Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Globální oteplování

42
# 31.12.2019, 14:27

Yurri
Je to trochu OT, ale myslím si, že lidem chybí kritické myšlení. Respektive ani neví co to je. Myslí si, že myslet kriticky a selským rozumem znamená číst alternativní média a sledovat YouTube, odmítat vše co řekne ČT nebo IPCC. To jim bohužel vkládají do hlavy politici jako je Zeman, Okamura, V. Klausové (ODS!), Babiš.

Jenže když se jich zeptáte, proč si myslí, že GO nezpůsobuje člověk odpoví něco ve smyslu - "to jsou nějaké cykly" "to dělá příroda". Místo toho aby si zjistili, jaké konkrétní cykly a co to znamená, tak jen citují informace z dezinformačních webů, které často nejsou ozdrojované, případně vedou na nějaké anglické blogy atd. což samozřejmě není relevantní a pravdivý zdroj informací, který by se zakládal na vědeckých studiích.

77
# 31.12.2019, 14:47

Mike11
Mýlíš se, lidem nechybí kritické myšlení, nedělej z nich hlupáky a 🐑. Nechyběla zmínka o Zemanovi, Babišovi, Klausech a Okamurovi, zapomněl's na opozici, na tu hlavně, tam bude zakopaný pes, hlavně vyváženě a pravdivě co?

42
# 31.12.2019, 15:41

charlie
V. Klaus je v opozici. Stejně tak Okamura. To jen tak na okraj ke kritickému myšlení.

77
# 31.12.2019, 17:04

Mike11
🙂, dobře víš jakou opozici mám na mysli.

42
# 31.12.2019, 23:37

charlie
Vidíš, zřejmě si naletěl vlastním bludům :) Skutečně tu není opozice vs ostatní strany, ale je tu mnoho odlišných stran, s mnoha odlišnými názory a postoji. Jen ti výše zmínění jsou populisti, kteří chtějí získat co nejvíce hlasů, hlásáním lží, polopravd a dezinformací. Tak to prostě je.

Přiznám se, že před pár lety jsem měl podobné myšlení, než mi došlo, co jsou tito zač. Že lžou a uráží ostatní, pokud se zjistí, že nemají pravdu.

Pochyboval jsem o globálním oteplování, než jsem se začetl natolik, že jsem zjistil, že zkrátka veškeré argumenty proti jsou liché.

Věřím, že i ty jednou porozumíš.

77
# 31.12.2019, 23:58

Ti, podle tebe populisté jsou dnes a denně nejvíce uráženi, dehonestovani a vláčeni bahnem a netýká se to jen politiků, ale veřejné části, odborné části i části vědecké jen kvůli odlišným názorům, než jsou rádoby oficiální a správné.

386
# 02.01.2020, 09:16

Koukam, že v Austrálii už je prakticky válečný stav.. tak to je maso!
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/oblo...

Navíc už tam shořelo přes pět milionů hektarů, a předpověď je že než se to podaří uhasit půjde o cca 10 milionů.. rozlohou... dvakrát Slovensko..

386
# 03.01.2020, 16:57

Takové malé teplotní zhodnocení uplynulého roku, ovšem ještě bez prosince, který ovšem na hodnocení moc nezmění, maximálně ho vylepší ve prospěch tepla...čili, možná bude ten rok 2019 nejteplejší..:!!:
https://magazin.gnosis.cz/rok-2019-bez-prosince-by...

96
# 04.01.2020, 10:12

palma
Právě zpracovávám data z meteostanice za poslední dva roky. Rok 2019 jsme u nás měli teplejší o 0,1°C než rok 2018, který patřil k nejteplejším a možná u nás zatím nejteplejší byl. Připravuji ještě další srovnání včetně intenzity solárního záření a celkové entalpie vzduchu.

palma
Opraveno ;-)

386
# 04.01.2020, 12:32

ROFA
:D.. je mi to jasný... ale správně už je to předloňský rok..taky už jsem se letos sekl...

273
# 06.01.2020, 23:08

Czechia
Dle předpokladu se nasazuje ve velkém armáda, však jsem říkal přezbrojit, teď to odnesla Austrálie, snad si nemyslíte, že se to nebude opakovat a severní polokoule zůstane ušetřena, nevím na co všichni čekají, asi až to nastane, místo toho se řeší magor Trump, zpovykaní středověcí muslimové, labilní trhy a závislosti civilního zlenivělého obyvatelstva.

Jinak posílám odkaz na výzkum ohledně prokazatelného vlivu člověka na GO nejenom v globálním, ale i lokálním měřítku, prý jednoznačné od r. 1999:
https://www.wetteronline.de/klimawandel/zusammenha...

32
# 08.01.2020, 21:10

Petr75
Zajímavá myšlenka. Co když je naše současná celosvětová civilizace, která je schopna uvolňit CO2 do atmosféry, jen jakýsi záchranný prvek celého současného přírodního systému? Co když je vše jak má být?

77
# 09.01.2020, 00:44

Mike11
Poslední věta je nabubřelá, stejně jako výkřiky druhé strany. Ani jedna ani druhá nikdy nebudou schopny dokázat, že měly pravdu, ať se to bude vyvíjet tak či onak v pravidelných, nebo nepravidelných vykyvech nahoru dolů s teplotou a srážkami.

69
# 09.01.2020, 07:23

Na.Guru
Proto jsem tento již starší názor sem umístil. Dnešní doba je plná "vědců" a "expertů" kteří vydávají zaručeně pravdivé "vědecké práce" a orientovat se v tom kdo má skutečně pravdu a kdo jen chce dezinformovat, či slouží jako nástroj moci je dnes velmi těžké ba nemožné :(

# 09.01.2020, 08:13

Tak jestli si někdo myslí, že lidstvo je záchrana planety, tak to je teda hodně mimo. My jsme naopak zkázou planety. Za posledních cca 150 let vyhynulo asi 60-70% volně žijících živočichů. Samozřejmě to není protože vypouštíme CO2. Problém je mnohem více komplexní, ale prostě počet lidí je už příliš velký a téměř celou planetu potřebujeme pro sebe. Pro divokou přírodu už skoro není místo.

Ono se stejně nic nevyřeší, že přejdeme na jiné technologie, které neprodukují tolik CO2, stejně je náš celý systém dlouhodobě neudržitelný. Článek je vesměs hodně velký blábol, ale v jedné věci souhlasím.
"Dva miliony let jsou v očích přírody okamžikem." To je pravda, a lidé si nejvíce uškodí sami sobě tím jak se teď chovají planetu. Za pár set možná tisíc let nás to zahubí, ale příroda se z toho zase za pár milionů let zotaví. Nicméně my už tu nebudeme.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.