Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Globální oteplování

15
# 23.06.2022, 13:01

No, však ona nám ta spotřeba bude snížena. Zato vzroste spotřeba čehokoliv spalitelného prudce vzroste.

54
# 23.06.2022, 19:04

ACEOF ACES
Jasně. A nebylo by nejlépe úplně chcí...t ?
Začněte u producentů zboží. Až se začne vyrábět zboží kvalitní co vydrží jak nejdéle to půjde spotřeba klesne. K čemu mi je zahradní lopatka kterou musím po každém rýpnutí do země narovnávat? jak dlouho vydrží než praskne a já budu nucen koupit novou? Ne, nebudu žádnou kupovat takový blázen nejsem. Vezmu kus železa, roztopím výheň a udělám si takovou, která mě stoprocentně přežije ;-). Dále zastávám názor- opravovat a když už to nejde tak recyklovat vysloužilé a přetvářet v dále využitelné.

386
# 23.06.2022, 20:14

Rarach
Jo, a nejlepší jsou náhradní dioptrické brýle, jedny vydržely půl roku, druhý měsíc, třetí 14 dní, prdla nožička, u druhých vypadávalo sklo, třetí prdnul rám brýlí, to už jsem se nasral a slepil jsem to kvalitním lepidlem, vypadaj jak když jsem je použil při aplikaci PUR pěny, ale drží, a načtení doma dobrý, už drží půl roku..lepidla mám dost.a nejlepší zahradní lopatku mám od známého, ufik nakoso kus osmdesátky trubky, navařil kus roxoru a obalil to poctivou izolačkou...drží to už asi dvacet let, jestli bude v rodině nějaký zahrádkář, zdědí ji, a pak jeho děti..:D..čili omezení spotřeby musí začít u omezení braku... a to by byla potíž, výrobci by neměli za chvíli co žrát..a mimochodem, když neustále roste populace, obzvláště někde... jak by někdo omezil spotřebu, to mne vážně zajímá...:D

54
# 23.06.2022, 20:46

palma
Místo izolačky je dobré řešení najít kus vhodné hadice na vodu a narazit to na to ;-). Jinak není důležité jak něco vypadá, ale jak to slouží svému účelu. Však už i hlavy v EU přišly na to, že by věci měly být snadno opravitelné. Jen se obávám jedné věci a to dostupnosti uhlí, ale i to má své řešení. Až nebude kvalitní uhlí budeme používat dřevěné uhlí do grilu (stejně má super výhřevnost) a kdyby bylo nedostatkové i to stromy budou růst stále a tak budeme pálit milíře :D

54
# 24.06.2022, 11:59

palma
Jak se voda nejlépe vsákne? Pokud bude půda narušena do hloubky a nebo pokud bude těžkými stroji utemovaná a obdělávána jen do hloubky několika centimetrů a voda tak spíše odteče?
To máte to samé jako s olověným střelivem a zákazem použití v mokřadech kdy za mokřad může být považována každá louže, která se po dešti objeví.

# 25.06.2022, 18:50

červen 2022 Indie, Bangladéš, Čína; silné deště, rozsáhlé záplavy

54
# 25.06.2022, 19:47

ACEOF ACES
květen 2022 Česká republika; pole za plotem
červen 2022 tamtéž; pole na dvorku

33
# 25.06.2022, 20:24

ACEOF ACES Rikaj tam tomu monzunovy deste a jsou pravidelne kazdej rok ;-)

# 27.06.2022, 21:35

27.06.2022 Nizozemsko, bouře, tornádo

# 28.06.2022, 15:41

26.06.2022 ČR, na 7% území extrémní sucho, na 7% výjimečné sucho a
na 17% výrazné sucho
27.06.2022 ČR až 34°C, na 12% stanic překročen rekord
27.06.2022 ČR, bouře, přívalové srážky až 100mm/hod., kroupy až 5cm

386
# 28.06.2022, 16:13

ACEOF ACES
Rekordy jsou k tomu, aby jednou padly, nicméně... kontrolní otázka, která teplota nemůže být nikdy nikde na zemi i ve vesmíru překročena?:cool:

54
# 28.06.2022, 18:29

palma
Ta která nebyla ještě naměřena ?

386
# 28.06.2022, 18:56

Rarach
Ne ne, ta teplota je přesně definována:), má přesné číselné vyjádření..;-)

# 28.06.2022, 19:05

palma
10^32 Kelvinů tzv. Planckova teplota.
Jinak jste tu psal že průměrná teplota na Zemi je 12°C tak vás opravím a je to 15°C v dnešní době a bývalo to dlouho 14°C. A jestli si myslíte, že v pohodě přežijeme jako druh při průměrné teplotě 22°C tak jste neskutečně naivní. To že tady tahle průměrná teplota někdy byla je pravda, ale už miliony let tomu nebylo a nic na to tady není připravené a moc by toho nepřežilo pokud by to vystřelilo o dalších 7°C během pár set let. Ale co lidstvo si za to může samo. Já děti nemám a je mi to asi už ukradené jak to tady ničíme, nicméně ten kdo dětí/vnoučata má a je mu jedno ničení přírody tak si musí sáhnout do vlastního svědomí.

386
# 28.06.2022, 19:54

JohnBattler
Tak to je ten druhý pól teplot, já mám za nepřekonatelnou teplotu na opačné straně stupnice a to -273,15 °C.. tedy absolutní nulu..
Ohledně průměrné teploty na zemi v minulosti +22℃, jsem tu říkal, že tehdejší veleještěři a obecně studenokrevní (pokud skutečně studenokrevní byli, protože ne všichni vědci se shodnou) měli určitou výhodu, díky právě té studenokrevnosti, a člověk by měl dozajista problém, nicméně přežít by to šlo, na jaké úrovni ovšem.... toť otázka.

# 28.06.2022, 20:18

EU se zbláznila docela, to lze potvrdit - nejen, že se nechala vmanipulovat do naprosto nesmyslné války s Ruskem a střelila se přitom do vlastní nohy stupidními sankcemi (Rusové prodají každý barel ropy a plynu do Indie a Číny, ale Němci buď zavřou automobilky, nebo si ruský plyn a ropu koupí oklikou přes Indii), ale zpackala totálně energetickou transformaci, a díky německé neochotě používat jadernou energii bude v zimě v Evropě opravdu frišno.

Šetřete si jak chcete, přátelé, ale hnojiva se vyrábějí ze zemního plynu a fosfátů - a zeptejte se, o kolik zdražila. My ten zemní plyn a ropu totiž skutečně "jíme", takže nás čeká období hladu a nouze. A jak to asi dopadne s těmi, co hladovějí už dnes? Budou znovu volit profesora Fialu?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.