Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, výjimečně s přívalovými srážkami nebo i kroupami

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 194 příspěvků pro uživatele Today:

Today: swan1 Tak dnes nebyla ani inverze ani žádné výrazné proudění. Takový nevýrazný den, ráno mrazík a pak se zatáhlo a bylo několik stupňů nad 0. Zítra vyloženě s ledovým dnem nepočítám, ... Více

Zasláno 18.01.2022 22:24 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: kuba Já spíše mírním vášně, jelikož: a) bude to hodně lokální b) vyblbne se to hodně rychle během čtvrtka c) v noci na pátek už modely dávají rychlý útlum d) do té doby bude v nížinách ... Více

Zasláno 18.01.2022 21:25 Bouřky - Četné sněhové přeháňky a sněhové bouřky 20.1. a 21.1.2022

Today: Zítra má být zase inverze. Minule to Aladin dost podcenil. Nepočítám s tím, že by přes den bylo nad 0. Spíše se večer ještě ochladí a oteplí až v noci na čtvrtek vlivem větru. Více

Zasláno 18.01.2022 16:15 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Ahoj, tak se chystá druhá výrazná a ještě výraznější situace. Čekají se četné sněhové přeháňky i bouřky. Hrozí bílá tma i kalamita, silnější nárazy větru, sněhové jazyky od středních ... Více

Zasláno 18.01.2022 14:20 Bouřky - Četné sněhové přeháňky a sněhové bouřky 20.1. a 21.1.2022

Today: Přesně jak jsem čekal... Když jsem tu psal cosi o výrazném SZ proudění, tak z toho byly všichni hodně nevrlý a když potom přijde na věc, najednou to všichni vidí jinak... Více

Zasláno 17.01.2022 15:11 Zima - Silný vítr a bouřky 17.01.2022

Today: swan1 Jj já to mám taky tak. Jednou za čas si řeknu, že se na to vyprdnu a počasí můj koníček mě přestane bavit... Protože je to takové pořád stejné, monotónní. Člověk je od přírody ... Více

Zasláno 16.01.2022 20:02 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: swan1 To srovnání s dubnem se moc nehodí. No bohužel ty předpovědi se vyvíjí opět směrem do nezimy. GFS jediný má další studený vpád příští týden, jinak to vesměs jede do tepla. Chtělo ... Více

Zasláno 16.01.2022 19:46 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Edit: Tak jednotlivé modely se mírně rozladily po čtvrtku. Několik jich dává oteplení už v sobotu. Vychází to tedy tak, že pátek bude nejchladnější den se sněhovými přeháňkami na celém ... Více

Zasláno 16.01.2022 18:48 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Tak jsem si zobrazil spektrum ansámblů a v mém regionu bude v hladině 850hPa s nejvyšší pravděpodobností v minimu -11°C až -12°C. Co se týče nulové izotermy, tak během čtvrtka rychle ... Více

Zasláno 16.01.2022 17:39 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Tady dnes byla rozmanitá inverze. Někde pěkná námraza, jinde o několik km dále bez námrazy. Více

Zasláno 16.01.2022 16:26 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Kouknul jsem na modely a opět to stáhly trochu dolů. V 850hPa to vypadá na pokles v celé ČR pod -10°C. Nevypadá to úplně špatně ani pro nížiny. Ve čtvrtek ráno má být ještě trochu vymrznuto ... Více

Zasláno 16.01.2022 12:18 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Tutugon No nevím co čekáš, ale když bude foukat větší vítr a k tomu výraznější sněhové přeháňky nebo sněžení, tak to vytvoří slušnou zimní atmosféru i bez ledového dne, když teplota ... Více

Zasláno 15.01.2022 21:20 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Tutugon Administrátor by to měl opravit. Něco je špatně. S modely GFS, ECMWF a ICON to vůbec nesedí... Tyto tři modely mají větší zimu. Pokud sledujete jenom ten graf, tak se potom ... Více

Zasláno 15.01.2022 21:04 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Jestli v tomhle nevidíte nic zajímavého, tak pak už nevím... Kde je nadšení? Však toto je severozápadní proudění jak čert... teplota v 850hPa skoro -10°C, vítr, sněžení, sněhové přeháňky... ... Více

Zasláno 15.01.2022 20:36 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: luxusně mrazivě zimní modely ve výhledu Vokr My o voze, ty o koze... Více

Zasláno 15.01.2022 13:09 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Tutugon Přesně, skepticismus zavládnul a ignorují se výstupy modelů a předpovědi, které se na výrazném SZ proudění výrazně shodují. 1/2 ledna se zimou slabota, teď se to postupně rozjede... ... Více

Zasláno 15.01.2022 12:57 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Luka S SZ proudění je časté a běžné v zimě. Přesně jak píšeš. Jen to bude teď výraznější, v pondělí s vichrem a od čtvrtka s poměrně výraznějším ochlazením. Nebude to prostě taková ... Více

Zasláno 15.01.2022 12:18 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: Bez urážky a se vší úctou někteří ty modely asi ani pořádně nesledujete. Když tu někdo napsal, že do konce měsíce napadne na horách pár cm... Jo ten místní graf se změnil, ale já vycházím ... Více

Zasláno 15.01.2022 12:10 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: K mému překvapení místní předpověď běží i pro Říp a opravdu to vypadá slušně... https://www.in-pocasi.cz/predpoved-pocasi/cz/stred... Tady jsou všichni asi zvyklý, že se ten graf hodně ... Více

Zasláno 14.01.2022 22:59 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými

Today: swan1 Negan Já sleduji několik modelů najednou a od čtvrtka do cca soboty se opravdu všechny modely shodují na poměrně výrazném ochlazení od SZ. Tím, že se modely shodují, tím je ... Více

Zasláno 14.01.2022 22:36 Zima - Tlaková výše 11. - 16.1., oteplení a následné možné ochlazování od severu se srážkami, postupně sněhovými