Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Globální oteplování

76
# 30.11.2020, 07:34

palma
Je to tak, je to stejné jako u soláru, větrných elektráren, elektroaut atd., kvuli kterým se vykutá půl Afriky.

268
# 30.11.2020, 21:33

palma
Jo pěkný, akorát takhle velký kusy biouhlu jsou dobrý k zapravení jedině pořádně do hloubky do nějaké městské utužené půdy, ale určitě ne takhle na povrch, kde to jenom rychleji vyschne a pokud není biouhel předem kompostován (aktivován), tak má spíše vodoodpudivé účinky. Pokud je ten biouhel ještě z nějakejch digestátů bioplynek apod., no tak to nebude zrovna úplně pecka. Líbí se mi spíše to vystřelování sazenic obalených mixem kompostu a biouhlu za pomocí dronu, mohl by takhle zapravovat i jen ten biouhel jako hnojivo + mykorhizu ke každému stromku na míru, tvar něco jako jsou dřevěné pelety, sluncem nabíjený, hlídal by si samozřejmě i vlhkost, to by byla naprostá pecka, prostě úplná automatika, v případě hrozící větrné eroze zasype klíčící semena opět granulátem (třeba více trávy apod.).
Já jsem ho nacucal efektivními mikroorganismy a pak zkompostoval a ještě ho pro zabránění případného vysychání promíchal s vyzrálým koňským hnojem, uvidíme co to umí, 2 roky práce, Německo nebo Švýcarsko je v tom hodně vepředu, první výzkumy z praxe už jsou staré 10 let, ale já jsem to hodně předimenzoval bez ohledu na náklady (výhoda malé plochy).

268
# 06.12.2020, 14:02

palma
Je to nebezpečnější než to vypadá, zatím je efektivita diskutabilní, Čína chce mít náskok, až to vyladí, dokončí dílo zkázy a lusknutím prstu vysuší miliardu lidí a dopady budou bohužel celosvětové, místo abychom jim naúčtovali koronu i s úrokama, tj. poslední možnost Čínu umravnit, to dopadne jak ty jejich slavné 3 soutěsky, co se nemohlo stát, se prostě najednou stalo, kdo to nevidí, musí být hodně velký slepoň.

380
# 06.12.2020, 16:01

Jan Diatka
Až tak bych se nesmál kdopak dnes ví, jaký dopad by mělo takovéhle masivní nasazení...

268
# 07.12.2020, 21:29

I ten tupej pračlověk si uměl poradit, co my? A neříkejte, že se vám líbí řešení ve stylu prodej našich lesů Číňanům na brikety do kotle, na tohle hospodaření v rámci globálního trhu vám z vysoka se..
https://www.extrastory.cz/praveke-lesy-sehraly-dul...

0
# 07.12.2020, 22:32

Globální oteplování je naprostý nesmysl, nikdo mi ještě neřekl, jak na to přišel, že se jedná o globální oteplování. Není hmatatelný důkaz globálního oteplování!! Lidé jenom papouškují, co slyší v médiích. Tím ovšem neříkám, že bychom se neměli chovat k přírodě slušně. To určitě ano!!

0
# 07.12.2020, 23:06

Yurri
Tohle není globální oteplování. Příroda je živá (když to takhle řeknu), to znamená, že se otepluje a pak ochlazuje. No, mění se. V tom článku je dobré toto (,,Když se budeme všichni hodně snažit, přestaneme produkovat emise skleníkových plynů. Tím, že skoncujeme s emisemi, ale globální oteplování nezastavíme´´) Abychom mohli něco zastavit, tak je potřeba, aby to probíhalo. Nemůžeme zastavit něco, co není:D To je jako, kdybychom chtěli zastavit zastavený vlak:D

268
# 07.12.2020, 23:47

sunset
Sunset na to přišel a 33 států se zavázalo bojovat s klimatickou změnou, protože GO neexistuje, můj sen je, že naše vláda se k problému postaví čelem, ale přece nemáme moře, tak se nás to netýká, sice nemáme zásoby podzemní vody a jsme pomale nejohroženější z Evropy, ale psssst, máme přece jaderky, tak to bude cajk.
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novozel...

0
# 08.12.2020, 00:22

Yurri
Ukažte mi absolutní důkaz, že probíhá globální oteplování. A obhajte mi to něčím, proti čemu se nedá nic říct. To, že 33 států bojuje proti globálnímu oteplování, nejsou fakta o globálním oteplování, ano. To že skupinka vědců udělala prognózu, že za x let bude teplota taková a taková, o tom lze diskutovat, Příroda si udělá svoje a opak může být pravdou, taky nemusí, ano, ale jsme lidé a neumíme vypočítat to, jak bude za x let. Nevěřím tomu.

268
# 08.12.2020, 05:38

sunset
Nemá cenu předkládat důkazy někomu, kdo v něco nevěří, ten si totiž uvěří čemu chce, vybere si argumenty, které se mu hodí do jeho vnímání světa a vy jste z jiné planety, já věřím přírodě, že si umí s problémem poradit a na zákony akce a reakce a na klimatické body zlomu, které když překročíte, tak již není cesty zpět, tak jak vyplývá z mého předchozího odkazu. Už jen z toho má obavy skoro 200 států produkujících 90% celosvětových emisí v Pařížské klimatické dohodě, která je bohužel až moc rámcová a ještě pěkně děravá, zřejmě úmyslně:
https://www.idnes.cz/technet/veda/emise-co2-vliv-d...

A tady máte výcuc z toho, jak nám to Uršulka poněkud zpřísnila:https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-koment...

0
# 08.12.2020, 19:17

Yurri
Děkuji, ale neberu to. Nepřesvědčilo mě to, že probíhá globální oteplování. Myslím si, že je důležité o tom diskutovat, abychom pouze neopakovali to, co slyšíme z médií, ale velmi důležité je argumentovat.

50
# 08.12.2020, 19:50

sunset
Myslím, že jsem Vás pochopil. Jste skeptik, který nevěří ničemu. Víte jak poznáte GO? Pište si do kalendáře každý den kolik bylo stupňů a za pár desítek let zjistíte, že to roste a budete mít vlastní nefalšované měření. Ovšem pokud to berete z pohledu tisíců let, tak se možná i ochlazuje.

0
# 08.12.2020, 20:00

Počkejte několik let a uvidíte, že to s tím GO není tak horké:)

3
# 09.12.2020, 00:43

Nevím, ale globální oteplování (či změna klimatu) mi přijde jako vcelku trefné pojmenování toho, co se aktuálně děje (viz přiložený graf). Za posledních 2000 let jde o prokázanou (takže nejde vůbec o to, zda tomu věřit nebo nevěřit, ale prostě to brát jako fakt) a extrémně rychlou změnu klimatu, a to na globální úrovni.

I kdybychom pominuli, že za to může CO2 (např. že to není vědecky dostatečně zdůvodněné), tak toto se z nějakého důvodu prostě aktuálně děje a nejpravděpodobnější je vliv člověka (ale je to jedno). A důležité tam je právě to slovíčko "globální", což znamená, že se třeba ve střední Evropě (lokálně) může klidně na několik let výrazně ochladit, ale globálně se bude stejně oteplovat.

380
# 09.12.2020, 07:04

neoen
Taky jeden graf,teploty v Antarktidě a Grónsku zaposledních několik tisíclet do současnosti (roku 2000), co vy na to? Bylo podstatně tepleji..

50
# 09.12.2020, 07:42

palma
Grónsko, Greenland (zelená země) muselo tam být dříve tepleji a více vegetace, jinak by to Vikingové či kdo takto nepojmenovali.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.