Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Globální oteplování

403
# 24.05.2024, 17:25

ACEOF ACES
Ale ono to jde, ale potřebujete k tomu jiné lidi, než ty, kteří teď chodí po této planetě..:D
Vždyť jsem vám to sem napsal.. když na státní úrovni vyhlásíte snížení spotřeby o třeba 20%... tak zítra máte generální stávku, zastavení chodu státu, nové volby a populisty u moci během dvou týdnů.. co s tím hodláte dělat? Jo, vím, snížíte spotřebu..:D:D:D...

293
# 24.05.2024, 18:05

palma
Ten váš popis současného stavu známe všichni, pěkně polopatě je to popsáno i níže, dobrá je tam ta zmínka o uhlíkové dani?:
https://medium.seznam.cz/clanek/ondrej-kupka-kapit...

Já chci ale slyšet nějaké konkrétní návrhy řešení a tady furt nikdo nic kloudného nenavrhl, zatímco já už se tady pomalu loučím s autem a osobně si odpracovávám spálenou naftu uložením uhlíku zpět do půdy a kompostuju japonským způsobem bez uvolňování CO2, no přece nemůžu být jedinej:D

# 24.05.2024, 18:25

Yurri

Nejste sám.

Každý se může přidat svým dílem.

403
# 24.05.2024, 18:41

Yurri
Však uhlík tam schovávám i já, teď bude další várka na letním bytě, plus skouknu u Olivera (ten známej v Chorvatsku) jak se mu daří na tom záhoně s terrapretou z minulého roku.. Zanesl jsem sémě vašich nápadů i do ciziny..:).. líbilo by se mi tam mít pěkně šťavnatou zahradu, narozdíl od té polopouště co je tam standardem..
Ohledně toho, jak to celkově řešit, jsem to už psal, pokud to bude chtít někdo dokázat, nic, opakuju nic jiného než diktát nebude funkční.. vždyť koukněte, kdyby EU nenadiktovala elektromobilitu a OZe, a migranty a žárovky a kdoví co ještě, tak to nemá šanci na úspěch (problém je navíc ten, že fůra těch záležitostí je opravdu špatně nastavena, včetně dotací, dotace jsou zlo, zlo, zlo, a nic než zlo..

# 24.05.2024, 19:36

Ježdění automobilem nebo létání letadlem je kontraproduktivní, prostředí a klima to ještě zhorší.

293
# 24.05.2024, 20:12

palma
Jo dotace v současné podobě jsou nesmysl, více jak třetina z celého rozpočtu EU jde do zemědělství, které vytváří pouhých 1,4% HDP, jen se dotuje soukromej byznys agrobaronů a ČR je v tomhle odstrašující příklad, tohle všechno bych přesunul na adaptaci krajiny a ŽP na změnu klimatu, benefity vědecky naprosto jinde a ve prospěch nejen nás, ale i našich potomků, podobně jako kdysi uměli naši předci vodohospodářské stavby, ze kterých těžíme dodnes, ví se jak, už jsem to tom psal dost.
Dřevěné uhlí je jen jedna část skládanky, taková samozřejmost řekl bych, biouhel má mraky dalšího využití, v medicíně, stavebnictví, teď beru od jednoho Rakušáka EM-efektivní mikroorganismy, na kterých jede Německo a Rakousko, ale tady jsou prý zemědělci hodně konzervativní a zvyklí holt na chemii:
https://www.emrojapan.com/how/

Historie vzniku je popsaná hezky tamtéž, obrovský potenciál:
https://www.emrojapan.com/dr-higa/

403
# 24.05.2024, 20:14

ACEOF ACES
Ježdění automobilem, létání letadlem generuje daně (DPH, spotřební daň) a těmi se dotuje provádění greendealu, bez toho by na to nebyly peníze. A pokud chcete buzerovat ostatní tak vy taky produkujete a ne málo...Internetová úložiště mají ročně za následek vznik více než 900 milionů tun oxidu uhličitého. Data uložená v digitálním prostoru, streamovací služby i obyčejné poslání e-mailu spotřebovávají elektřinu pojící se s emisemi. Uhlíková stopa závisí na velikosti e-mailu. Server BBC uvádí, že e-mail v kategorii spam „vytvoří“ přibližně 0,3 gramu oxidu uhličitého, běžná e-mailová komunikace čtyři gramy a e-mail s velkou přílohou až 50 gramů CO2.
Jo a já mám na kontě už asi okolo 300 stromů zasazených při akcích na Šumavě, kam jezdím už léta.. takže co jste zasadil vy?
Yurri
No, v Německu už to perou i do izolací, prý má skvělé izolační a i antibakteriální vlastnosti..( biouhel)

293
# 24.05.2024, 20:27

palma
Jo aby tomu mohli dát zelenou nálepku a být jakoby uhlíkově neutrální:D Ta izolace může být komplet z přírodních materiálů, ne jen pár procent biouhlu, třeba z konopí, slámy apod., už jsme o tom psali, lepší protipožární vlastnosti než polyš, stavebnictví to může nakopnout úplně jiným směrem, podle mě za zlomek současných cen, ale toho se bojí současné dotované nadnárodní firmy jako čert kříže a tak je to ve všem.

Chcete třeba beton bez cementu za polovinu ceny a z odpadu? Už dávno no problem:
https://www.zvut.cz/napady-objevy/napady-a-objevy-...

a nebo beton z recyklovaných materiálů a to ze 100%:
https://www.ebeton.cz/clanky/beton-z-recyklovaneho...

# 24.05.2024, 22:03

Ve smyslu životního prostředí a klimatu, je možné z dobré věci udělat automobilem nebo letadlem věc špatnou a špatnou věc ještě dotáhnout do extrému.

Čas.

403
# 24.05.2024, 22:23

ACEOF ACES
Tam kde je největší dobro, začíná zlo, a tam, kde je největší zlo, začíná dobro, takže ve smyslu klimatu, je možné ze špatné věci udělat automobilem, či letadlem, věc dobrou..a dobrou věc tak dotáhnout do extrému..

Veličina..

# 24.05.2024, 23:34

Homo economicus chce obhájit svojí nesmyslně obrovskou spotřebu.
Ze špatné věci chce udělat věc dobrou, šířením bludů.

403
# 25.05.2024, 07:28

ACEOF ACES
Tak ty bludy přestaňte šířit..

# 26.05.2024, 19:01

23.05.2024 Indie až 48°C, Pákistán až 50°C; extrémní vlna veder pokračuje
25.05.2024 USA Arkansas, Oklahoma, Texas; prudké bouře, tornáda, překročeny teplotní rekordy

# 28.05.2024, 19:02

27.05.2024 USA Kentucky, ničivé bouře, stav nouze

293
# 29.05.2024, 09:06

palma
Samozřejmě že se sáhne do osobní dopravy, jak už jsem říkal dávno, užívám si posledních chvil mého 10let starého dieselu, kdy jezdím za 1,5Kč/km, do budoucna naprosto neudržitelné a v podstatě dávno out, nemám s tím sebemenší problém, akorát teda bych si nedělal iluze, že nám to s klimatem už nějak výrazně pomůže, přece jen celosvětově je to jen čtvrtina koláče emisí CO2 a zrovna ten plecháč nebude chtít český autoland pustit ani za nic.
https://faktaoklimatu.cz/explainery/emise-doprava

# 29.05.2024, 15:01

Zelená dohoda EU zatím pozastavila odpočet na 3 měsíce.

# 29.05.2024, 22:43

Půda zadržuje 2x tolik uhlíku než rostliny.V Evropě ho obsahuje více,než 70 miliard tun.Přes polovinu z toho je uloženo v rašeliništích ve Finsku,Švédsku,Irsku a VB,odhaduje se,že 0,1% uhlíku uloženého v evropské půdě odpovídá ročním emisím až 100 milionu aut.

# 30.05.2024, 14:30

28.05.2024 Indie až 50°C, Pákistán až 52°C; extrémní vlna veder pokračuje

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.