Diskuse o počasí Vyhledávání
Petr12: Nejlepší zpracování modelu GFS nalezneš na stránkách: Wetterzentrale.de. Jsou tam i hodnoty CAPE. Nejvíce používám tento model. Více
Zasláno 28.01.2013 17:23 Rady - Hydrometeorologické odkazy
Petr12: Tak už začínají problémy: Na Berounce v Černošicích se vytvořila ledová bari... VíceZasláno 28.01.2013 13:48 Povodně - Vzestupy hladin řek 30.1.2013
Petr12: sněhulák To je z povahy proudění. Z oceánu prostě nemůže přijít chladný vzduch. Z něj může přijít teplý a srážkové bohatý. Naopak z pevniny přijde studený a suchý. VíceZasláno 28.01.2013 12:50 Články na In-počasí - Obleva, ve středu teploty překročí 10 °C
Petr12: janek24 Kvalitní stanice pro měření všech veličin včetně posílání na internet lze pořídit kolem 7000 Kč, pokud si některé věci uděláš sám (počítač, radiační štít atd.) tak se vejdeš ... VíceZasláno 28.01.2013 11:41 Rady - Jakou meteostanici koupit?
Petr12: tom-791 Toho ledu je hodně? Přijde mi, že nemrzne tak dlouho, aby to způsobilo problémy. Potůčky nejsou vůbec zamrzlé. VíceZasláno 27.01.2013 13:41 Povodně - Vzestupy hladin řek 30.1.2013
Petr12: V úterý se má citelně oteplit zejména na jihozápadě Čech, kde je nejvíce sněhu. Zároveň bude dost pršet a foukat silný vítr. To vše podporuje rychlé tání sněhu. Jak myslíte, že stoupnou ... VíceZasláno 27.01.2013 12:08 Povodně - Vzestupy hladin řek 30.1.2013
Petr12: janek24 Neznám, ale když tam není výrobce tak to bude nějaká podivná. Ty kvalitní si vždy dají na zobrazovací desku malé logo. VíceZasláno 27.01.2013 12:06 Rady - Jakou meteostanici koupit?
Petr12: Mají ty kamery dlouho otevřené a přeexponované aby tam něco bylo vidět. Pak stačí jen trochu měsíčního svitu. Fotky v článku krásné. VíceZasláno 26.01.2013 22:33 Články na In-počasí - Šumavu ráno sevřel silný mráz
Petr12: Je to z důvodu sjednocení - všude by se mělo měřit stejně a 2 m jsou tak nějak optimální. Žádný fyzikální důvod to nemá. VíceZasláno 26.01.2013 15:42 Rady - Měření teploty ve 2 metrech
Petr12: Zdržte se prosím svých přání, jak chcete aby bylo. To má každý odlišené a nelze o něm hodnotně diskutovat. VíceZasláno 25.01.2013 14:25 Zima - Jaká bude zima 2012/2013
Petr12: Upozornění ČHMÚ: Mezi tlakovou výší nad Pobaltím a tlakovou níží nad jihovýchodní Evropou k nám zesiluje příliv studeného vzduchu od severovýchodu. V noci na sobotu a v noci na neděli ... VíceZasláno 25.01.2013 12:05 Aktuální počasí - Silné mrazy 25.1. až 27.1.2013
Petr12: Pýr fotek co jsem našel z Bratislavy: http://i48.ti...om/jqrdz4.jpg http://i49.ti...m/2v1n4f8.jpg http://i49.ti...om/fkxw28.jpg Mají tam 42 cm sněhu! VíceZasláno 19.01.2013 23:04 Zima - Sněžení od 16.1.2013
Petr12: V dalších dnech se v Chorvatsku má oteplit a pršet. Sníh bude rychle tát. VíceZasláno 19.01.2013 22:33 Články na In-počasí - Sever Chorvatska zasypal příval sněhu
Petr12: Bavte se prosím k tématu a věcně. lukasekva Nezasílej sem nesmyslné příspěvky ohledně toho, že začne sněžit ve 12:05 atd. Příspěvek posílej, když chceš něco smysluplného k tématu - ... VíceZasláno 19.01.2013 22:28 Zima - Sněžení 21.1. až 23.1.2013
Petr12: Nezvykle vydatné sněžení se dnes v noci očekává v severní Francii. Napadnout by mohlo i přes 10 cm sněhu v oblastech, kde sníh moc obvyklý není. VíceZasláno 19.01.2013 20:01 Zima - Sněžení 21.1. až 23.1.2013
Petr12: Dnes je situace z pohledu médií opravdu divná - v pondělí napadlo 5 cm a byly toho plné internetové deníky, dnes je na jihozápadě téměř kalamita a nikdo o tom celkem nepíše. Opravdu ... VíceZasláno 17.01.2013 22:40 Články na In-počasí - Na jihozápadě Čech napadlo přes 30 cm sněhu
Petr12: Od ČHMÚ byla situace podceněna, v pondělí naopak přeceněna. Modely sice dost mění výstupy, ale včera večer mohli upozornění už vydat. Vydatnost sněžení odpovídá kritériím SVIS. VíceZasláno 17.01.2013 11:26 Zima - Sněžení od 16.1.2013
Petr12: Lesíček Pošli fotky, to sněžení je asi nejsilnější právě v okolí Písku. VíceZasláno 17.01.2013 09:28 Zima - Sněžení od 16.1.2013
Petr12: Radary teď hodně srážky podceňují - vypadávají opět z nízké oblačnosti. V noci čekám sněžení hlavně na západě Čech (kolem 5 cm sněhu). Zítra během dne potom především na jihozápadě ... VíceZasláno 16.01.2013 17:46 Zima - Sněžení od 16.1.2013
Petr12: Teplý vzduch je tam díky JV větru. Ten se má zítra stočit, takže se teploty vrátí k 1 °C (a už tam zřejmě nebudou 4 °C jako dnes). VíceZasláno 15.01.2013 22:48 Aktuální počasí - Oteplení na Moravě 15.1.2013