Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Globální oteplování

33
# 28.06.2022, 21:11

palma prumer 20-25 stupnu by lidstvo a mozna i civilizace jako takova nejspis nemela problem prezit, otazka by byla snad jen jak velka cast sveta by byla za normalnich okolnosti neobyvatelna. Ale biosfera jako takova by se musela hodne zmenit a nemalo druhu by to nevydrzelo.

# 29.06.2022, 08:46

Kamamura
Co to blábolíš ty Kremelská hlásná troubo?
EU by v roce 2022 měla růst o 2,7%, kdežto u Ruska se očekává pokles ekonomiky cca o 10%. Bez plynu se neobejdeme, ale bez Ruska ano. Plyn bych nechal na ty obory co jsi vypsal jako hnojiva atd. ale vytápění plynem bych pomalu opustil. Např. já jsem již plynový kotel nahradil a mám klid.

268
# 29.06.2022, 09:24

palma
S těmi mikroplasty je to jednoduchá odpověď na poslední větu ve vámi odkazovaném článku, který mimochodem prozrazuje postoj toho webu, protože neprodukovat odpad je o dost těžší než snížit produkci CO2 alespoň ve vyspělém světě.

Nejlidnější oblasti budou neobyvatelné, takže masová migrace je naprosto jasná, na nedostatek potravin a hladomor stačí výpadek z 1 státu a kolaps přepravy zboží způsobí i 1 loď v Suezu nebo uzávěra města soudruhy z Číny, kteří si tak potvrzují vlastní moc. Je jasné, že s tímhle materiálem nemůžete čelit výzvám, které přinese globální změna klimatu ani omylem. U nás v ČR už vůbec ne, vysvětlovat někomu nutnost zadržování vody v krajině a její okamžitou rekonstrukci je tak 20 let pasé, lidi ještě nedospěli do stadia, kdy každá zhutnělá a zastavěná plocha bude nepřítel č. 1. Spadnou klidně stovky mm za den, vytopí vás to jako krysy, jsou cesty jak z toho ven, ale je to mimo mentální nastavení moderního konzumního člověka, ten si totiž vůbec nedovede připustit, že by se měl uskrovnit a omezit pro tak nejasný cíl, jakým je příroda a její způsob řešení adaptace, který je ovšem jediný možný, ale jen s naší pomocí.

OSN to píše jasně v těchto bodech, píšu to samé už léta, akorát že bod 1 je vyráběn v Číně celosvětově z 80% z el. z uhlí, takže to opravdu není vhodná podpora a není nic těžšího v recyklaci než větráky, takže též bohužel, zbyvá vám jenom to, co říkám já tj. strategie 6Z: zalesnit, zakeřit, zatravnit, zamokřit, zůrodnit, zasáknout. Myslím, že bude problém hned s bodem č. 1, nejsou sazenice ani lidi na poctivou práci:(
https://www.byznysnoviny.cz/2022/04/04/osn-vyzvala...

107
# 29.06.2022, 10:27

Yurri
Přidal bych další 3 Z - zkvasit, zahřát, zkapalnit... nebo zlít se jak dobytek... Za střízliva tenhle svět začíná vypadat dost nebezpečně.

380
# 29.06.2022, 10:42

No jo, no....sazenice, vyprodáno, kůrovec řádil, apod.. Lidi, bodejť že nejsou, vždyť jsou přilepeni k silnici vteřinovým lepidlem, přivázáni k rypadlům a věžím atomových elektráren, či házející kamení a flašky na představitele G7, a rozmlátit vitrínu bankovního domu, dá taky zabrat, to už pak není síla na to, něco sázet..a nakonec.. vždyť se je nutno utápět v enviromentálním žalu, z toho jak ta příroda už fakt nemůže...a volat, mě je to tak líto..:cool:
p.s. jo a ještě pořád dumat nad tím, že odpočet běží..

# 30.06.2022, 20:30

29.06.2022 ČR, bouře, přívalové srážky, povodně, kroupy až 5cm

# 02.07.2022, 21:00

01.07.2022 ČR, bouře, přívalové srážky, kroupy až 7cm

268
# 03.07.2022, 11:22

Tenhle článek mě dostal, chcete řešit ukládání CO2 a obsah kyslíku v atmosféře, no tak to musíte znát prvoky v oceánech a o těch půdních se ví prý ještě mnohem méně, co na to říct, jsme totálně v loji, jen o tom nevíme a myslíme si, že s tím můžeme něco dělat, jako sebevědomí dobrý, monitoring těchto vědců klobouk dolů, ale osud zpečetěn a možná už dost dlouho:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologi...

380
# 03.07.2022, 12:40

Yurri
Pěkný článek, tak nějak, na pozadí toho, co tam je, my vyvstává otázka, zda už se třeba jímavost oceánů, či schopnost těch různých prvoků apod. zadržovat CO2 třeba nesnížila, a i proto je toho CO2 v ovzduší více..a zda se třeba ta schopnost u některých forem třeba nedá zvýšit, či u rostlin atd..

268
# 03.07.2022, 13:47

palma
Budeme rádi za damage control
https://a2larm.cz/2022/06/zivot-v-oceanech-vymira-...

Zkolabuje potravinový řetězec, tzn. s malým zpožděním hladomory, pandemie apod., skončí to 6. hromadným vymíráním všeho živého, o kterém jsem už sem posílal, je to vlastně jistota - není potřeba čekat na asteroid nebo dobu ledovou (úplně jiná časová dimenze), jako když vyzvracíte zkažené jídlo a planeta začne nanovo, základní předpoklad vyspělé civilizace je samozřejmě cirkulární ekonomika, kompletní bez výjimek, od toho jsme ještě mnohem dál než k efektivní redukci CO2.

Proč myslíte, že mě zajímá ta maximalizace produkce z minima prostoru, to zatavení živin a namnožení symbiotických organismů v malém objemu půdy je naprosto klíčové, stačí vám na luxusní úrodu dokonce pár plantbagů, musím to otestovat, proto se ta nejúrodnější půda světa Terra Preta sama (pro vědce zatím neznámo jak) obnovuje, protože má hlad (tropická půda je na živiny extrémně chudá), ale to je jenom moje teorie😉

380
# 04.07.2022, 08:19

No a EU, potažmo ČR a velká Praha se v rámci greenu zabývají kravinama, jako je elektromobilita, snažíce se lidu prostému vsugerovat, že na tom závisí jeho přežití.. a vesele utahuje té slavné elektromobilitě šrouby, a bude hůř, nebude z čeho platit údržbu komunikací, z čehož plyne, že se elektromobilita bude muset zdanit, což už se vlastně děje..https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/auta-...

268
# 04.07.2022, 09:31

palma
Přesně tak, z pohledu GO je elektromobilita absolutní kravina, bavit se o tom, jestli bude uhlíková stopa elektromobilů nakonec podobná běžným spalovákům je úplně irelevantní, nám už totiž nepomůže ani kdyby celá Evropa chodila pěšky a jezdila jen na kole (nepřeháním). Ale jako hezká inovace, jsem pro hračky, my chlapi jsme na to experti, ale věnoval bych se opravdovému řešení viz výše, není už čas na blbinky, elektrolytu se nenajíme (zatím), energie máme pod nohama na miliony let (geotermální):
https://techsvet.cz/nejnovejsi-zpravy/americti-ved...

# 04.07.2022, 17:11

02.07.2022 italské Alpy, hora Marmolada; 10°C teplotní rekord, >>>>
>>>> 03.07.2022 sesuv ledovce

03.07.2022 Austrálie, Sydney; přívalové srážky až 1,5m/24hod., záplavy

380
# 04.07.2022, 21:54

ACEOF ACES
Sesuv ledovce byl v souběhu několika věcí, již byl narušen, bylo +10, a ledovec byl na povrchu pokryt prachem ze sahary, což celý proces pádu a tání velice urychlilo, teď o tom v TV mluví pan Ač z akademie věd..

# 05.07.2022, 12:13

Tato rychlá globální změna klimatu, kterou způsobujeme svojí obrovskou spotřebou, má vliv i na zpomalování Golfského proudu, důsledkem toho do Evropy vanou teplé větry od jihu. A tím směrem je i Sahara.

268
# 05.07.2022, 17:13

ACEOF ACES
Tak je to logické, TN se díky zpomalení GP budou soustředit na Z a S Evropy a neprojdou k nám, kde bude usazena TV, když už TN nabere vlhkost nad Středomořím a obtočí se kolem V Alp, tak jsme jasní a dojde ke kondenzaci v rozměrech, které naznačil naposledy ten Z Německa a část Beneluxu, akorát to bude tady a nížiny poplavou, je to jistota. S tím bych prostě počítal a na to se připravoval, ale nikdo to nedělá, prevence nikoho moc nezajímá, jsou jiné priority, teď Ukrajina, pak energie, pak autíčka, pak nějakej plyn (CO2), pak metan nebo vodík, no jak myslíte, stavějte dál, ale s dlouhou životností bych nepočítal a rozhodně bych se na to už vůbec neupínal😉.
https://www.dotyk.cz/magazin/scenare-konec-sveta-2...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.