2 budou možná nějakým státem plněny, ale bude to úplně jedno, tenhle rozjetej vlak nezastavíme, protože prostě fyzika, už to lidem někdo řekněte, že emise je určitě fajn snížit, ale s teplotou se hraje opravdu nyní až o druhou půlku století, 1. je finito, proto řeším nevyhnutelné, přizpůsobit se realitě, tj. měnit krajinu, vodu, biodiverzitu, kupodivu to jde poměrně rychle, u nás ale rozhodně ne.

213
# 14.09.2021, 09:13

Yurri
Vždy takhle po ránu projíždím zprávy, seveřani zase jedou, nejdřív soby, pak tohle...https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/clane...
No, nevím, zajímalo by mne, jaký tlak na tu kulatinu by byl v dolním segmentu té stavby, aby se to náhodou nedrtilo vlastní váhou...osobně bych tam asi pracovat nechtěl.. kdyby z toho dělali ten biouhel, asi by to bylo lepší řešení...:cool: Navíc si představuju tu přidanou uhlíkovou stopu.. vozilo by se to z celé země na to jedno místo, či na dvě, pak manipulace na místě a pak zase někdy rozvoz jinam ke zpracování...

14
# 14.09.2021, 11:51

palma
Jen tak, přes palec, by se to uneslo. Vetší obavu bych měl z ohně, taková pěkná hranice a hledej v tom zapadlý vajgl. Nebo blesk. To by byly čarodějnice!

PS: Má být odkaz na Yurri.

156
# 15.09.2021, 00:27

palma
Jen chytrý sklad dřeva, ale jak píše Ursus, nechtěl bych tam překládat klády při požáru. Jinak se musím smát nad naivitou a namyšleností naší konzumní globální společností, kdy se 1 loď v Suezu vzpříčí nebo se nám očekávaný virus opravdu rozšíří a všichni jsou z toho vyřízený. A s tímhle chcete řešit globální změnu klimatu, omezovat spotřebu v celém světě kvůli nějakým hodnotám CO2, které už mají v rukou přírodní procesy lidmi neovlivnitelné (metan z permafrostu a vodní pára v atmosféře). To by se technicistní společnosti líbilo, svalit vinu na CO2, přitom viník je mnohem přítomnější, jsme to my všichni díky svému konzumerismu, který nám vymyl mozek, přesně toho je potřeba se úplně zbavit, matrix jak vyšitej, viz zde:
https://www.kupredudominulosti.cz/robejsek-petr-1d...

213
# 15.09.2021, 14:50

No, a takhle to dopadá v praxi, když není soběstačnost...https://zahranicni.hn.cz/c1-66974930-britanii-chyb...
Líp už bylo...a to se nám zelený úděl ještě ani nerozjel.. i když Anglie se to vlastně uplně týkat nemusí, oni mají vlastní variantu.

156
# 16.09.2021, 20:36

palma
Jaderky už jsou pasé, určitě souhlasím s jejich nevýstavbou (pár havárií lidstvo zase probere nebojte), ale je též jasné, že šmahem zavírat fungující je ekonomický nesmysl, prostě nejde při přechodu na jiné zdroje energie zapomenout na mnou propagovanou pozitivní motivaci a ne, že první věc co bude, že se všem zdraží, to nemůže fungovat a nikdo to nebude podporovat, daň na OZE budiž odstrašujícím příkladem, nemůžete lidem takhle skokově zdražovat, to pochopí každej mamlas, je vidět znásilnění trhu, vůbec nefunguje jak by měl, aby se inovace prosadily nejen vizí, ale i cenou a efektivitou, taková politika je k ničemu, i když se nazývá zelená, nazval bych ji spíše megalomanskou, tudíž destruktivní, je to stejné jako s reálnou možností snižovat teplotu lokálním snižováním emisí CO2, jenom velké oči, kdyby to bylo tak jednoduché, to by byl ideální svět.

12
# 16.09.2021, 21:08

Yurri Kdyby jen ekonomicky nesmysl, ale i z hlediska toho CO2. Pri stavbe takovyho kolosu jako je JE se spotrebuje hodne energie a toho betonu a cementu co se pouzije.. proste zavrit to v polovine zivotnosti kdy by to bez problemu mohlo vyrabet jeste desitky let s minimalnimi emisemi je blbost. A navic to Nemci nahradi na radu let uhlim a plynem,
I nahrada vetrnymi elektrarnami by mela za nasledek dalsi uvolnovani co2 z vyroby vlastni elektrarny a jeji stavby - ktera si vyzada taky slusny mnozstvi betonu.

ps
A doufam ze Island ma nakoupeny dostatecny mnozstvi povolenek na tu sopku, ktera se ani po pul roce nechce uklidnit :D Mozna ze za tu dobu uz mohla vyprodukovat vic emisi nez vsichni Islandani za sto let.

156
# 16.09.2021, 21:41

Ai-kun
Přesně tak, betonová lobby si chce jen namastit kapsu, už dávno jsou technologie, které dovedou leccos vyřešit a skokově posunout, všichni se zaštiťují emisemi CO2, ale jenom trouba jim na to skočí, politici jen zadlužují lidi a ti jim ještě tleskaj, fakt už jsem dost vytočenej. Je to stejné jako u farmalobby nebo chemického průmyslu, jde jim jen o prodeje jednou staré vakcíny, pak těch srágor v zemědělství a přes prostředníky si voděj poslance, aby jim to ještě uzákonili, stejné jako u praní špinavých peněz v našich bankách, každá pere přes desítky let zavedené finanční poradce, obchodníky s nemovitostmi, spekulanty, není nic odpornějšího než tahle skrz na skrz zkorumpovaná společnost, proč myslíte, že mě byznys nezajímá a že bych o pár projektech věděl, ale skutečně zelených.

170
# 16.09.2021, 22:20

Můžeme zrušit auta, ucpat veškeré komíny ... a myslíte že se něco změní? Kdepák, nezmnění .... ko'r pokud to samé neudělají všichni na celé Zeměkouli.

156
# 17.09.2021, 08:05

palma
A všechna ekologie přijde vniveč, když vidím všude ty hromady nasysleného dřeva, tak mě jímá hrůza, pač to budou lidi zase škrtit nebo nedejbože míchat kdoví s čím, jak já ty věčné smrady nesnáším, stačí 1 v ulici. Mohli by založit stranu, která by lidem naslibovala maximálně 5%-ní zdražení elektřiny, plynu, potravin a nájmů a přebytek by lidem vyplácela jako odškodné za nedodržení slibu, podle mě by jasně vyhrála volby.

# 17.09.2021, 08:46

Yurri
Taky si myslím, že pokud se zdraží obecně "energie", určitá část obyvatelstva se vrátí do takových řekněme osmdesátek, kdy se v zimě člověk brodil kouřem z hnědouhelných briket. Prostě bude drahota a "ekologie" půjde do kopru. Málokdo uvědoměle zvolí čisté řešení, pokud bude významně dražší.
Další věc je ta, že nemá smysl tady honit gramy CO2, když celá Afrika a velká část Asie pálí doslova všechno, co hoří. Zeměkoule je jeden systém a pokud našli DDT z Afriky v mléce eskymáckých žen...

# 17.09.2021, 11:56

Společnost, ve které je odvrácení katastrofy závislé, na tom jestli se to ekonomicky vyplatí, směřuje do pasti.

Času není nazbyt.