Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Ráno často nízká oblačnost, od východu se bude protrhávat

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 26.09.2024, 13:12

Yurri
Jak psal Palma v posledním odstavci,někdo ano,někdo ne,nebo snad je ve Vašich silách spasit přelidněnou Indii potažmo planetu? To ona si to zařídí po svém,aniž by nás vyhubila, nechá nás jen trpět.

# 26.09.2024, 13:42

Máme chvíli po povodních a jaká opatření k jejich eliminaci se budou dělat,když nejsou finance? Udělají se nějaké sbírky, přijde 50 miliard z Bruselu,ale to nestačí ani na zahlazení škod.Po povodni by se aspoň měla vyčistit,případně prohloubit koryta vodních toků,ale zas ty finance.Uděláme na to sbírku?Klidně,ale 90% lidí si řekne,proč mám něco dávat,vždyť mě ta řeka neohrožuje.A s touhle mentalitou dnešních lidí chcete společně bojovat proti GO ? To je nemožné.

# 26.09.2024, 17:34

Systém založený na růstu v omezeném prostoru zkolabuje.

To nezmění ekonomické blábolení, bludy ani lži.

Čas.

413
# 26.09.2024, 17:50

ACEOF ACES
Vy vylezte na strom a jezte ořechy, tam opravdu ekonomika není nutná, ale až tři utrhnete a budete to chtít vyměnit za korálkovou sukýnku, aby jste neměl holej zadek, tak tam už ekonomika bude působit, protože první otázka bude znít... za kolik ořechů bude ta sukýnka, takže s tou ekonomikou melete kraviny, to totiž není blábolení, to je základní ekonomický zákon a to.. za kolik..a je jedno jestli platíte ořechem, škebličkou nebo korunou či dolarem.

A s tím vaším blábolením, že systém založený na růstu v omezeném prostoru zkolabuje... samozřejmě, že zkolabuje, a stává se to dnes a denně, na tom je ten pozemský koloběh založen, přemnoží se hraboši, na omezeném prostoru vše sežerou... pak není co žrát, predátoři, nemoci a hlad je vyhubí do té míry, že přežije nějaký ten základ.. a ten pak jede zase do růstu a tak pořád dokola už tisíce let.. nu dojdou zdroje lidem, část, klidně velká, vymře, popere se ve válce, zredukuje se množství, a jelikož lidé používají i mozek (někteří) tak mají malou šanci, že příště si to už ohlídají, jinak je čeká to samé co hraboše, plus teda ještě se mohou přilepit někde k něčemu, přičemž pointa bude, že už se nenajde nikdo kdo by je odlepil, tudíž lidstvo třeba i vymře... To je co?

# 26.09.2024, 18:09

ACEOF ACES
Až ten Váš odpočet doběží,co na naší planetě nastane ??? Definujte mi to Vaše “systém zkolabuje”

413
# 26.09.2024, 19:58

TomasMost
To on definovat neumí, někdo někde dal nějaké datum, asi jako tehdy, že 12.12.2012 bude konec lidstva, nebyl, tak se to posunulo, a za 7 let a 4 měsíce, má dle předpovědi vyvolených přiletět Aštar Šeran a ten to všechno všem spočítá, tak jsem to našel na Googlu a tak to musí být pravda..:!!:

301
# 26.09.2024, 20:29

TomasMost
Počítám s globální potravinovou krizí a s velkoplošnou likvidací povrchové biomasy, což ovlivní celosvětové klima naprosto spolehlivě a produkce CO2 nás v tomhle nemusí moc trápit, protože to už bude marginální problém oproti třeba nedostatku pitné vody. Zatím zkouším nějakou tu potravinovou soběstačnost na maximálně zúrodněné půdě na minimálním prostoru v polykultuře, podobně jako kdysi uměli jihoameričtí indiáni terra pretu, než se tyhle znalosti nenávratně ztratily.

# 26.09.2024, 22:49

Yurri
Možná by to chtělo globální potravinovou krizi už dnes,protože vyhazujeme až 40% potravin a v roce 2030 má být každý 5. člověk na světě obézní (nejvíc USA,Británie,Čína).Pokud světová populace poroste podle plánu,tak třeba díky nutnosti přechodu na jiné zdroje výživy začneme jíst zdravě.Takový hmyz (samý protein a žádný cholesterol),mořské řasy,sója,falešný banán,umělé maso ze zkumavky s chutí skutečného masa,fazole,ovoce,zelenina atd. Co jsem četl,tak EU by měla být potravinově soběstačná minimálně do roku 2080 (v Evropě má počet obyvatel v nejbližších letech spíše klesat). Terra preta těžená v Amazonii se prý sama obnovovala (1 cm za rok)

301
# 27.09.2024, 06:33

TomasMost
Strašně naivní, už jsme to tady řešili, produkce musí stoupnout o 40% a zároveň obsah důležitých nutričních prvků bude klesat, klimazměna viz předchozí tabulky dá do pohybu takové masy lidí, že si to vůbec nějaký rozmazlený Středoevropan nedovede představit, ceny našich energií jsou proti tomu prkotina, slavné OZE nebo elektroblbiny nebudou lusknutím prstu důležité, pořádně si ty brzy neobyvatelné zóny prohlédněte, MMF + SB + OSN má jasno, ale tady furt někdo bude strkat hlavu do písku, tohle bylo vtipný, 2 okurky na osobu v bohaté Británii:D:
https://zpravy.kurzy.cz/699749-hrozi-svetova-potra...

Já si tu houbu z půdy vyrábím a testuju kde co, co Vy?https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/muze-n...

# 27.09.2024, 08:16

Yurri
Hmyz jako potrava nám jednou bude i chutnat,jen teď k tomu má většina z nás odpor,ale má velkou výživovou hodnotu.Na zahradě si vypěstuju brambory,fazole,zeleninu a ovoce,vodu k zalévání budu střádat celoročně.V úvahu přichází i chov zvířat (kozy,slepice).Prostě se jen vrátím k tomu,co dělali naši předci.EU musí migraci regulovat,nesmí dopustit,aby nás Evropany v konečném důsledku migrace zbavila životaschopnosti.Já nevím,jestli potravinovou krizi a masivní migraci kvůli klimatické změně ještě stihnu zažít,zatím jsou to migranti ekonomičtí.Británie a omezené množství zeleniny ? Když si článek přečtu,tak zjistím,že za to může Brexit,nedostatek pracovní síly,válka,narušení koncepce řetězců,vysoká cena hnojiv,pak tedy i možná klimazměna.

301
# 27.09.2024, 09:51

TomasMost
Takhle to dopadá se silnými řečmi o migrantech, absolutně nezvládnuté od EU, teprve po 10 letech migrační pakt, s tímhle chcete čelit přílivu z neobyvatelných zón a končícího zemědělství viz mapa světa? Naprosto bez šance a na zdi a ploty rovnou zapomeňte.
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/mi...

413
# 27.09.2024, 09:56

Yurri
Ten člověk co to napsal zcela opominul jednu zásadní věc, až to začne jít do krajnosti, nastane čas, pro krajní řešení, a to bude rychlé a účinné, tak to chodí na tom světě...lidi na to uslyší až ve chvíli, kdy jim začnou hořet baráky a sousedé končit hromadně s kudlama v břiše..doufám, že to co jsem napsal, někdo nebude považovat jako výzvu k násilí, popisuji pouze následek budoucího stavu.

# 27.09.2024, 10:12

Už dneska se ČR k povinnému přerozdělování migrantů staví zády,mělo by záležet na nás,kolik jich přijmeme nebo jsme schopni přijmout abychom si ještě zachovali svoji tvář.

301
# 27.09.2024, 10:20

palma
Tak je to pisálek, který ještě neví co nás čeká, ale pěkně popisuje ty výsledky těch slibů, které se po zvolení změní v pravý opak a stejně na to ti tupci voliči naletí znova a takhle si to tady v Evropě pytlíkujeme, jen sliby a práce v reálu veškerá žádná, jen úřednické pindy na papíře, jako s tou půdou a krajinou, zájmy jsou holt jinde, no jak myslíte, docela bych se díval jak to vypadá v kibucech u Libanonu.

# 27.09.2024, 20:11

27.09.2024 Mexiko, hurikán John "zombie bouře", přívalové deště, záplavy, sesuvy půdy
27.09.2024 USA Florida, Georgia, Jižní Karolína, Severní Karolína, Virginie, Tennessee; hurikán Helene až 220km/h, tornáda, rekordní srážky, katastrofální záplavy, sesuvy půdy, krizový stav

Můj odpočet nemá spojitost s Aštar Šeran, a kdo ten můj odpočet nebo mě s Aštar Šeran spojuje, tak je lhář.

413
# 28.09.2024, 10:34

ACEOF ACES
Za Aštara se vám omlouvám, to není relevantní, nicméně máme v tomto oteplovacím období tolik proměnných, že těžko může kdokoli určit přesné datum ( na měsíc či rok určtě) jako bod nějakého zlomu, navíc na sedm let dopředu, to je spekulace.

413
# 30.09.2024, 06:28

Doporučuju přečíst.. už i v zemědělství jsme sto let za Číňanama.. https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/%C4%8D%C3%A...

obzvláště mne pak zaujala poslední věta v článku..
"V uplynulých letech tak byla zavedena různá modernizační opatření ke zlepšení výnosu polí, farem a plantáží, včetně vytvoření vysoce kvalitní zemědělské půdy a podpory technologických inovací." No, a pro finální projekt zlepšení vlastností půdního profilu, neváhali ti hnusní Číňané provést detailní sondování v celé Číně s mřížkou rozlišení 90m!.. Kam se na ně se..me.. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/...

No a výsledkem výstupu je toto: https://theconversation.com/how-special-soil-obser...
https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo...

A nakonec přidávám jedno ilustrační foto, jak ý je výsledek zúrodňování pouště v Číně..

A za ten nakonec:D ještě jeden odkaz..protože jsme na In počasí, tak na pana Žáka a něco o GO...
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/klimatolog-mich...


zúrodňování pouště..Čína
171
# 30.09.2024, 19:24

palma
source fotky je trust me bro...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.