Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Večer od severozápadu přijde déšť

Diskuse o počasí Globální oteplování

42
# 02.12.2019, 00:31

Tak tohle sem musím šoupnout pro Yuriho, protože má zase jednou s tím uhlím pravdu..;-)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sumava-ekosyste...

Ale je to bohužel, jako článek v placené sekci, nicméně ten počin pokládají šumavští vědci za velice prospěšný tamní přírodě a její obnově, v četně pozdějšího zadržování vody v půdě... asi tak.. zeptám se strejce, zda o tom může něco zjistit více...
Pro dnešek dobrou noc přeju..:D

82
# 02.12.2019, 14:57

palma
Každý si může dřevěné uhlí vyrobit třeba v kon-tiki peci, kdo šetří, tak v díře v zemi ve stejném tvaru, řeším spíš, jak z něho udělat řádově větší plochu na 1 gram a aby tam bylo zataveno co nejvíce správných hnojivých látek (na domácí poměry trochu oříšek + nejsem chemik), na tohle by měly jít dotace, nic levnějšího a užitečnějšího nevymyslíte, nějaký otevřený oheň v lese bych nepodporoval. Uvidíme s čím přijdou chytráci na konferenci OSN v Madridu, za rok v Glasgow už to bude závazné a konec legrace, podle toho se bude nastavovat průmysl.

# 03.12.2019, 19:28

Globální oteplování člověk neovlivní a CO2 se jen někomu hodí do krámu.

82
# 03.12.2019, 20:53

vulburek
Vždycky se něco někomu víc hodí na úkor jiného, můžeme přejít až k filosofii, ale to neznamená popření vlivu člověka na GO prostřednictvím emisí skleníkových plynů, který je již nepopiratelným faktem.

Tady typický pohled ekonoma, no chudák to má na dlouho:
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dabo-guan-kli...

82
# 04.12.2019, 06:00

A tady jak si matička Země celkem snadno dovede poradit s přelidněním:
https://www.securitymagazin.cz/historie/pandorina-...

Jaké máte ty návrhy na snížení GO, zatím se nikdo moc nevyjádřil, kromě trochy šetření a snížení antropogenní produkce CO2 jako nikdo nic? Jako ovečky na porážku?

42
# 04.12.2019, 12:13

Yurri
Jiní se postarají za nás.. ještě že máme starostlivého premiéra, aneb jak jít rychleji do kélu..
https://domaci.ihned.cz/c1-66688770-babis-bude-blo...

Ale opět je to placená sekce zpráv, tak jen pro info, pokud eu nedá, Babiš se nepřidá, a padne to, podle současné legislativy EU..:!!:

82
# 04.12.2019, 21:05

palma
Já bych na uhlíkovou neutralitu přistoupil jen tehdy, když by nám Brusel zaplatil opatření na zadržení vody v krajině (stamiliardy), jinak je to přesně to, co samo o sobě nemusí vůbec pomoci.
Tady o malém vodním cyklu:
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-koment...

https://www.euro.cz/byznys/britsky-odbornik-na-emi...

Tady pro zasvědcené, kteří znají Wohllebena a zdá se jim to přehnané:
http://extrastory.cz/stromy-jsou-zive-bytosti-a-ma...

82
# 05.12.2019, 21:16

palma
Na co překladač, vždyť jsou to sousedi ;-) vliv to má, ale maj to hodně v moři a u moře, kde bych to zbrždění neustálého větru viděl spíš pozitivně, ve vnitrozemí jak bylo řečeno ovlivňují proudění i větší domy ve městě, a těch jsou mraky. Pro nás jsou mnohem zajímavější stoupavé proudy z holých polí v létě, které mají neskutečnou rychlost a berou sebou vláhu z okolí (viz odkaz o úloze zeleně od Pokorného), spíše by mě zajímalo, co dokážou udělat ideální (celoročně fungující) větrolamy s trvale zelenou polní vegetací s malým vodním cyklem, jsou jen studie vždy 1 větrolamu, ale co když jich bude 10 na hektar a víc apod., to by byl výzkum, ale asi neexistují nebo ve Francii, kde je to srážkově jinde. Možná by nemusel bejt všude les, na to není čas, ale jen vhodné rychle rostoucí pestré dřeviny půdě na míru s precizním zemědělstvím uprostřed na třetině současné plochy bez ztráty na výnosech.