Tak tohle sem musím šoupnout pro Yuriho, protože má zase jednou s tím uhlím pravdu..
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sumava-ekosyste...
Ale je to bohužel, jako článek v placené sekci, nicméně ten počin pokládají šumavští vědci za velice prospěšný tamní přírodě a její obnově, v četně pozdějšího zadržování vody v půdě... asi tak.. zeptám se strejce, zda o tom může něco zjistit více...
Pro dnešek dobrou noc přeju..
Diskuse o počasí Globální oteplování
palma
Každý si může dřevěné uhlí vyrobit třeba v kon-tiki peci, kdo šetří, tak v díře v zemi ve stejném tvaru, řeším spíš, jak z něho udělat řádově větší plochu na 1 gram a aby tam bylo zataveno co nejvíce správných hnojivých látek (na domácí poměry trochu oříšek + nejsem chemik), na tohle by měly jít dotace, nic levnějšího a užitečnějšího nevymyslíte, nějaký otevřený oheň v lese bych nepodporoval. Uvidíme s čím přijdou chytráci na konferenci OSN v Madridu, za rok v Glasgow už to bude závazné a konec legrace, podle toho se bude nastavovat průmysl.
vulburek
Vždycky se něco někomu víc hodí na úkor jiného, můžeme přejít až k filosofii, ale to neznamená popření vlivu člověka na GO prostřednictvím emisí skleníkových plynů, který je již nepopiratelným faktem.
Tady typický pohled ekonoma, no chudák to má na dlouho:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dabo-guan-kli...
A tady jak si matička Země celkem snadno dovede poradit s přelidněním:
https://www.securitymagazin.cz/historie/pandorina-...
Jaké máte ty návrhy na snížení GO, zatím se nikdo moc nevyjádřil, kromě trochy šetření a snížení antropogenní produkce CO2 jako nikdo nic? Jako ovečky na porážku?
Yurri
Jiní se postarají za nás.. ještě že máme starostlivého premiéra, aneb jak jít rychleji do kélu..
https://domaci.ihned.cz/c1-66688770-babis-bude-blo...
Ale opět je to placená sekce zpráv, tak jen pro info, pokud eu nedá, Babiš se nepřidá, a padne to, podle současné legislativy EU..
palma
Já bych na uhlíkovou neutralitu přistoupil jen tehdy, když by nám Brusel zaplatil opatření na zadržení vody v krajině (stamiliardy), jinak je to přesně to, co samo o sobě nemusí vůbec pomoci.
Tady o malém vodním cyklu:
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-koment...
https://www.euro.cz/byznys/britsky-odbornik-na-emi...
Tady pro zasvědcené, kteří znají Wohllebena a zdá se jim to přehnané:
http://extrastory.cz/stromy-jsou-zive-bytosti-a-ma...
Docela zajímavé čtení o tom jak větrné elektrárny v Německu ovlivňují podnebí, sílu větru, turbulence a srážky.. kdo neovládá němčinu, nechť zapne překladač..
https://www.achgut.com/artikel/wie_deutschland_sei...
palma
Na co překladač, vždyť jsou to sousedi vliv to má, ale maj to hodně v moři a u moře, kde bych to zbrždění neustálého větru viděl spíš pozitivně, ve vnitrozemí jak bylo řečeno ovlivňují proudění i větší domy ve městě, a těch jsou mraky. Pro nás jsou mnohem zajímavější stoupavé proudy z holých polí v létě, které mají neskutečnou rychlost a berou sebou vláhu z okolí (viz odkaz o úloze zeleně od Pokorného), spíše by mě zajímalo, co dokážou udělat ideální (celoročně fungující) větrolamy s trvale zelenou polní vegetací s malým vodním cyklem, jsou jen studie vždy 1 větrolamu, ale co když jich bude 10 na hektar a víc apod., to by byl výzkum, ale asi neexistují nebo ve Francii, kde je to srážkově jinde. Možná by nemusel bejt všude les, na to není čas, ale jen vhodné rychle rostoucí pestré dřeviny půdě na míru s precizním zemědělstvím uprostřed na třetině současné plochy bez ztráty na výnosech.
Dobra prednaska o GO:
https://youtu.be/C5U6gTef3Xc
Tohle sem dávám ze dvou důvodů, zaprvé, aby bylo jasno, že některým zemím je u zadele nějaká EU či OSN a její snahy o omezení spotřeby ropy, těžby , dopravy apod. a za druhé jak jsem tu už psal, mám známého na velmi dalekém severu Ruska, psali jsme si nedávno, a zrovna říkal, že provoz severní cestou narostl snad o 500% a jeden z nechtěných efektů je ten, že ledoborce vedoucí konvoje a prorážející led nyní oddělují daleko větší rozlohy ledu a udržují "volné moře", čímž toto zamrzává daleko méně a pomaleji a navíc konvoje mísí vodu a teplejší se dostává navrch. Momentálně jde o pruh moře široký cca 50-100km, které by mělo být zamrzlé a není, prý je to vidět i z vesmíru.. tož tak..
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-arkti...
A jedna dnešní aktualitka...
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/studie-gronsk...
Na pláži v Chorvatsku si holt lidi popotahnou ručníky o metr dál od moře...
A ještě jedna, toho CO2 letos do ovzduší přibude opravdu hodně, v Austrálii již jde o více jak dva miliony hektarů.. ( rozloha cca 100x 200 km..) to už je podobně, či více jak v Rusku, hasí to, ale výsledek je stejný, hoří to dál...
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/poza...
charlie
Argumentovat, že zde již v minulosti bylo tepleji a proto se GO nebojí, může opravdu jen s prominutím do sebe zahleděný vědec, který byl navíc zřejmě zhrzený, že mu nevyšel článek, který asi nic tak objevného nepřinášel (přepólování holt není popíráno). Pán není o ničem přesvědčen, ale vysvětlení nemá žádné, jen neví, nechce přírodě překážet, to je naprosto dětinský přístup, obavy o komunismus chápu, ale to už jsme tady řešili a zaujatost vědeckých kruhů se nás laiků opravdu netýká. Nikdo netvrdí, že za vše může to či ono, ale že pouze s CO2 jsme schopni něco udělat, podle mě to zatím stačit nebude, ale tvrdit, že za to nemůže člověk je mnohem nebezpečnější, protože prodlužuje onen pasivní přístup, který čeká na popravu a ti mladí to někteří celkem dobře tuší.
Tak jeden příspěveček na pozadí vítězství konzervativců v Anglii, je o tom co před 30 ti lety řekla v OSN Margareth Thatcher v roce 1989.. koukal jsem jak blázen.. ošklivá to konzervativní politička z těch nejkonzervativnějších...
https://www.youtube.com/watch?v=B26wsvK9NZU
palma
Tak dlouho se tím odborníci zabývají, tak dlouho se o tom ví a debatuje. Jen proto abychom se mohli připravit na tvrdý dopad. A při tom se zdá, že ani to nedokážeme a budeme jen překvapeně čelit následkům.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-viktoriinych-...
Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.