Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 23.05.2023, 23:00

V letech 2012 až 2021 bylo zavražděno 1733 ochránců klimatu.

384
# 24.05.2023, 08:41

ACEOF ACES
No, když jsem si přečetl toto: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/helge-peuk...
ani se nedivím tomu číslu 1733. Oni jsou totiž, dle toho, co jsem si přečetl, schopni obětovat miliony, možná miliardy životů v rámci svých ideí..a to plánovitě, bez slitování, bez diskuzí a dialogu.

271
# 24.05.2023, 09:11

palma
Naprostým souhlas s Peukertem, po dobrém to rozhodně nepůjde, to přece každý už dávnou chápe a že je se spotřebou potřeba něco udělat víme všichni, opatření s půdou naprosto podporuji, takže cíle naprosto v pořádku, je jasné, že se to ekonomům nebude líbit, jen by mě zajímalo jak chce přesvědčit o výhodnosti tohoto největší světové producenty emisní CO2? Vědci to mají snadné to vymyslet, to dáme taky, ale jakou páku má pan Peukert na politiky hm?

384
# 24.05.2023, 09:53

Yurri
Je tam naprostá nelogika, odporuje si v jednotlivých bodech, tohle smrdí hladomorem, umrznutím v zimě a neřízenou migrací, pokud by to chtěl realizovat, bez armády to nepujde, a tu chce prakticky zlikvidovat, stejně jako silové složky, takže anarchice, lidové bouře, vzpoury chaos.. to je to, co by to v kostce udělalo..Co s těmi, co se vzepřou, proti bodům, co tam má? Kdo bude živit tu miliardu, která teď žije z milodarů bohatších států?

271
# 24.05.2023, 10:48

palma
V klidu, je to jenom vědec a podobná opatření vymyslí kde kdo, oni si Němci vždycky mysleli, že zachrání svět, zaměřil bych se na jejich zpackanou Energiewende, mně se některé body líbí, důležité jsou cíle a s těmi chtě nechtě musím souhlasit, hlavně ten apel na čas, deglobalizace je jasná budoucnost, šaškování studentů může vypadat srandovně, ale vůbec bych je nepodceňoval, oni nejsou zaháčkovaní v tomhle nesmyslném postmoderním neoliberalismu (homo economicus debilus) a mají přístup k informacím, které jasně ukazují kam to spěje, jen mají občas dementní reakce. Já jako nematerialista s tím nebudu mít problém, 90% lidí rozhodně ano, jsem připraven omezit auto, nelétat, nedovážet suroviny, omezit spotřebu ve všem, beru to jako samozřejmost, jsou mnohem horší režimy, jestli to ale někdo omezeně chápe jako konec svobody, no tak to má určitě pravdu, tomu se to líbit nebude, ale podle mě mu to bude prdlajs platné😉.

384
# 24.05.2023, 11:18

Yurri
Jako.. rozbourat silnice? Tenhle bod fakt nechápu...:cool:

271
# 24.05.2023, 11:40

palma
To jsou takový akční hesla na vyvolání pozornosti, určitě do dopadne kompromisem na změnu materiálového složení, vyšší odrazivost, zasakování do prostor kolem, tuhle ukazovali nějaká opatření proti namrzání, boural bych ty cyklostezky nebo chodníky s azbestem, těch jsou tady mraky a lidi to ani neví, ti budou za chvíli rádi, že se vůbec na silnici svezou, EU už dělá docela dost proto, aby to vlastnictví bylo omezené.

# 24.05.2023, 15:42

https://diskuse.in-pocasi.cz/tema-10-1149-Globalni...

Z toho je 312 vražd spojeno s těžbou nerostných surovin, 173 s podnikáním v zemědělství a 156 vražd s těžbou dřeva.

Homo economicus nikoho nelituje, jen sebe.
Ještě není pozdě, ale času není nazbyt.

33
# 24.05.2023, 21:35

palma Uz prej na vedeni ty jejich sekty udelala zatah policie :)

Yurri V klidu tohle nikdy neprojde. Soucasny opatreni proti klimatu se prosazuji, jen kdyz na nich nekdo nekde vydelava, a ne malo. Tohle co navrhuje by scvrklo ekonomiku prinejlepsim na nakejch 20%, kdo a z ceho by platil rozpoctovy deficity a dluhy, a kdo by zivil politiky a darmozrouty kdyz by z prace nic nemel?

Aby to fungovalo, musel by tu zavladnout hybridni rezim z tech nej rezimu co se historicky osvedcily ve snizovani spotreby:
Kombinace feudalismu i s robotou a nevolnictvim, Mauv Velky Skok vpred a Kulturni revoluce zaroven, a jeste kdyby to trochu riznuli variaci na PolPota (rekneme trebas Zeleni khmerove) a postavilo se k tomu i jeste par precovnich gulagu pro odpurce, mohlo by se to nakonec i podarit.


271
# 25.05.2023, 06:09

Ai-kun
Evropa už najela na dekarbonizaci, ať se vám to líbí nebo ne, ty cíle v Green Dealu jsou jasné a už jsme se k nim zavázali, nemůžeme z toho vystoupit, tím jak budou extrémy narůstat a počet obětí poroste, tak se současné systémy budou bortit jak domeček z karet, nespokojenost bude prostě narůstat a lidi už to nenechají bejt, protože bude nad slunce jasné, že se na to všichni vykašlali a vůbec nikdo je na tohle nepřipravil a to je úkol vlád a politiků, priorita bude voda+půda+krajina, naprosto s tím souhlasím a budu stát na straně pro změnu a nikoliv zachování statusu quo, jestli budou někde přehnaně radikální je jedno, změna už se rýsuje a proběhne postupně všude, protože změna klimatu bude globální a devastační stát po státu a přijdou do toho i jiné katastrofy, kdo to nevidí, tak je v dnešní době úplně slepý, to je přece zřejmé, ten profesor není žádnej trouba, stovky možná i tisíce vědců už jsou pro změnu, ale jak říkám veřejnost neví která bije, to je spíše jak kdysi otec reformace Jan Viklef nebo Martin Luther, zapomeňte na PolPota, mimo mísu, strach ze změn je ale přirozený, když vám někdo chce zvenku něco měnit, tak jednáte iracionálně a emočně zabarveně a nikoliv argumentačně, normální reakce😉.

33
# 25.05.2023, 08:38

Yurri V Evrope a jinde se najelo na komercni "dekarbonizaci", jak sem psal predtim, myslim ze by se to nedelo bez toho aby na tom nekdo (firmy, podnikavci nebo politici) nerejzovali prachy.

Ten Peukertuv seznam by sice s dopadem lidsky cinosti na planetu teoreticky pomohl, to jo, ale zpusobil by totalni rozvrat civilizace. Prakticky v mnoha ohledech navrat do stredoveku, vcetne poklesu prumerny delky zivota tak o 20 let. Pokud by to probihalo jen v Evrope, elity by prchly za hranice vcas.
Proto podle me vicemene zustaneme u toho statutu quo. Z pohledu beznyho obcana bude prijemnejsi vyhlidka na to, ze ho zabije zmena klimatu, ale s sanci ze se dokaze prizpusobit, nez zivoreni a stradani v diktature.

384
# 25.05.2023, 09:03

Ai-kun
No, četl jsem, že ty skvělé nápady by dle velmi střízlivého odhadu vedly k snížení HDP v EU asi o 30%, takže si v ČR představme o 30% méně do zdravotnictví, o 30% nižší důchody, o 30% méně do školství.. pro představu to asi stačí...dál netřeba pokračovat, ano totální rozval.. a představte si, že v tom nejlepším "uskrovňování" dorazí něco jako další vlna covidu a třeba horší.. no bude vyřešeno, protože nebude ani čím co dovézt, ani kde to vyrobit, ani kde koho léčit.. to asi panu profesorovi nedochází, navrhnout škrtnutí čehokoli, je jednoduché, následky škrtnutí už není tak jednoduché vyřešit.. no možnost tu je, prostě je neřešit..:cool:

271
# 25.05.2023, 09:06

Ai-kun
Rozvrat nastane tak jako tak, budou jen připravení a nepřipravení, jak státy, tak jednotlivci, jasně, že na tom zpočátku bude chtít spousta lidí vydělat a jít tzv. s dobou, ale to je prostě generačně dáno, to máte jako s komunisty, v těch lidech to prostě je a to stejné platí o těchto žábách na prameni a že jich nejen u nás, ale i v europarlamentu je, tím bych se ale nenechal znechutit, staré struktury to jinak prostě neumí, je třeba je vyměnit a mladá generace se o to postará, s tím počítejte, zatím to neumí a tahá za špatné nitky, ale to se rychle změní nebojte;-)

273
# 28.05.2023, 02:03

Ze by nakonec polevani obrazu a akce, ktere situaci prilis nezlepsi (jen rozvrati spolecnost) financovala (take) Agresivni Russka Federace ? Byla by to logicka soucast informacni valky, pochopitelne posileni vlivu ARF a rozdeleni jednotlivych stran zapadu (rozdel a panuj).

Clanek zde:
https://cs.gatestoneinstitute.org/18499/financoval...

Kazdopadne polevani obrazu prosim ne, to nikam nevede.

384
# 28.05.2023, 07:38

TommyAst
No.... pěkný článek... mě ten Timmermans připadá už dlouhou dobu jako kamarádíček Rusů...jo peníze nesmrdí, akorát ten odér okolo toho všeho není nic moc.. pěkný...:(

384
# 28.05.2023, 08:02

Yurri
No, ještě mám dojem, že dřív, než vyřešíme GO, tak nás nějaký ten živoucí důkaz oteplování a nadměrných dovozů potravin apod. dostane do kolen a doslovně nás sežere, či vyhladoví..https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/skudci-hmyz-...

271
# 28.05.2023, 08:28

TommyAst
Jasně že Rusáci nestáli o nezávislost Evropy na jejich zdrojích energie, ono stačí si vzpomenout na německého kancléře Gerharda Schrödra, který určitě nebyl bez vlivu a to Rusku vyhovovalo a celé státy tak naletěly, u enviromentalistických skupin je ale vliv zanedbatelný, spíš jak zmíněno v článku se to týká hlavně USA, které jsou hlavním předmětem zájmu Ruska, Timmermanse poslat do důchodu, typicky stará struktura.

271
# 28.05.2023, 09:20

palma
To už jsme tady řešili jak metabolismus žravého a savého hmyzu bude díky oteplování rychlejší, tak škody budou též vyšší, člověk dílo zkázy jen díky cestování (obecně globalizaci) dokoná, invazní druhy mají dalekosáhlé důsledky a docela dlouho mi trvalo pochopit jak nějakej pitomej plevel má obrovskej vliv na krajinu a následně zvěř atd.

Jinak vedle v diskuzi o létě si krásně naivně přeji 28, ale ona ta demontáž silnic a vlastně jakéhokoliv asfaltu je asi nejrychlejší řešení teplotní extremicity ve městech, o zasakovacích chodnících a fotokatalytických betonech se přece vědělo snad už před 10 lety, tak kde to vázne:
https://voda.tzb-info.cz/destova-voda/21870-modro-...
https://plus.rozhlas.cz/globalni-oteplovani-je-tec...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.