Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Již od rána místy přeháňky nebo i bouřky

Diskuse o počasí Vyhledávání

Nalezeno 6 příspěvků pro uživatele Petr84:

Petr84: Už to v podstatě napsal Ota. Při tom hodnocení průměrných teplot je hlavně vždycky třeba bavit se o tom samém období. Když má někdo data od roku 2000, samozřejmě mu budou častěji vycházet ... Více

Zasláno 03.07.2023 21:45 Články na In-počasí - V polovině nového týdne se objeví přeháňky i bouřky, jinak bude počasí klidné

Petr84: swan Asi jako v roce 20, i když ten byl snad ještě horší? Ale to už sviním téma off-topicem.To je zase příběh, jak zimní tvrdý teplý jetstream probere vegetaci v únoru, pak si dá pohov, ... Více

Zasláno 28.07.2022 01:17 Rady - Kam vymizelo západní proudění během léta?

Petr84: 2swan jo, vždyť jsem říkal, formulace nebyla echt. A nezmizelo, ovšem změnil se poměr výskytu jednotlivých typů záp. proudění, třeba jenom v duchu přirozené variability, třeba trendově, ... Více

Zasláno 28.07.2022 00:50 Rady - Kam vymizelo západní proudění během léta?

Petr84: A gumákové tábory jsem zažíval ještě kolem roku 2000, léto 96, části 97, 98 a pak hlavně červenec 2000, který by se se svým "výkonem" mohl etablovat jako hrdý, ne však zdaleka ... Více

Zasláno 28.07.2022 00:43 Rady - Kam vymizelo západní proudění během léta?

Petr84: 2swan: ano, když jsou TN už tak severně, jako letos, tak to už jsou jenom jižní konečky, které nám nic moc nenadělí. Čistý rovný jetstream přes nás je opravdu hlavně zimní jev, bez ... Více

Zasláno 28.07.2022 00:20 Rady - Kam vymizelo západní proudění během léta?

Petr84: Tak ono na tom něco je, akorát to podle mě nebylo od aury úplně dobře specifikováno. Za posledních asi 10 let se opravdu stalo vzácností, mít tady v létě trvalejší cyklonální počasí ... Více

Zasláno 27.07.2022 23:55 Rady - Kam vymizelo západní proudění během léta?