Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Globální oteplování

109
# 13.01.2023, 10:59

palma
30% možná v "teplém" období roku, v zimě při zablokovaném atlantiku to prostě musí být 100%... To je zase číslo, těch 30%, co nemá nic společného s realitou, jako dojezdy elektroaut.

386
# 13.01.2023, 12:14

ludvicek
No, je to v Číně na poušti, ovšem v zimě to bude podstatně víc i tam, a v létě může vyrovnávací zdroj skoro stát, ačkoli teda v noci musí zase asi makat, jo je to réééééébus.

272
# 13.01.2023, 12:28

palma
Pokud vím každý velký projekt musí mít studii proveditelnosti a ekonomickou analýzu dopadů, pokud tohle není, tak jsou to světlé zítřky nemající oporu v realitě. 1 jaderka nebo 2 navíc by nám s cenou elektřiny nepomohly, to je podle mě to hlavní poučení ze současné krize.

Tohle století jsme si odrovnali sami, pak jsou cykly co změní stejně všechno, doby ledové a meziledové, pak zvětšování slunce a konečná pro povrchový život + odpaření oceánů, pak naši galaxii spolkne stejně Andromeda, no bude to dílo, bude zajímavé to sledovat, pro materialisty musí stačit prach jsi a v prach se obrátíš, v lepším případě v kompost😉.

# 14.01.2023, 12:51

V roce 2022 byly světové oceány nejteplejší za celou dobu měření
(1/2 20.století).

12.10.2023 USA Alabama, Georgia; tornádo, bouře
(až 33 možných tornád po celých USA)

272
# 14.01.2023, 21:50

Tady máte jasné důkazy co tvrdím pořád, od 90sátek jsou data o vlivu člověka na GO zřejmá, předpovídala se mnohem dřív, ale dezinformační kampaň byla dlouholetá a tady ve střední Evropě škoda mluvit, ještě pořád se najde dost popíračů a pochybovačů, přitom bychom měli být o míle dál a pracovat na restrukturalizaci krajiny a životního prostředí i ekonomiky a tady se řeší zástupné problémy, bože to jsou všichni tak natvrdlí?
https://a2larm.cz/2023/01/ropny-gigant-exxonmobil-...
https://www.poznatsvet.cz/clanek/podnebi-cesko-205...

# 15.01.2023, 13:45

14.01.2023 USA Kalifornie, silné bouře, povodně, stav katastrofy
15.01.2023 ČR až 12°C, na 34% stanic zaznamenán rekord

33
# 17.01.2023, 20:39

palma Ona se u toho odnaseni tvari uplne spokojene, az to vypada ze se ji to libi.. co by chudak delala kdyby si ji nikdo nevsimal :D

273
# 17.01.2023, 21:40

palma

A rozsirovani hnedouhelneho dolu je spravne ? Zejmena to hnede uhli je "kvalitni". Greta prosazuje spravne veci, ale ne uplne nejlepsim zpusobem. Nicit obrazy, to je skutecne normalni vytrznictvi, zadny protest, a sluste receno debilita. Ale to Greta nedela. Obraz za to fakt nemuze.

Vubec nejhorsi bylo odstaveni jadernych elektraren, to je prace hlavne Frau Merkel a jejiho populizmu. A aktivisti, co jsou soucasne proti jadru a snazi se zastavit uhli, to je chyba.

Uhli, zejmena to hnede, je snadno pristupne, narozdil od jinych zdroju energie. A tak by melo zustat v zemi jako nouzovy zdroj v pripade kolapsu civilizace. Rozvoj jadra je asi jedina cesta. I Japonsko se k tomu vraci. Horsi nez tsunami je to, co se delo s jadernou elektrarnou na Ukrajine. Russaci delali podobne veci prakticky vzdycky.

386
# 17.01.2023, 22:19

TommyAst
A protože po nátlaku Gréty, zelených a spol. odstavili jaderky, tak teď potřebují uhlí do uhelek aby nahradily úbytek výkonu jaderných elektráren... jo ironie.. Jaderky už rozjet moc nejdou, tak to nahradí uhlí..Odstavit zdroj můžu, až mám za něj plnohodnotnou náhradu, tohle co předvádějí je ... po nás potopa..

272
# 18.01.2023, 14:12

Já mám spíše podezření, že žádná Gréta ani aktivisté fakt jaderky nezablokovali a nikdy vliv neměli, jen se teď hodí těm, co se na energetiku vybodli a neinvestovali do záložních zdrojů, aby se na ně vymlouvali, vždyť žádný Green Deal ještě ani v praxi platit nezačal a tady někdo bude na tohle svalovat vinu? Za mě je to krajně podezřelé a spíše bych byl na straně těch, co proti ničení obcí kvůli uhlí protestují, protože to někdo pohnojil a hodně a nenese za to odpovědnost, na což zrovna my v Čechách jsme odborníci, odpustit viníkům nám jde totiž dobře. Už před 10 lety se vědělo o problémech s energetikou, válka na Ukrajině byla spouštěč už dřívějších problémů, skuteční viníci dělají mlhu kolem sebe a veřejnost ví úplně kulový co se děje.

# 18.01.2023, 15:27

A kde je Merkelová, najednou žádný rozhovor s ní?

# 18.01.2023, 15:32

ČR, téměř 3x stoupl počet ohňů, které vznikly v přírodním prostředí.
2021 - 3588
2022 - 10164

109
# 20.01.2023, 08:29

Kdo by nevěřil na golbální oteplování, může se poučit na stránkách ČHMÚ ve zprávách (připojuji výstřižek). Líbí se mně hlavně to lapidární shrnutí: Od roku 1996 zaznamenáváme v Česku pouze roky normální a v různém stupni nadnormální.

Měl-li letošní rok v ČR průměr 9,2°C, na "naší" stanici Brno-Tuřany to bylo 11,2°C. A to se nám vyhnuly supertropické dny a duben byl dost chladný. Až se to jednou sejde, to bude tak +13°C...

chmi rok 2022
272
# 20.01.2023, 10:28

ludvicek
A to je jen začátek nebo někdo můžete mrknout na predikce www.klimatickazmena.cz, těch vašich letošních +11 budu mít i já na Vysočině za pár let kolem r. 2030, v půlce století klidně +13+14 a to modely neumí simulovat postupné slábnutí vyrovnávacích kapacit oceánů.

Nemáme nejmenší šanci, je mi líto:
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3557184-teplota...

109
# 20.01.2023, 11:43

Yurri
No, jediná trochu reálná možnost bude posouvat se na sever, místo Jadranu bude Balt (Jadran bude Rudé moře?). Je fakt, že Sibiř může pojmout pár miliard lidí navíc, ale samozřejmě je to konec světa, jak jsme ho znali. Příštích 10 let dost napoví.

P.S. To je otázka, co se stane, když miliardy tun mořské vody se oteplí o 1°C. Je to naprosto nepředstavitelné množství naakumulovaného tepla.

P.P.S. V podstatě je div, že ještě někde pořádně mrzne.

272
# 21.01.2023, 22:16

palma
Už jsme v procesu a nedá se to zastavit:
https://vedator.org/2021/12/vlivem-zmen-klimatu-je...

Myslím, že opravdu bude nutné sáhnout po mnou zmíněném odstínění slunce z vesmíru, ty projekty běží a naše snažení tady na povrchu je předem odsouzeno k nezdaru, mám rád čistou pravdu, v budoucnu bude muset lidstvo stejně vymyslet vícero podobných projektů, jistě chápete, že rvát biliony dolarů jako do války s Afghánistánem nebo nyní UKR s Ruskem jsou podle mě vůči tomuhle jen ztrátou drahocenného času a plýtvání penězi:
https://vtm.zive.cz/clanky/jak-zastavit-klimaticke...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.