Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Globální oteplování

273
# 29.05.2023, 01:14

palma, Yurri

Tak ARF urcite odklon od fosilnich paliv nechce. Spise takoveto akce oslabi Evropu ekonomicky, kdyz se udelaji opatreni, ktera nicemu stejne nepomuzou, jen poskodi ekonomiku, protivnik zapadu muze snaze rust. Kdyz se zapad nedokaze dohodnout, ARF na tom vydela (mj. proda stejne mnozstvi za vetsi cenu). A to je problem.

Yurri
Treba takova Asijska Srsen. Uz jsou i v Nemecku, otazkou je, kdy se objevi u nas. Jsou vetsi, ale hlavne agresivnejsi, nez nasi srsni. Takze nadmerne adresivni srsni hnizdo okamzite hlasit. Na jihu Francie jsem videl velke hnizdo ve strome a velky hmyz k nemu priletajici. Kdyz zautoci jeden, nejaky feromon prilaka k utoku ostatni.

271
# 29.05.2023, 06:34

TommyAst
Rusko má ekonomický výkon asi jako Itálie, takže trpaslík a čím dříve se od fosilu odtrhneme, tím měně zdrojů bude mít na financování svých imperialistických představ, osobně bych je z nich vyléčil nadobro protiofenzivou, ale to je na staré struktury EU moc silná káva. Trochu ho drží Čína, na kterou bych si došlápl zejména ekonomicky, už jen ten covid bych jim naúčtoval i s úrokama, vůbec bych se s ní nemazlil a byl bych drzejší než oni. Rusko je v podstatě zbytečně obrovský stát držený neschopnou vládou, zralej na rozparcelování, ono to ví, proto jediné do čeho šly prachy kromě úplatků v oligarchii byla armáda, proti UKR Goliáš. Podle mě ho bude držet jen hrozba jadernými zbraněmi, ale to už je hodně obehraná písnička, Sibiř bude změnami klimatu zasažena brutálně, bahno a požáry, proto se Rusko hodně angažuje v Severním ledovém oceánu, asi jako Čína v Africe, prostě diverzifikace zdrojů, Evropa se svojí koloniální minulostí by to měla mít pod palcem a pod kontrolou, na to se měla posledních 20 let soustředit a ne na světlé zítřky a levný ruský plyn, to je jasné, že ji pak každý kopne do...

109
# 29.05.2023, 07:14

Yurri
Na odlehčení, s tím Ruskem jak jste napsal ("Rusko je v podstatě zbytečně obrovský stát držený neschopnou vládou, zralej na rozparcelování") jste mně připomněl zpívajícího právníka Ivo Jahelku, jak v nějakém svém pořadu citoval z rozvodového spisu přibližně následující: "Manžel jen zabírá v posteli místo někomu, kdo by si ho více zasloužil". :D
Když si představím, co tam všecko mají v zemi za suroviny a kdyby se toho chopil někdo schopnější než banda vodkou zpitých mužiků....

385
# 29.05.2023, 08:49

Yurri
No, na nějaké diktování Číně zapomeňme, ono i počtem lidí jsme na tom oproti ní v mínusu, a sankce proti ní, by nás rozložily zcela a dokonale...už se o tom i píše.. tož jsme v zadeli, Rusko si rozparceluje ona..https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-evro....
Hmm, co s tím?

271
# 29.05.2023, 09:52

palma
Za blbost se platí, sázka na Čínu byla chyba jasná už před 20 lety, kritizoval jsem to dlouhodobě, teď už je dávno pozdě, nechat vydělat a vyrůst strategického nepřítele je blbost, potrestal bych ty, co tu závislost způsobili, ale na to nikdo nemá koule a teď se řeší, aby vůbec byly některé obory životaschopné, tomu se musím smát sorry jako.

Z dlouhodobého hlediska ale Čínu budou drtit následky GO obvzlášť brutálně, až jim dojde voda z ledovců v Himálajích a provalí se pár přehrad při povodních, tak jsou všichni v riti a právě kvůli tomu počtu budou mít starosti sami se sebou, další pandemie a soudruzi to pohnojí vždy spolehlivě. Jestli Čína napadne Tchaj-wan, tak je to 3. světová, protože USA se zavázaly okamžitě vojensky pomoci, JKorea i Japonsko by se přidali.

Tyhle ekonomické nesmysly typu HDP nebudou ve změněném klimatu moc platit, přijde velká povodeň a vrátí vás to o mraky let zpátky, všechno bych vsadil na prevenci, protože to už je jistota na nejbližších 40 let, tam už je vymalováno, ať děláte co chcete, šel bych cestou modrozelené infrastruktury, model Zdoňov na celou republiku, mnohem užitečnější než cokoliv jiného, obyvatelům nejen ČR, ale i Evropy se to mnohonásobně vrátí ve snesitelnějším prostředí k žití, dostupnosti pitné vody apod., ekonomicky soupeřit s USA a Čínou je pasé, zapouzdřil bych se so sebe a vyšel z toho mnohem odolnější, skromnější na zdroje s vycvičeným obyvatelstvem a zdravou pestrou krajinou, že nebude mít každá rodina 2 elektroauta bych se úplně vybodnul, cla jsou nevyhnutelná, je toho hodně 😉.

385
# 29.05.2023, 13:19

Yurri
To co tu předkládáte, je pouhá utopie, stačí, když se to dotknete jen lehce jednoho problému a už hrozí pád vlády, hromadná nespokojenost, plus kamarádšofty v zelené energetice , malá domů pro rodinné příslušníky a diskreditace... a to pak lehce vede k sloganu "odvolávám co jsem slíbil a slibuji co jsem odvolal".. che! :D, pod zelenou vládou v Německu už se houpou židle, ono to nejde, jen to tak přikázat a nevnímat důsledky, z toho jsou pak revoluce se všemi následky..přičemž hmatatelný výsledek dnešních brutálních opatření, neuvidím ani já, ani vy, ani naše děti, takže nakonec někdo zvedne prst a řekne"vidíte, lhali vám".. a už to pojede..tak to je..
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-ha...
https://www.novinky.cz/clanek/stalo-se-habeckova-a...
Nota bene, teď řešit plynové kotle je ptákovina, shodneme se určitě na tom, že prvák by se měla řešit půda, voda, lesy, pak opatření ve městech, včetně soběstačných domů apod. a pak třeba ty kotle, protože to už bude tak nejdřív za 15 let a to se do té doby už vykoumá, a odejde se od toho pozvolna tak nějak samo od sebe, co a jak bude pak? Jo to nevím..

271
# 29.05.2023, 14:31

palma
Tohle jsou ale staré struktury, které si hrabou pro sebe, těch je třeba se zbavit, jak jsem o tom již psal výše, přesně jak píšete, kotle jsou to poslední, proto mě zajímají mnohem důležitější priority než nějaké jednotlivosti a politické krátkozraké blbiny, mysli globálně, jednej lokálně, ti mladí to vidí, proto ta nespokojenost, naprosto ji rozumím.

Pozitivní důsledky opatření jsou viditelné za pár let, ale musí být koncepční, viz můj poslední odkaz, vize jsou motorem změny, ta ale musí být připravená, jinak nedopadne dobře, musí uzrát čas, až vás začnou fackovat dopady GO, tak přijdete k rozumu, to už bude ale často dost pozdě, pro celé státy, nerad bych, aby mezi nimi byla ČR.

271
# 29.05.2023, 14:35

ludvicek
Přesně tak, ale hranice nejsou neměnné, jak jsme se o tom čerstvě přesvědčili a tak to bylo a bude, na nějaké růžové představy o světovém míru jsem už starej, klidně bych zavedl zase povinnou vojnu, brannou výchovu, tahle zhýčkaná konzumní společnost to potřebuje jako sůl.

385
# 30.05.2023, 00:05

Yurri
Tak ledviny těch Urugvayců bych nechtěl mít v těle.. a bude hůř..https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-d...
Když si to představím jak to pijou i třeba děti od dvou let apod, to se brzo podepíše, on se nám ten věk dožití asi brzo sníží, a důchodová reforma se udělá sama od sebe..:cool:

271
# 30.05.2023, 06:39

palma
Všechno mnou výše zmíněné popisuje zde jeden týpek a není to úplně žádné béčko:
https://www.denik.cz/udrzitelnost-a-my/rozhovor-re...

S tím uskrovněním a nižší spotřebou jsem též pesimista, ale nikdo to ani nezkusil, lidi vůbec netuší co je čeká, současné výkyvy cen energií jsou ještě naprostá sranda.

# 31.05.2023, 00:06

Koukám že globální oteplování funguje protože se tu někomu dost přehřejvá mozek

273
# 31.05.2023, 00:52

Palma

V Jizni Americe bylo leto, kdyz byla u nas zima. A bylo pomerne teple, i sucho tam je. Ale pridavani slane vody do pitne, neni to nesmysl. Oni ty preklady clanku na novinkach jsou oproti puvodnimu zdroji dost pozmenene, az bych rekl neumyslna dezinformace nekdy.

Palma, Yurri

ARF (Agresivni Russka Federace) je na tom poctem obyvatel jako dvojnasobek Italie, Ekonomicky slabsi nez Italie, nebo severske zeme dohromady. Ma ale ohromne mnozstvi zdroju i uzemi. Kdyzby byla politika vedena schopne, mohou byt na urovni Norska minimalne ve mestech. Ale protoze tam je neustle Putler nebo jemu podobni, tak je to tam napul stredovek. Treba nevetsi mesto na permafrostu - Yakutsk. Tam nemaji ani kanalizaci. Problem je, ze svoje imperialni choutky realizujou pomoci jaderne hrozby. Jinak by si to nikdo libit nenechal. Cina, to je uplne jiny levl. Nechali jsme protivnika s podobnou agresivni politikou zbohatnout a tim mohla rozvinout i armadu. O postupneho ziskavani ekonomickych spojencu napr. v Africe ani nemluve.

385
# 31.05.2023, 14:54

To je nádhera tohle...https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-svet-smut...
Já bych detailně sepsal, co tam kdo tahne, a když přijde bez toho, tak šup, mazej zpět a dones, cos vyhodil, a nevracej se dolu dokud to nenajdeš, ono by je to vyléčilo..:D

273
# 31.05.2023, 15:29

palma
Taky se nestacim divit, uz i takova mista jsou zaneradena. Je to samozrejme dostupne jen pro bohate (a s dobrou kondici). Povoleni je velmi drahe a i za doneseni vsech odpadku zpet je kauce. Technika se do techto mist zatim zadna nedokaze dostat (vrtulnik tam nevyleti, balon tam nikdo nenasmeruje, aby pristal ci tesne proletel). A tak tam zustavaji ne jen odpadky, ale i mrtvi horolezci. V pripade potizi neni sance na zachranu.

271
# 31.05.2023, 17:47

Martin Vítek
Co to meleš, vrať se do reality, zasaženo je celé Středomoří a severní Afrika, letitá sucha střídají devastující povodně, plavou celá města a regiony, je aktivovaný evropský systém pomoci v krizových situacích.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-tak-...

385
# 02.06.2023, 10:25

Yurri
Tak ještě k té Číně, evidentně už se poučila i s životním prostředím a EU se může radovat, výroba automobilů poroste! :D, co by to Číňani dělali doma, v ČR to už asi vyjde i levněji, mzdy už prý se vyrovnaly..https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/great-wall...

# 02.06.2023, 14:35

2023 zatím nejvyšší průměrná povrchová teplota oceánů od začátku satelitního měřeni (1981) a stoupá.

# 03.06.2023, 15:54

01.06.2023 Egypt, obří písečná bouře

271
# 03.06.2023, 17:42

Naprosto razantní změny jsou nejen nemožné, jsou naprosto samozřejmé a budou nutné, pokud to teda vůbec někdo myslí s klimatem vážně, na megalomanské kecy a bezemisní plány mám alergii č. 2:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/studie-lidstvo-p...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.