Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Globální oteplování

386
# 11.03.2023, 20:54

Yurri
Jo, konečně něco pěknýho a zajímavýho, akorát teda bych měl strach z těch melounů a dýní u stropu... kdyby prdla stopka, nebo tak a já byl zrovna pod tím..:D

272
# 11.03.2023, 21:35

palma
Na naroubované melouny nebo i hokkaida letos zkusím textilní květináče 380 l na paletě a gabionovou síť kolem dokola, napojit rovnou na IBC nebo dát keramickou kapsli z květináčů za pár stovek na vodu dovnitř a myslím, že to bude o dost lepší než veškerá hydroponie.

386
# 11.03.2023, 21:50

Yurri
To není špatný nápad, někde mám zahrabaný dva ultrapevné textilní vaky od dlažebních kostek, ale má to objem tuším 500 litrů, což je teda nálož zeminy..:!!:. zkusím to najít v tom mém bordelu..

272
# 11.03.2023, 23:02

palma
Podle mě je mnohem lepší, když si přísun vláhy i živin regulují po čase samy kořeny rostlin, proto jim na to dělám tu svoji terra pretu a přidávám houby a azotobakterie a další látky kde 10 kg je jak tuna hnoje, vytvoří se tím vlastní universum, kde onen biouhel bude urychlovat informační toky s tolik opěvovanou arbuskulární mykorhizou, tyhle žíznivé dýně a melouny se na to hodí jako perfektní tester, kydnout jen obyč zeminu nebo hromadu hnoje do vaku je nevyužitý potenciál, neříkám ale že to nebude fungovat vůbec;-)

# 12.03.2023, 09:03

Yurri
Ten článek na denikreferendum je skvělý. Ale bohužel takhle uvažuje jen minimum lidi. Pořád jedeme tu mantru nekonečného ekonomického růstu a nechápeme, že to je přesně to co nás žene do záhuby. Základní problém lidské rasy je ten, že má nekonečnou touhu po bohatství, ale planeta má jenom konečné množství zdrojů...

palma
Ty majetkové daně by se ale zvýšit dle mého názoru měly. Je to jeden z důvodů tak vysoké ceny nemovitostí, protože to je prostě nejlepší způsob uložení peněz, který vás prakticky nic nestojí. Samozřejmě chci podotknout, že ta nemovitost ve které bydlíme by z toho zvýšení měla být vyjmuta, takže jak píšete chudáci důchodci, tak těch se to nedotkne. Ale pokud má nějaký "chudák" důchodce nemovitosti 2 a čerpá příspěvek na bydlení tak mi přijde logické , aby tu druhou prodal a je zajištěn. Nebo pokud si jí chce nechat tak bude holt více zdaněna jako luxus navíc. A nejvíce by samozřejmé tato daň zasáhla investory a spekulanty s nemovitostmi, kteří jich mají desítky. Takže za mě raději zvýšit daně majetkové a snížit zdanění práce. Přijde mi to spravedlivější.

386
# 12.03.2023, 09:38

JohnBattler
No (omlouvám se za další off topic příspěvek, i když to co tu píšeme, vlastně souvisí s tématem..:)), těch druhých, daněných nemovitostí by byl ve své podstatě zlomeček procent, dá se to různě obcházet zakládáním s.r.o. s vlastnictvím nemovitosti, apod. Navíc jsme v EU, takže, když mám další barák v Chorvatsku,.. jak budu daněn? když ho budu mít na Slovensku, v Rakousku, kdekoli na světě? , Viz. politici s nemovitostmi po celém světě? Jo spravedlivé zdanění je iluze, ale, ať se snaží, no..Ono jde o to, že tím 1% to chtějí postupně zdražit všem, čili ano, budu mít druhou nemovitost, prodám a mám na 50 let vystaráno, ne tak průměrný důchodce, prodá... a má na 20 let ve slušném důchoďáku, pečovateláku (protože tam za pobyt zaplatí za rok 400 000..) tak to dopadne..
Nicméně to samozřejmě neřeší spotřebu ani GO, tam je problém opravdu v tom, že ti z jihu vidí, jak se žije na severu, a chtějí tak žít taky, nemají na to, ale chtějí to, no a řešení by tedy bylo... aby sever, žil na té úrovni jako ten jih, ovšem bez té zatrolené vysoké porodnosti..:) Jsem zvědav jak tohle hlavy pomazané, vyřeší..

# 12.03.2023, 14:41

11.03.2023 Slovensko a Maďarsko, prachová bouře

# 14.03.2023, 12:45

březen 2023 USA Kalifornie, extrémní srážky, mohutné záplavy, bouře, přívaly sněhu, stav nouze
05.02.2023 až 14.03.2023 rekordní cyklón Freddy, extrémní déšť na Madagaskaru, v Mosambiku a Malawi, mohutné záplavy, sesuvy půdy

# 14.03.2023, 14:40

Herdek, a ta příroda si má zrovna vybrat, kde nikdo nežije?

96
# 14.03.2023, 20:16

palma
Dobrý vtip ten článek. :D
To se člověk nestačí ani divit co se dá publikovat.

386
# 14.03.2023, 20:30

ROFA
Já měl před časem taky nápad, malá kaplanova turbína do svodu od okapu, dobrý ne?:D

2285
# 14.03.2023, 20:40

palma
Joo dobrý, dát ji do toho koncového kolínka abys protáhl motorek mimo vodu, spád by tedy byl :) ale co voda? leda se odstěhovat do Bergenu :D

496
# 14.03.2023, 20:49

Přikládám zajímavý tweet, který sleduje SST (Sea Surface Temperature). Aktuální teploty pro březen 2023 přepisují rekordní hodnoty z roku 2016, kdy bylo silné El Niňo. A letos, jak víme, jsme nyní v slabé (končící) La Nina, kdy SST bývá v tomto směru chladnější ...

https://twitter.com/ryans_wx/status/16353719539588...

Konsekvence si může každý domyslet - více (nebezpečné) potencionální energie z oceánů, GO a teplota oceánů, možné dopady na korály atd. Navíc zatím vždy platilo, že oteplování oceánů na Zemi probíhá výrazně pomaleji, tak uvidíme, co nás v budoucnu čeká. Jestli to (teplota oceánů) např. není jeden z ukazatelů jak rychle GO nastupuje / probíhá apod.

A ještě k těm rekordům, jak pravidelně píše ACE OF ACES - jestli se nepletu, v min. dnech zasáhla část Číny resp. Asie horká vlna, která na velkém území přepisovala rekordy. Někde byly již k 10.3. překonány až o 5 stupňů max. teploty platící pro celý březen ! https://twitter.com/extremetemps/status/1634177290...

Možná je to jen můj subjektivní pocit, ale nějak nám těch tepl. rekordů, projevů počasí, bouří, sucha atd. nebezpečně přibývá ...

5
# 15.03.2023, 17:35

andy206
To je dost šílené, že po třech letech s La Niňa jsou oceány takhle teplé. To bude ještě sranda, jak se rozjede El Niňo.

386
# 16.03.2023, 10:52

Yurri
No, dobrá zpráva, ve své podstatě..;-)

272
# 16.03.2023, 11:38

palma
Proč z toho neudělají CIDER, který pošlou na Ukrajinu a nechají si to v rámci pomoci proplatit, vždyť by jim tam za to utrhali ruce, však je to zdravé + na psychiku:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-...

386
# 16.03.2023, 11:49

Yurri
Tak to trochu nechápu, kupoval jsem před časem mošt.. trvanlivost přes půl roku, bez éček, Cider, taky dobrý nápad, ten vydrží dle mne, asi i déle, než půl roku, křížaly stojí v obchodě majlant.. No já ještě mám asi pět kilo jablek z poslední úrody, a pořád je to jedlý, ...a kdyby to něco chytalo, okamžitě to proženu odšťavňovačem..a hlavně, že v obchodech vidím každý den hromady jablek z dovozu, ..tohle naštve..plus likvidace sadů, to je taky pomalu zločin..:zz:
Jinak jsem teď četl článek o dřevostavbách, že třeba ve Švédsku je to 70% nových staveb, že do toho vlastně ukládají CO2 a tím vydělají na emisních povolenkách, holt u nás cihla, beton, co naopak CO2 produkují..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.