Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Příliv teplého vzduchu vrcholí, ne všude se ale projeví

Diskuse o počasí Globální oteplování

39
# 04.10.2020, 09:38

palma
Nojo, na 1.miste prachy, pak prachy a na konci se krčí životní prostředí a jeho ochrana. Tahle nákladná zrůdnost je toho příkladem.:(

119
# 05.10.2020, 14:45

Do roku 2070 bude muset opustit domovy třetina světové populace (3,5mld.), studie IEP uvádí tak 1 miliardu do půlky století. Členské státy OSN nebudou moci vrátit tyhle klimatické uprchlíky domů, pokud se vám to nebude líbit, tak obrazně řečeno to bude jako chtít udržet kostku cukru v hrnku čaje, určitě s tím počítejte.
Máme jedny z nejmenších zásob podzemní vody v EU, ročně přijdeme o 21 milionů tun úrodné půdy, další stejné množství zem. půdy má utuženou vrstvu hlavně díky těžké technice, musíme v prvé řadě zabránit erozi, pak vrátit půdě retenci, ať nám něco vody vůbec zbude, jak říkám, zatravnit, zakeřit, zalesnit, zamokřit, půdu extrémně zůrodnit a obhospodařovanou plochu redukovat, všechny zastavěné povrchy předělat na průsakové a města klimaticky zneutrálnit, všechno se ví jak.

113
# 05.10.2020, 15:04

Yurri
No, ještě je možnost ty "uprchlíky" na svoje území nepustit..

119
# 05.10.2020, 15:25

palma
Oni se vás při určitém počtu v několikáté vlně ptát nebudou a ty nejnedobytnější pevnosti se většinou ukázaly jako nejrychleji opuštěné a na soukromou ochranku nebo dokonce armádu bych moc nespoléhal;-)

113
# 05.10.2020, 17:34

Yurri
No, záleží na tom, jak ten "zákaz" prezentujete, jeden kníže v minulosti sice nechutným způsobem, ale velice účinným, odradil například Turky od dalších pochodů na jím spravované území...napovím....byl třikrát jmenován valašským knížetem..:D... když pobil asi 30 000 nepřátel, pravil, že tím sníži celkově chudobu v zemi...pravda, jiná doba ale právě takové leckdy doba zrodí.. nu jak vše dopadne, asi nezažiju, asi ani není co o to stát..

119
# 05.10.2020, 21:08

palma
Hlavně ať ten zákaz dá někdo důvěryhodný, protože tady u nás bychom s ním byly jako vždy historicky v opozici a to není vhodná taktika pro trpaslíka ve střední Evropě, snad bude shoda aspoň na V4, CoV je výborný nácvik a zatím je to naprostá katastrofa na všech frontách, je třeba z toho vyvodit dalekosáhlé důsledky, ať ty oběti nepřijdou vniveč, mantra o ekonomickém růstu HDP jako kvalitativním ukazateli vývoje společnosti konečně padne, uctívali jsme falešné modly řečeno historickým jazykem, ten chaos ve společnosti je úplně ve vzduchu hmatatelný a každý, kdo má trochu citu, to musí zcela jasně vnímat. Vy i já zažijeme ještě zajímavé časy, nebojte:)

S těmi Turky mi to připomíná vítězství v bitvě u Vídně r. 1683 zejména s přispěním legendárního polského knížete Sobieskiho, který pak paradoxně nechal v Polsku postavit hafo mešit, protože měl v armádě věrné polské Tatary, jejichž jazykem mluvil a které si zamiloval, jak se říká poznej svého nepřítele a zaútoč na něj jeho nejlepšími zbraněmi a hlavně odměň své spojence, teď se podívejte na Pyrrhovo vítězství vítěze našich krajských voleb nebo naše postavení v rámci EU.