Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Ochlazení a místy ještě déšť nebo přeháňky

Diskuse o počasí Globální oteplování

389
# 04.06.2023, 13:12

Yurri
No EU se bude tak dlouho bavit různými balíčky, usneseními a tezemi, až zjistí, že jí doslovně hoří koudel u prd.le..:cool: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lesni-pozar...
Jo letos se to rozjelo moooc pěkně..A mimochodem se tam píše o tom, že absolutní většinu těch požárů založili lidé úmyslně, dokud za to nebude trestem doživotí, spojené se zabavením veškerého majetku dotyčného, tak se toho nešvaru nezbavíme..

275
# 04.06.2023, 13:53

palma
To je taky utopie, lidi kouří a dělají ohně a budou to dělat také pořád, bylo by potřeba všechno co se investuje do armády a nesmyslů na války přesměrovat do protipožárních opatření a hasících prostředků a vodních zdrojů, jinak je pevnina v tahu a můžeme sázet a zelenat jak chceme, bohužel lidstvo k tomuto poznání ještě nedospělo, EU je na tom v tomhle ohledu ještě poměrně dobře.

Dovedu si představit tyhle drony v akci, i v boji proti požárům, nejen jak se již používají ve výškových budovách:
https://pozitivni-zpravy.cz/inteligentni-drony-kte...

Další moje představa o solárních panelech na oběžné dráze se už blíží realizaci, proč to proboha všechno tak trvá:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologi...

# 05.06.2023, 15:11

04.06.2023 ČR až -7°C, na 14% stanic překročen rekord

275
# 07.06.2023, 18:46

palma
Varuju před tím celou dobu, skoro půlka USA v kouři, v každé provincii v Kanadě hoří, jen v Quebecu zuří 160 požárů, zapomeňte na průměry. Ruští teroristé udělali z jihu Ukrajiny a Krymu polopoušť, zásobuje se odsud obrovská část třetího světa, jó to je tak když se jen blbě kecá a nic nedělá, tady to máte, tady nemáme vůbec představu o rozměrech těchto katastrof, statisíce lidí budou bez pitné vody a desetisíce na útěku, Dněpr je kontaminován, naprosto šílený.

389
# 08.06.2023, 11:57

Yurri
Tady ještě pěkný shrnující článek, ve své podstatě je to v pr...i, co jsme po té proklínané Číně chtěli, to nám splnila a plní, takže, Čína není žádný ďábel, je to služebník západu, nic víc, co chceme, to máme. https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/energie-ev...
No, a že se nám dere teď i do EU, a chce tu vyrábět? No a co celou dobu dělá a dělal západ? cpal se do Číny s výrobou, čili, když jsme se my cpali tam, bylo to pro nás dobře a výhodné, a schvalovali jsme to, tak proč se teď rozčilují ti samí lidé. když se to děje obráceně?:D

# 08.06.2023, 15:10

palma
Článek o ničem. Co z něj vlastně plyne? Autor si tam jenom stěžuje a jediné o co mu jde je hanit obnovitelné zdroje...
Že jsme na Číně závislý prakticky ve všem je pravda, ale opak je také pravdou a bez exportu Čínská ekonomika padne stejně jako ta naše bez importu. Máme tady prostě globální ekonomiku a všechno je propojené se vším. Těžko s tím něco naděláme. Evropa nemá lidi kteří by nám vyráběli věci v našich továrnách a i kdyby je měla, tak by Evropské výrobky byly tak drahé, že to bychom teprve poznali inflaci.

Každopádně tenhle hate na OZE kvůli závislosti na Číně mě nebaví. Takže jaké máme alternativy? Pálit fosil a podporovat Rusáky, Araby apod.? No to je skvělé.. Rozjet vlastní těžbu? A řekněte mi kdo z vás by hlasoval pro zahájení těžby já nevím břidličné ropy nebo uhlí u sebe za městem? Určitě nikdo. No je to holt těžké.. Evropani chtějí čistou přírodu bez těžby, ale konzumní životní styl.. to prostě nejde dohromady. Podle mě tohle nemá řešení. Buď se vrátíme životním stylem o 100 let dozadu a nebo budeme drancovat planetu dál. Jiné řešení není. Počítám, že se to vyřeší časem samo nějakou pořádnou krizí a velkou redukcí populace...

Samozřejmě jádro by vyřešilo částečně energetickou situaci a je stupidní, že Němci jsou takhle proti a podřezávají pod námi větev. Jsem opravdu zvědavý jak bude energetika vypadat za 10-15 let...

275
# 08.06.2023, 16:44

Řešení je jasné, ale nikdo na ně nemá koule, staré podplacené struktury v EU rozhodně ne, uhlíková cla a sankce na zboží z Číny, ochrana vlastních trhů a určitě bych nezávodil s Čínou v produkci solárního smogu z uhlí, sázka na Rusko a Čínu byla chyba už před 20 lety, hlupáci co to nechápali, teď za to tohle budeme všichni platit a co mě nejvíc točí, viníci zůstanou nepotrestáni, jak uvnitř EU, tak u ruských teroristů co si dělají pořád co chtějí, tak u té čínské pandemie, bez jasného vypořádání se s minulostí to nejde, my Češi o tom víme hodně, vládl nám tady agent a komunisti tady byly 2 roky zpátky u moci, mělo bejt jasně vyřešeno před čtvrtstoletím a táhne se to pořád a zatím nám ujíždí svět, nemůžeme čekat na generační výměnu do půlky století jak tvrdí politologové.

6
# 08.06.2023, 17:25

Jojo, to je nějak v módě, říkat jak nic nemá smysl. Svět řídí staří muži, kterým to je evidentně jedno. Mladým zbydou za 20 let oči pro pláč. Úsměvná byla nedávno ta tour všemi médii Václava Smila, který taktéž všude tlačil, jak je zbytečné proti oteplování bojovat a plácal páté přes deváté. A pak se člověk dozví, že mu pobyt v ČR platil uhlobaron Tykač. No jak jinak...

Za tu záchrannou brzdu stejně budeme muset zatáhnout a příjemné to nebude. Už teď máme nejteplejší oceány v historii měření, nejméně mořského ledu, Kanada hoří, Amerika zavalena kouřem....ale lidi u moci si asi myslí, že fyzikální zákony přestanou platit a oteplování skončí. A to ještě ani nezačalo El Niňo.

389
# 08.06.2023, 19:02

Yurri
No, furt to sleduju, už to začíná smrdět i v Evropě na severu.. a to doslovně i obrazně..https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-k...
No, dle aktuálních údajů již hoří na 4 000 000 ha, což je 40 000 km2.. což je asi tak 100km x 400km to je půlka naší republiky..drsný, no..

275
# 09.06.2023, 08:44

palma
Je to logické, planeta provede reset a klidně to přežijí jen hlodavci, chování člověka je k smíchu, přitom poměrně schopnej a šikovnej druh létající až někam na Mars, to je solidní na opičáka, tohle století bude pro něj ale fatální, ale nechci strašit, moc lidí to psychicky nedává, protože si nepřipouští krutou realitu. Z hlediska klimatu už je nejen podle mě vymalováno, emise CO2 kdyby byly odteď nulové, tak k žádné stabilizaci v nejbližších desetiletích nedojte, to až přes r. 2050, ta produkce CO2 by musela jít do mínusu ve stejném objemu, aby to mělo nějaký rychlejší efekt, což nehrozí a nikdy se to nestane, další snahy efekt pozitivní zpětné vazby pošle spolehlivě do kytek, bez odrazivosti ledu a s uvolněním metanu či uhlíku z permafrostu nemáme šanci, kritický bod zlomu je konečná, je úplně jedno co pak děláte, ty emise jsou v atmosféře stovky let a absorbenty typu Amazonie jsme si zničili a teď to lehne vše popelem (příprava na reset). Mladí tou svoji Poslední generací (jak sebe nazývají) jsou ještě optimisté, oni nejsou poslední, co s tím reálně mohou něco dělat, oni jsou první co pocítí reset planety a to nechcete, úplně chápu snahu Muska zdrhnout, vtipy už mě dávno přešly.
https://denikn.cz/1164675/na-sibiri-38-stupnu-ocea...

33
# 10.06.2023, 12:03

palma Dost bude zalezet na tom, jak bude dany stat bohaty a jestli bude mit dostatek energie. Kdyz se podivam treba na staty v Perskem zalivu, nezda se ze by par mesicu v roce kolem 50 stupnu zpusobovalo masovou emigraci. Dokonce naopak miliony lidi se tam jeste stehuji.
S poklesem urody bych to taky asi nevidel tak bezvychodne. Tropicke rostliny maji oproti nam vyssi optimalni teplotu a vlhkost pro rust , takze bude hlavne zalezet na tom jak se bude clovek schopnej pripravit a prizpusobit.

33
# 10.06.2023, 19:54

Neco takovyho by mohlo dost veci vyresit : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-u-ne...

Jednou to urcite nekde na Zemi prijde, jen otazka casu. Muzem jen doufat ze to bude jeste za hodne dlouhou dobu. Jinak bysme se nezmohli na nic vic, nez chvili nevericne zirat na to co se deje.

# 10.06.2023, 20:13

palma
Jaký pohled ze středu? To je pohled 100% klimaskeptika jak je na neviditelnem psu zvykem.. článek plný nesmyslů. Tak jen ve stručnosti nejvíce pesimisticke scénáře určitě nepočítají oteplení o 3°C do roku 2100 ale o mnohem vice. A druhá věc že by nás to stálo pouze 0.04 růstu ročně je také nějaké smyslene číslo. Globální změny klimatu, změny krajiny atd. Nás budou stát mnohem více. Naši vnuci nám budou vyčítat naopak že jsme konali málo a ne že jsme konali moc jak.se uvádí v článku...

Navíc lidstvo se chtě nechtě bude muset jednoho pěkného dne od fosilních paliv odpojit, protože prostě dojdou. Tak proč se o to nepokusit co nejdříve. Navíc my jako "západ" jsme prostě nejbohatší a měli bychom s tím začít.

Je také zajímavostí že v zemích co mají bohaté ložiska fosilních paliv jsou až na naprosté výjimky poslapavana lidska práva. Nebaví mě z každého litru benzínu podporovat Araby nebo Rusy a raději se se uskromnim než tohle podporovat.

# 11.06.2023, 19:14

Homo economicus má dojem:

"No, mám dojem, ze v každém je kus manipulátora, používáme to od dětství a lety se zdokonalujeme, chceme mít pravdu a tak manipulujeme, ať už ji v reálu máme nebo ne, pro pocit výhry či převahy..ne vždy, ale kdo říká ze on nikdy, pak keca.."

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-10-1149-Globalni...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.