Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Denní maxima vystoupí až na 33 °C

Diskuse o počasí Globální oteplování

110
# 16.07.2020, 23:56

palma
Jo díky za odkaz, později něco pořídím, dnes aplikace 500 litrů terra prety do záhonu, když jsem viděl ty ceny na Amazonu, tak asi taky budu chtít za tzv. 5 litrový aktivátor růstu 80 Euro, v tom případě jsem dnes aplikoval substrát za 8000 Euro, takovejch vám udělám ze zábavy za zimu klidně 10, ještěže mě byznys sektor nezajímá.

93
# 17.07.2020, 07:45

Yurri
Jo, jo, asi vyfotím i svůj záhon s terrapretou, je to neskutečný, jak to tam roste, jinak používám k "aktivaci" třeba po namrznutí na jaře, či k moření semen dost často lignohumát, , funguje pěkně, litr za stodvacet, nicméně při mých cestách na Šumavu, přes Soběslav byl jsem upozorněn, že v místech bývalé těžby, si ho můžu načerpat přímo z rašeliniště, tak jsem to po dohodě prubnul a porovnal působení, vypadá to, že není rozdíl..:D., a svojí terrapretu jsem se snažil tvořit podle tohoto návodu, tak snad to tak nějak má být.. ne vše jsem tam dostal, i tak to pěkně "vonělo"...:D.....https://www.awashop.cz/terra-preta-c2156/
Toť zatím vše k mému osobnímu zahradnímu boji s GO..:cool:

110
# 18.07.2020, 23:32

palma
Jo četl jsem studie jestli lepší lignohumát nebo mykorhiza nebo azotobakterie nebo houby rozkládající patogeny, je to pro každou plodinu individuální a záleží i na typu půdy, takže docela velká věda, ale nejvíce záleží stejně na vlhkosti, bez které můžete plodinu vystresovat tak, že zaplodí i méně bez čehokoliv, podobně to podle mě platí o terra pretě, nesmí přeschnout, nejlépe ani zmrznout, teprve pak mohou vzniknout předpoklady pro onu dosud nevysvětlenou regeneraci, musím tomu přijít na kloub, vyrobil jsem ji spíše oběma metodami (anaerobně i aerobně), aby byly živiny opravdu dostupné a jsem ve fázi 2, tzn. zapravení a adaptace do lokální půdy, občas postupuju intuitivně a nedá se vysvětlit, co jsem při tom všem už zažil, fotky klidně pošlete, snad to jako konkrétní návrh řešení GO tady nebude nikomu vadit, však se o to pokoušely prastaré civilizace v Africe, Asii a Americe, tak proč nezkusit tady.
Výsledky pokusů desítek variant přesně popsaného složení záhonů, na kterém dělaly stovky lidí 1 německého projektu jsou zde:
file:///C:/Users/Uzivatel/Downloads/SachberichtModellprojekt2018%20(5).pdf

93
# 19.07.2020, 19:04

Jedna zajímavost, minulý rok se rozpadl antarktický vortex, což není opravdu moc časté, a teď koukám, GSF tam od 26 - 27.7. maluje opět počátek stratosférického oteplení, to není příliš obvyklé.v tuto dobu,.nevím zda to může souviset s GO ale objevuje se to nějak podezřele často v posledních letech..

110
# 25.07.2020, 22:38

Prej existují obavy, že GO je již nezvratitelná jistota, milí vědci a o čem se to tu léta bavíme ;-)

Snaha lidstva mi zatím připadá jako snaha zachytit vodu v cedníku zalepením 1 nebo 2 dírek, když napneme všechny síly, tak možná půlku dírek ucpeme, no ale co se stane s ostatními? No přece protečou o to rychleji. Není to důvod nic nedělat (jak by si někdo mohl chybně vyložit), ale podle mě jen takový realistický odhad skutečnosti.
https://refresher.cz/86962-Katastrofu-uz-mozna-nez...