Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Globální oteplování

# 04.03.2023, 12:13

03.03.2023 USA, bouře, tornáda, silné srážky

385
# 06.03.2023, 09:56

Yurri
No, a k tomu bych se přestal utěšovat představou, že přijde nějaké sluneční minimum na pár desítek let, slunce se zatím rozhodlo jinak...přikládám současný stav, oproti předpovědi je to uplně někde jinde..

předpověď a realita slunečního cyklu
272
# 06.03.2023, 14:09

palma
Letmým pohledem vidím podobný vrchol hned na začátku toho grafu někdy v r. 2012, kdy bylo skvrn skoro stejně jako při úplném maximu 24. cyklu o 2 roky později, takže mi to celkem sedí s predikcí, teď to poklesne, aby to vystoupalo v r. 2025 podobně, pro mě celkem nic zajímavého, souvislost s GO jen okrajová, už jsme to tady řešili, posílal jsem odkaz o kolik, oproti lidskému fosil faktoru sranda.

# 06.03.2023, 16:34

Prostě chování vortexu nám vynuloval jaro, v posledních rocích.

385
# 07.03.2023, 06:32

Yurri
Má to vystoupat na úrovně rovnající se maximům cyklů.. tedy prý až k 240 skvrnám měsíčně, už teď je to výše, než minulý cyklus, nu a teď ještě jeden odkaz... mám dojem, že společně s GO jde o další podpis konce...https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/plasty-prir...

272
# 07.03.2023, 08:16

palma
Každý den sníme kreditku plastů, jsou všude, sakra si dávám bacha na každý kýbl či fólii co mám na zahradě či zda je to HDPE nebo PP, je to hnus, povede to k degeneraci a nemocem, jakoby nestačilo znečištění pesticidy na zemědělské půdě či bordel z dopravy, drancování pro suroviny a CO2, roční produkce je prý 400 mil. tun plastů a do roku 2050 stoupne na dvojnásobek, fakt debilové:
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/p...

385
# 07.03.2023, 14:00

Yurri
Blbé je, že těch depresivních a smutných informací je všude plno, pro optimismus aby si člověk chodil k jedincům, co obnovují přírodu z toho srabu, ve kterém teď je.. tak holt jeden odkaz, co optimistický není.. bojujeme s Ruskem a Čína to zvládne levou zadní a ještě se na nás bude usmívat..a my sami si tu větev hezky podřežeme..https://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika/elektr...

385
# 09.03.2023, 10:41

Yurri
No, teď zase jsem na vážkách, protože koukám na Skylink 7 a jde tam pěkný dokument "Vikingové, pravdivý příběh", a dozvěděl jsem se, že za Vikingů byla hladina moře o 380 cm výše, něž dnes (dokázáno na bývalých přístavech, cestách a tvaru pobřeží, což v tom dokumentu ukázali, a mělo být o 5℃ tepleji než dnes.. tedy v tamní oblasti a to po docela dost staletí..) tak jsem trochu v rozpacích z toho strašení se stoupající hladinou moří, a i ta teplota teda..?

272
# 09.03.2023, 11:48

palma
Níže posílám článek zmiňující zvýšení hladiny o 380 cm, lokálně bylo v době Vikingů tepleji (studie Manna z r. 2009), ale už jsme to tady řešili, že ve středověkém optimu byl teplejší zejména severní Atlantik, naopak jižní chladnější, globálně i tak chladnější o pár desetin než průměr z let 1961-1990 a výrazně vůči dnešním průměrům, natož v budoucnu, není tam sebemenší rozpor, je fakt gigantický rozdíl mezi chápáním globálním X lokálním.
https://www.tripy.cz/davne-tani-antarktickeho-ledu...

Teorie popíračů rozcupována na kusy, jasné více než 10 let:
https://insideclimatenews.org/news/04122015/mediev...

A na závěr vynikající článek zasazující věci do kontextu, planeta Země má v zásobníku taková překvapení, že hladina moří kolísá o více než 100 m a teploty oscilují o cca. 10 °C. Vemte v potaz současného ničitele a traviče přírody homo economicuse debiluse, který sám vlastní vinou zdegeneruje a bude rád, že se bude časem uměle rozmnožovat (nebude dlouho trvat) a spoléhajícího na technické vychytávky, s tímhle materiálem nemůžeme efektivně čelit zabijáckému klimatu ani náhodou, těch 5 % populace v článku je řekl bych výborný odhad:
https://www.osel.cz/5726-varovani-z-doby-ledove.ht...

# 10.03.2023, 15:51

Homo economicus pořád nemá dost,
bazén, čtyři auta, co dál? Druhý dům v Chorvatsku, ať se auta projedou. Letecky do Řecka, zažít 50°C ve stínu (s ubytováním v klimatizovaném hotelu). Doma si pak nad skleničkou (vyrobenou v Číně) vína z Argentiny, s přáteli postěžuje, jak je drahý benzín a elektrika.

Je potřeba snížit na polovinu svojí spotřebu energií, paliva, pohonných hmot, vody, potravin, masa, dřeva, zboží, surovin.

Ještě zatím není pozdě,
ale času není nazbyt.

Ne, k zemi hleď, ale vzhůru hleď!

# 10.03.2023, 16:41

zima 2022/2023 Evropa, druhá nejteplejší zima od začátku měření, překonány stovky rekordů (nejteplejší zima v Evropě byla 2019/2020)
únor 2023 Francie, nejsušší únor od začátku měření
únor 2023 Antarktida, nejméně mořského ledu od začátku satelitního měření (70.léta 20.století)

385
# 11.03.2023, 20:36

Yurri
Jo to znám, akorát pánové vědci zapoměli ukázat ještě na jednu zásadní věc, a to rostoucí populaci na jihu a stagnující či ubývající na severu, co s tím množením hodlají udělat? To bude taky "bolet".. a četl jsem i to, že není problém, když si na severu jedna miliarda lidí nebude měnit lednici, televizi, auto, mobil apod. pravidelně po čtyřech letech, ale problém bude, až si to vše bude chtít pořídit těch 7 miliard lidí na jihu...:D ( a nebo třeba jen půlku těch věcí, plus dvoje kalhoty a boty navíc, oproti minulosti..).. řešení je pouze souběžné, nižší spotřeba, stagnace, či propad, plus menší množení lidstva, či stagnace množení a pak, ještě lépe, úbytek populace..No a zvýšení majetkových daní... to už je jen hřebík do rakve, to už si snad jen vykopat zemljanku, protože od 1% z ceny domu je to už sebevražda.. třeba 7 000 000 cena průměrného domu = 70 000 daň.. pro důchodce lahůdka, pro rodinu pokyn k tomu, nemít děti ( což možná bude i záměr těch daní) Oni totiž už uvažují ekonomové nad tím, co s tím, až budou všechny domy energeticky soběstačné, propad daní DPH za energie, bude obrovský, tedy, budou ty domy mohutně danit, včetně toho, že základ daně se zvedne o ty proinvestované peníze na eco udržitelnost a soběstačnost, stejně jako se zvednou daně na elektoauta apod. tak to je..protože sociální smír a podpory atd..vše je provázáno a vede do pekel.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.