Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí V polovině nového týdne se objeví přeháňky i bouřky, jinak bude počasí klidné

# 02.07.2023, 11:27

Před námi je teplotně průměrný týden, který bude odpovídat začátku července. Srážkově bude naopak spíše podprůměrný. Srážky se objeví hlavně v polovině týdne. Nejvíce jich bude ve středu, kdy přes naše území přejde zvlněná studená fronta.... Více >>

168
# 02.07.2023, 11:51

Dnes tady Teda pěkně fouká, nárazy kolem 50 km/h a zítra má ještě více, teď kdyby někde vzniknul požár tak se to šíří strašně rychle ,je tu fakt extrémní sucho, ty 2 mm co tu spadly v pátek se hned vyparily a tráva je všude žlutá :(
Pár km od nás sice něco spadlo ale to není skoro nic a do lesa se nedostane nic.

9
# 02.07.2023, 14:06

In-počasí
A jaké je nějaká dlouhodobá předpověď ? Dočkáme se taky nějaké vlny s tropickými teplotami ?

1236
# 02.07.2023, 14:23

Co jsem koukal na ICONa, tak téměř všechny srážky a bouřky přesunul na čtvrtek, takže to bude ještě hodně nejisté, jak to vlastně dopadne. Vypadá to konečně na solidní bouřky. GFS má ty bouřkové podmínky pro středu velmi pěkné. :blesk:

272
# 02.07.2023, 16:04

Hlásím šílenej vítr s nárazy přes 60 km/h, opět největší v republice, teplota by byla jinak docela příjemná, ale takhle je mi v triku zima, docela by mě zajímala hodnota výparu, i když tady už není co odpařovat.

142
# 02.07.2023, 17:42

Dneska mohla být tak parádní neděle, venku polojasno, krásných 27 stupňů ale ono musí fučet jak o závod.

63
# 02.07.2023, 17:52

Od pátku se nám všechny přeháňky vyhnuly... sucho už je neskutečné.. dnes zase už horko a :vitr: ale horký

453
# 02.07.2023, 18:22

HaMeLeOn14
Já se koukal a podmínky nic moc, nic silnějšího neočekávám :D

1236
# 02.07.2023, 18:36

Klokan_0
Trošku se obávám, že nějaké lepší podmínky asi už tento rok neuvidíme, bude to muset stačit. :D:(
Jelikož když jsou ty "americké" podmínky, tak zase musí být nabušený CIN. Vlastně ani stále nevím, co se stalo a proč to nevyšlo? (čtvrtek 22.6)
Nic s tím hold neuděláme, třeba se to ještě nějak vyvine. Koukám, že Icon má bouřky zpět na středu a Aladin tam má tyhle chcíplotiny. :D
Čekal jsem to lepší, ale budeme se s tím muset smířit, jenže to čekání je opravdu dlouhé. :zz:

Aladin - středa 14hod
47
# 02.07.2023, 18:59

No a v podobném duchu jako příští týden se má podle dlouhodobých výhledů vléct celý červenec, letní teploty, před frontou to vyletí až na trop a srážek celkově málo. Teda jestli bude červenec tak drasticky podprůměrný jak červen tak potěš.

Jinak tady vítr moc nezlobil, byl takový obyčejný letní den s +26 a stará prej, že na ni spadly dvě kapky..

1236
# 02.07.2023, 20:02

In-počasí
A je to tady. :(

U nás aktuálně 22.5°C, je příjemně. Dnešní maximum 25.6°C. Vítr byl čerstvý, ale zase tak hrozné to nebylo. Přes den bylo polojasno až oblačno, ráno dvě přeháňky, daly 0.2 mm.

Dívám se na GFS a ty bouřky má na středu i na čtvrtek, GEM maluje něco podobného. Záleží, jak dlouho se zde fronta udrží, třeba se z toho opravdu ještě něco zajímavého vyklube. ;-)

15
# 02.07.2023, 20:21

Ten vítr, ten to vysušuje víc, než kdyby bylo přes 30... Lišky, které jsem dnes nevysbíral, to mají na 90% míst spočítané... jediné, co roste ve větším množství a pěkné kvalitě, jsou růžovky. Ale bude hůř...

9
# 02.07.2023, 21:16

Když vidím ty výstup těch modelů, tak si říkám jestli v červenci budou vůbec nějaké tropické dny, asi by se jednalo o historický zápis.

142
# 02.07.2023, 21:41

Výhled co se týče teplot vypadá celkem parádně - krásné letní hodnoty mezi 25-30, žádné extrémy ale jen lehký nadprůměr, teploty do 30 ideálka, občas nad 30 či nižší teplota....Co se týče srážek, tak je to teda doslova katastrofa :(

272
# 02.07.2023, 21:44

In-počasí
Co jsem vám všem říkal, že mám obavy a tady to máte, zvláštní stupeň poplachu je naprostá výjimka, nechci vidět až ta pole začnou zemědělci sklízet ve velkém.

U nás nebyl ani letní den, ale Strážnice skoro 29, přitom vlastně chladnější ráz počasí v čerstvém SZ-Z proudění, slunce má fakt sílu, když to vytáhne skoro k tropům.

386
# 02.07.2023, 21:58

Takový divný léto to je letos, ..díval se někdo na to, jak vypadá současný JetSream? prakticky se rozpadl v chaos..i to musí hrát roli v současném počasí..

kde je ten JetStream?
9
# 02.07.2023, 22:01

Hlavně ty modely to tam plivou jak se jim to zlíbí, teploty hodně kolísají a vše je takové nejisté. 2 dny 28° další dva 22° . Zajímavé, že to neukazuje nějaké dlouhodobější vlny, ať už teplou vlnu nebo studenou.

1236
# 02.07.2023, 22:31

Yor3
Prosím tě, přestaň psát tyto věci. To, že je léto podprůměrné, že se to zapíše do historie, žádné tropické dny, naprosté nesmysly. Však ve výhledech jsou krásné příjemné letní dny, o víkendu budou i tropy, možná později i supertropy, ale to je daleko. Kolísavost je způsobena tím, že přechody studených front jsou velmi nejisté, obzvláště při zvlněných, která nás čeká ve středu. Výhledy mi ukazují krásné letní dny, příští víkend bude pěkně na koupání. Takže ať se hlavně ukážou nějaké srážky a bouřky ve středu a ve čtvrtek, jinak by to mohlo dopadnout opravdu špatně.

Jednak dnes jsem si užil krásný příjemný klidný večer, skvěle se běhalo. Ještě zítra bude vítr, ale už nám startují pořádné letní dny. :)

Výhled teplot - teplo chybět nebude
453
# 03.07.2023, 00:39

HaMeLeOn14
Musíme doufat, co si pro nás počasí připraví. Jinak tohle je "zatím" jedna z nejhorších bouřkových sezon co pamatuji.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.