Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Globální oteplování

275
# 03.03.2022, 08:56

palma
Jo evidentně mu ta úřednická agenda vlezla na mozek, asi se do toho pustil tak hluboko, že byl odtržen od reality, což jsme u mnoha jinak uznávaných odborníků mohli sledovat za pandemie. Je to blbý, ale je to dost o věku, inteligentní je kde kdo, ale aktuální mentální výkonnost u některých po dosažení určitého věku strmě klesá a nemyslím to nějak zle, každého to čeká, podívejte se na Klause nebo Zemana, to je na vlastizradu a nebo na léčebnu, holt byli v kondici naposled někdy před 20 lety, teď už měli s vnoučaty dávno chodit na ryby a dostat z těch znalostí nabytých za celý život tzv. moudrost, jen si to přiznat. Putin je téměř 70-letý stařec, který si chtěl udělat na důchod promyšlenou misičku hned vedle za hranicemi jako USA někde v Iráku nebo Afghánistánu, když oni můžou, proč ne já, však armádu mám vyzbrojenou a vycvičenou, tak proč to nezkusit. Ve vědeckejch kruzích je známý fakt, že po 40ce už jaksi moc neprorazíte, většinou se sbírají data z terénu z vašeho mládí (25 - 40. rok), pak už je to jen na publikační nebo pedagogickou činnost, čistě biologicky jste za zenitem už po 30ce, optimum zkušeností a kreativity je mezi 40 a 50 lety, u nás v práci 1. co bylo, že se šéf zbavil všech starších, prostě na nočních chrápali, pomalu zvedali telefony atd., ale to už jsem dost odbočil i s fajn odkazem sorry:
https://denikn.cz/825143/zazivame-manii-z-ukrajiny...

388
# 03.03.2022, 20:57

Yurri
No, dostal jsem echo, jestli se nechci kouknout do Antarktidy, když jsem to viděl, pomyslel jsem si něco o hovadech, ale což za deset dvacet let to tam bude zadělaný jako ve zbytku světa,..https://white-desert.com/echo/
Mám dojem. že ta ochrana planety končí tam, kde začíná tvrdej byznys..

275
# 04.03.2022, 07:06

palma
No hele je to blbý, ale celou dobu spíš přemýšlím, jak omezit dopady radiace, nutné tloušťky stěn, náhradní spojení, nekontaminovanou pitnou vodu, zásoby, ale spíš lavíruju jestli to má cenu, bylo jasné, že k nějaké havárii po střelbě dojde, takže spíše než oteplování je aktuální téma RA spad něco jako po Černobylu, je to prostě reálné riziko, se kterým je nutné se nějakým způsobem popasovat.

111
# 04.03.2022, 07:23

Yurri
Leda byste si koupil nějakej ŘOPík a předělal ho na protiatomovej kryt. Mě spíš děsí jaderná zima, to by byly roky bez léta. Budeme s láskou vzpomínat na globální oteplování.

388
# 04.03.2022, 07:27

Yurri
Jo, jo , východní proudění je v současné době uplně nahovn.. a to že ve všech směrech :cool:, vodu mám ze studny, spad stejně neomezim, to bych musel na rekuperaci dát nějaký spešl uhlíkovo bismutové filtry (stejně by to lezlo dovnitř okolo oken apod.. apod..zásoby mám tak na měsíc, jako jsou v ČR zásoby plynu..:D..Už aby se to přehodilo na západní proudění, a tomu trpaslíkovi na východě se to sypalo na kebuli..

275
# 04.03.2022, 08:35

Kruci furt mi do toho experimentu za zahradě někdo hází vidle, manželka, Putin, už mě to začíná štvát, ještě shánět nějaký fólie, kdo by chtěl pěstovat na kontaminované půdě že. Hele já mám středověkej sklep pod barákem i se studnou, ale voda tam byla naposled možná za husitů a s tou rybízovou marmeládou a ořechovkou bych to na dlouho teda moc neviděl, to nemohlo sakra pár let počkat, z úrody zbylo už jen pár plesnivých dýní a poloshnilejch jablek, to je příprava, že by jeden bl..

388
# 04.03.2022, 09:14

Yurri
:D, Jo to znám. celej den lítám po zahradě, furt je co dělat, pak ještě na to pole... a večer dorazí z práce manželka, rozhlídne se a řekne" jsi tu zase ani nehnul prstem"..:D, (to jen tak pro pobavení, off topic)

275
# 04.03.2022, 20:50

Ano, to je prave ten problem. Vychodni a severo vychodni vetry nejsou moc caste. Zacatkem brezna 2022 se ale mohutna tlakova vyse drzi a vypada to, ze k nam celou prvni polovinu bude proudit suchy a studeny vzduch od severo-vychodu. Rusove se chteli dostat uz do Cernobilu, kde je elektrarna po havarii zakonzervovana. A ted prisel pozar u funkci jaderky. Muze to mit zanasledek nejhorsi jaderno katastrofu v dejinach.

V dubnu 1986, kdy doslo k havarii Cernobilu, take zrovna foukal vzduch od vychodu a zasazena byla vetsina Evropy. Chteli to utajit, ale ruzna jaderna pracoviste nahle zaznamenala zvysenou radiaci neznamo odkud. Ve vyzkumaku v Praze Rezi po alarmu na zvyseni radiace vyvetrali, ale zvysila se aktivita jeste vic. Ze zacatku nechapali.

Pruseru, co rudy kurvy udelali s jadrem, je vic. Nevim, co je na tom pravdy, ale utajena jaderna havarie mela byt i v Kazachstanu.

Jezero smrti Karačaj opet na uzemi SSSR byvale. I tam doslo k velke jaderne havarii, malokdo to vi. Je to oblast nedaleko Cheljabinsk mimo jine. Jezero je po vyvoji jadernych zbrani znecisteno nestabilnimi isotopy a je silne radioaktivni. Az tak silne, ze behem chvile radioaktivita zabije (neovereno). Tam se stala Katastrofa v Kyštymu. V neděli 29. září 1957 explodoval v podzemním komplexu Majak jeden ze zásobníků na tekutý radioaktivní odpad. Incident později dostal jméno katastrofa v Kyštymu (Wikipedia). Síla výbuchu odpovídala sto tunám TNT, do širokého okolí rozprostřel radioaktivní mrak. Bezprostředně bylo zasaženo na čtvrt miliónu lidí a odhaduje se, že celková dávka radioaktivity mohla být okolo jedné čtvrtiny toho, co o pár desítek let později vyprodukoval výbuch v Černobylu.

Vzhledem k utajovanemu komplexu narozdil od Cernobylu se ani nekonala evakuace a spoustu lidi onemocnelo z ozareni.

V teto oblasti rovnez kurvy rudy zaridili gulag. Slo o vystavbu podzemniho zarizeni Majak.

Jezero je dnes sice zabetonovano, ale zari dal. (V okolnich mistech ?) muze sucho zpusobit, ze cast dna s radioaktivnimi isotopy nebude zatopene, sediment uschne a vitr roznese radioaktivni prach.

https://vtm.zive.cz/clanky/jezero-smrti-karacaj-ta...
https://www.e15.cz/magazin/jezero-smrti-karacaj-ta...

275
# 04.03.2022, 20:55

Take pozustatek po SSSR - jiz desetileti horici krater v Turkmenistanu
Doslo tam k havarii a uniku zemniho Plynu. Aby se zabranilo sireni metenu do okoli, krater se zapalil. Pocitalo se, ze vyhori za par tydnu, ale hori do dnes. Nenasel se zpusob, jak uhasit.

https://vtm.zive.cz/clanky/turkmenistan-chce-uhasi...

# 06.03.2022, 23:19

05.03.2022 USA Iowa, tornádo o síle EF3

388
# 07.03.2022, 14:39

Yurri
Vypadá to, že bude veselo, dumám nad tím, co ještě letos budu sadit navíc, minimálně kvůli směně komodidt (vejce za brambory) apod..:cool:
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/potraviny-ce...
(ještě že ty hnojiva ve své podstatě nepotřebuju, mám taky vlastní..)

275
# 07.03.2022, 16:10

palma
Určitě, brambory zkusím s tou c. kukuřicí jen experimentálně jako chuťovku, z vlastního pole jich můžu mít od zemědělce mraky za pusu, ta červená řepa vás neláká? Vajíčka a kořenovou zeleninu a kysané zelí mám od tchána, marmelády a kečupy už umím solidně, dýně už vím jak na ně, ořechů a jablek mraky, ryby a králíky od našich, pekl jsem si kdysi pečivo a asi se k tomu i vrátím, když jsou úrodná pole a pracovití lidé, tak nemůže být nedostatek, by muselo bejt nějaké velké krupobití, na které moc netrpíme, zavařím 2 várky vepřového s králičím a vystačí to pomale na rok, ta soběstačnost se nyní bude hodit, mám rezervy spíš ve skladování, všechno chce jiné podmínky.

111
# 07.03.2022, 16:13

palma
Někdy v prváku na chemické jsme počítali, kolik vagónů uhlí padne na tunu hliníku z bauxitu. Nebo výroba kovů elektrolýzou tavenin. Samozřejmě, ještě pokud se mají zlikvidovat kaly z takové výroby, aby odpadním produktem byla vůně fialek... Jediná čistá energie na Zemi je fotosyntéza.

388
# 07.03.2022, 16:21

ludvicek
Tak to určitě souhlasím, navíc výborným meziproduktem fotosyntézy jsou třeba právě vinné hrozny, ergo víno samé, jako finální produkt!:)

275
# 07.03.2022, 16:22

palma
Přesně, solárka a větráky prostě nebrat, přírodě těmito materiály rozhodně neprospějeme, pořád platí co říkám od začátku, skutečně zelené je jenom to, co se rozloží na kompostu, jinak si to na zelené jenom hraje, na tom si trvám, lež (neúplnou pravdu) já prostě bytostně nesnáším;-)

96
# 07.03.2022, 19:27

palma
Ten článek o FVE je postaven na datech a dalších informacích, které neplatí již řadu let. Některé snad musí být starší než 15 let. Malou FVE provozuji sice jen pár měsíců, ale jako uživatel jsem naprosto spokojen. To, že je v článku řada nesmyslů mohu i doložit realitou z praxe. Navíc komu by se nelíbilo být už od 10 února energeticky soběstačný bez výpadků energie.

388
# 07.03.2022, 19:37

ROFA
Osobně se mi nelíbí nic co je postaveno na dotacích, a zvýhodněních, pokud se to vyplatí i bez nich, tak pak je to bezva, ať si to pořídí kdo chce..

96
# 07.03.2022, 19:42

palma
Osobně se mi nelíbí, když tady musím polykat rakovinotvorné zplodiny z okolních komínů. Uhlí bych zatížil ještě vyšší ekologickou daní hned.
Mimochodem se ukazuje, že jsme již dospěli do bodu, kdy je podpora OZE na FVE zbytečná....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.