Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Globální oteplování

386
# 17.01.2020, 16:26

Mike11
Problém je to, že se nám o tom od začátku lže, a na tom se důvěra a podpora nedá vybudovat. A říct natvrdo, na individuální dopravu zapomeňte, to se holt nikomu nechce..Je hezké po mě chtít řešení, když ho nemají nikde na širém světě.. Někdo navrhne paskvil, vydává ho za geniální dílo, a když se ukáže, že je to cesta do pekel, tak řekne, aspoň jsme se pokusili, tak něco navrhněte..prostě velice kvalitní hromadná doprava, vrátit trolejbusy, eventuelně zkusit hyperloop, protože to evidentně vyjde na stejné peníze jako celé elektromobily..jo a mezinárodně a zámořsky.. babo raď, odlučovače do lodí pro začátek, zrušit letadla.. a jsme u toho, pokles ekonomik, nestabilita..a ohledně GO.. furt mi nejde do hlavy, jak mohli tak dlouho prosperovat dinosauři, pouze okolo 10 až 15% kyslíku asi šestkrát více CO2, plus vyšší koncentrace ostatních plynů..a to uznávám, že nárůst CO2 je problém..co s tím? Už jsme to tu řešili, snížit spotřebu na nutné minimum. s tím se pojí menší přeprava zboží, menší výroba zboží, nižší emise, nižší zatížení životního prostředí.. a třeba postavit kvalitnější jaderné elektrárny ve velkém...

42
# 17.01.2020, 16:53

Sammler07
Parlamentní listy patří mezi weby, které většinou prezentují alternativní a nekonvenční pohled na věc a tyhle weby bývají někdy označovány za dezinformační. Jinak ten článek z parlamentních listů je docela o ničem. Titulek, že končí globální oteplování je jen pro upoutání pozornosti a kromě odborného popisu různých klimatických cyklů, tam v podstatě nic jiného není.
A stejně ať jsou cykly v jakékoliv fázi, tak globální teplota určitě dále poroste, nejrychleji v oblasti Arktidy, Ruska, Evropy a (Sev. Ameriky?). Česko patří mezi místa na světě, kde je oteplování velmi rychlé.

42
# 17.01.2020, 17:09

palma
Já to myslím tak, že vyrábíme v současné době možná neefektivní elektroauta, ale kdybychom je nevyráběli vůbec, tak bychom je nemohli dále rozvíjet a zlepšovat. Člověk se nedostal do vesmíru úspěšně na první pokus.

aura333
Hlavně to že existují nějaké cykly si vůbec neodporuje s GO. Na to je potřeba se podívat do minulosti, kdy není ani důležité jestli bylo tepleji, ale jak rychle ty teplotní změny probíhaly a čím byly způsobeny. Nic se neděje jen tak náhodně. Na většinu výkyvů je vysvětlení. Tak i je vysvětlení pro dnešní nárůst teploty.

Pokud tomu vysvětlení někdo nevěří, pak by neměl věřit ani že se dějí nějaké přírodní cykly, protože na to přišli ti samí vědci :)

42
# 17.01.2020, 17:24

Jinak docela by mě zajímalo, jak rychle se reálně planeta otepluje. Např. v roce 2014 byla globální teplota +0,73C, letos +0,94C. To je +0,2C za 5 let.

Může být období 2015 - 2019 jen teplá perioda a přijdou chladnější roky?
Nebo se skutečně otepluje skoro 0,5C za dekádu?

42
# 17.01.2020, 17:33

Mike11
Jeden cyklus může mít 100x větší vliv, než jiný apod.

33
# 18.01.2020, 21:23

palma
no zrovna vyuziti energie vody je asi to nejsetrnejsi co mame k dispozici.
Ten clanek mi pride napsanej hodne tendencne. Vsechno je negativni, vsecko je spatne, ani chlup pozitivni.
Jak vypadaj treba evropsky reky? Mozna bysme mohli jit prikladem, prehrady zbourat a deregulovat koryta at mame zase pekny pereje, obcas totalne vyschly dno a neregulovatelny zaplavy, ktery by semtam zurodnily nase niziny blahodarnym bahnem :D
Co treba Asuanska prehrada? nezda se ze by udoli Nilu trpelo neurodou a suchem. Ony i ty zaplavy se daji poustet kdyz je potreba a i se to semtam dela, jen to uz neni zivelny.
btw Etiopie dokoncuje prehradu na Modrym Nilu kde bude asi 7. nejvykonejsi hydroelektrarna na svete. Napoustet ji budou nakejch 5-15 let podle srazek; o tom urcite jeste taky uslysime..jak je to strasny :)

386
# 20.01.2020, 22:48

Čtu a přemýšlím nad argumenty obou stran, a fakt je, že to, o čem se píše v tomto článku je docela zajímavé a druhá strana by měla odpovídat a ne to odbýt tvrzením, že to není tak jak se píše...
https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/analyza-pr...

0
# 21.01.2020, 10:01

Kdoví jak to s tím globálním oteplování vlastně je a je-li vůbec na vině CO2.

272
# 21.01.2020, 10:43

První teorie o GO byly na světě už koncem 19. století a od 70.-tých let má opravdu relevantní většina klimatologů celkem jasno, jestli se někdo probudil až s Gretou, tak má pár dekád zpoždění a na reakcích je to vidět, ale to je přirozené, horší jsou popírači vědecky ověřitelných dat a nejhorší ti, co nás Evropany znevýhodní v nekompromisní globální tržní ekonomice a ještě bez patřičné protihodnoty. EU chce od ČR u.neutralitu, dobře, ať zaplatí komplet úpravu krajiny do zasakovacího přirozeného pestrého stavu, který nás jediný může zachránit, jestli jim to někdo podepíše jen za možnost mít pár bloků JE, tak je to hlupák.

42
# 21.01.2020, 12:32

Mě nejvíce baví ti, kteří argumentují stylem "skleníkové plyny jsou nic oproti energie ze slunce". Nerozumí skleníkovému efektu, ale v otázce GO mají jasno :D

0
# 21.01.2020, 13:48

Pojem skleníkové plyny vznikl někdy v období popu a Michaela Jacksona. Je potřeba se více zaměřít na Univers, ( tak jak to snad skrytě v textech myslel i tento král popu)...nevím, třeba nějak vymyslet jak dostat odpadky a jedy ze Země mimo oběžnou dráhu planety...Prostě ten binec sunout někam mimo...myslím, že místa na odpady je v naší slun. soustavě dost !
A namísto jádra bych volil čerpat energií z blesků.

386
# 21.01.2020, 14:51

Takhle se vyjadřuje blázen... Pokud si chce alespoň představit jak by splnění jejích požadavků vypadalo, pak ať shodí jejich auto ze srázu, vypne přívod plynu do jejich domu, vypne přívod elektriky, ponechá si jedno tričko, jedny kalhoty , jedny boty a bundu a budiž, dvoje ponožky a dvoje kalhotky, podprsenku evidentně nepotřebuje,..zahodit mobil asedět potmě a hřát se na společné hromadě a neprdět...:!!:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na...

272
# 21.01.2020, 16:08

palma
Je to přece strategická pozice, být radikální a chtít okamžité řešení, drží se pokynů týmu, jinak by se rozpustila v davu a ztratila kredit. Já bejt na jejím místě, tak to posunu dál do nějaké konstruktivnější roviny, něco jako, kdo přijde na řešení toho či onoho, může se mnou na cestu kolem světa na plachetnici nebo aspoň přes Atlantik, ať se dostane na každého;-)

386
# 21.01.2020, 17:23

Yurri
Tak já si strategicky objednal dvě sazenice PAW- PAW, nebo-li muďoulu, a míním je zjara šoupnout na zahradu, je to prý moc chutný ovoce, krásně kvete, nenáročný strom vydrží přes -20 a nejsou na to u nás žádní škůdci, zkoušim zkrátka různé možnosti a uvidím, jak to vyhodnotí náš domácí tým..:)..

32
# 22.01.2020, 08:50

palma
Já je zkoušel předloni, kus za 500 Kč a hned zjara mi je v dubnu spálily mrazy :( Ale tak hodně štěstí

272
# 22.01.2020, 10:51

Na.Guru
Přesně co tvrdím už dlouho, nebýt vlivu člověka, tak se v globále už tak 50 let lehce ochlazuje, proč to furt někdo nedokáže pochopit, asi spíš nechce. Ochlazovací efekt vegetací funguje jen omezeně díky střídání ročních období (většina pevniny na S polokouli, ve veg.klidu to holt nefunguje) a díky třeba suchu a větru rostliny odpařují málo, vyšší odpařování oceány a tím vyšší koncentrace v.par a rychlejší oteplování to spolehlivě přebije, zvlášť když se klimatizace planety (ne plíce) Amazonie (a vůbec všechny tropické pralesy) zadrhnou, už jen to stačí na masivní extrémy a nemusíme už odteď vypoušťet skoro žádný CO2, jsem realističtější než Greta, pač vím, že to nejde a i kdyby šlo, tak za mého života nepomůže, je mi líto, tak to prostě je, mladí to asi nebudou chtít slyšet.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.