Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Zvlněná studená fronta přinese velkou oblačnost a srážky

Diskuse o počasí Globální oteplování

107
# 18.06.2020, 19:51

Tady pěkný článek o tom, že se budou střídat období sucha a povodní mnohem častěji a podle mě se budou muset absolutně změnit priority, krajina musí hrát prim, zateplení školy musí holt počkat no, hlavně poslední větu tesat do kamene, teda spíš do dutých hlav, co ještě nechápou.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/konecne-prsi-al...

107
# 18.06.2020, 23:20

palma
Jo podívám se tam na exkurzi, ale jsem k tomu skeptický, za 10 let budeme znát odpovědi, to je pozdě, mám raději praktiky než vědce, ti budou stále jen zkoumat a nic, ohledně výparů, vlivu vegetace a větrolamů jsou mraky studií a stejně to v reálu k ničemu velkému nevedlo, vždy jen pár nadšenců či osvícenců nebo bohatých. Už jsem to asi sdílel, ale řešení je tady po ruce a nemusí se nic moc nového vymýšlet, příroda je milionkrát moudřejší než všichni vědci dohromady, jen ji podpořit a ona si poradí:
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-koment...

Tady v příhraničí se dobře ví, jaká zeleň je do budoucna odolná, vždyť jsou na to letité projekty mezinárodní spolupráce s praktickými výstupy:
http://www.unserboden.at/files/20180507_infofolder...
Do toho Absdorfu se na ty výsadby taky mrknu, je to u Tullnu, který je rodištěm ekologických přírodních zahrad v Evropě a je jich tam rovnou 70 vzorových, takže fajn inspirace.

88
# 19.06.2020, 08:31

:D, nojo, chtělo by to konečně se shodnout, rozhodnout, a začít naostro.. já jsem se nedávno "zmocnil" několika sazenic pouštní lebedy, fantastická věc, vydrží to horko, sucho, jde to použít jako živý plot (je to keř), v zimě neopadává, vydrží + 50 až - 30, a je bezvadná do salátů, jedlá, mírně slaná.. paráda,a když to má jen trošku vody roste to jak kráva..:D, tak budu sázet do plotu, až poporoste..:cool: Jinak tady už přestaly odcházet borovice, už nerezatěj, malé plus, uvidíme co bude po zbytek roku..odkaz výše zkouknu..

107
# 19.06.2020, 22:47

palma
Já jsem spíše na nějaké ty klasické modré bobuloviny (dříny, muchovníky, ostružiny, kamčatské borůvky), rybízy a angrešty a díky tomu substrátu z terra prety by to mohlo vydržet mnohem více, než normálně, kdy je při suchu kulový. Jako líbilo by se mi v lajně tam lupnout třeba levanduli proti škůdcům, pak třeba chřest a všechno to v sadu mezi liniemi stromů atp., ale fakt se to blbě testuje, jsou to trvalky a chtělo by to namíchat vždy půdu na míru. Zelenině taky přece svědčí smíšená polykultura, tak proč nezkusit keřové patro, teď se ale raději chystám na zdravotní záležitosti jako ořechovka, bezinkovka, prevence na kokota Covida.